HABER

Silikon kurbanı Merve hemşire için doktorlardan ilk açıklama

Adana'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz, kalıcı dolgu yaptırdığı dudaklarının birden şişmesi sonucu tedaviye alınan hemşire 22 yaşındaki Merve Keleş'in sağlık durumu ile ilgili bilgi verirken, "Uygulamayı yapan kişi bize kullandığı materyali söylerse, tedavimizde çok ciddi bir aşama kaydetmiş oluruz" dedi.

Silikon kurbanı Merve hemşire için doktorlardan ilk açıklama

ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde görevli hemşire Merve Keleş, iddiaya göre kendini 'doktor' olarak tanıtan kadın kuaförü S.G.'ye dudak dolgu işlemi yaptırdı. İşlemden sonra rahatsızlanan Keleş'in dudakları şişince Balcalı Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Servisi'nde tedaviye alındı.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz, genç hemşirenin tedavisinin devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

"İlk amacımız materyalin tespit edilmesiydi. Böyle durumlarda bu çok önemli. Ancak bu bilgiye halen ulaşabilmiş değiliz. Biz de bunu herhangi bir materyal olarak değerlendirip tedaviye başladık. Hastamızın şikayetleri geldiğine göre biraz gerilemiş durumda. Hayati tehlike olduğunu düşünmüyoruz. Olay yargıya da intikal etti. Bu işlemi yapan kişi bize materyalin ne olduğunu söylerse bizim elimiz çok rahatlar. Tedavimizde daha spesifik hale gelebiliriz ve çok ciddi bir aşama kaydetmiş oluruz. Bu işlemi yasaya göre sadece plastik cerrahlar ve dermatoloji uzmanları yapabilir. Bu işi bilimsel olarak yapan kişiler dışında yapılan uygulamaların kötü sonuçlara yol açılabileceği görülmekte. Bu işlemlerde kullanılan materyaller yurt dışından ve özellikle ucuz olarak Uzakdoğu'dan getirtilebiliyor. Bu materyaller ölüm riski de oluşturabilir. Böyle bir uygulama uzmanlar dışındaki kişilere asla yaptırılmamalıdır. Hastamızda kullanılan materyal zaman içerisinde eriyebilir ancak erimeyen bir materyal kullanıldıysa hastamızın uzun süre bu şekilde yaşaması gerekebilir."

Soner G., iddiaları yalanlayarak "Benim bayan arkadaşımın arkadaşıydı. Merve hemşireye doktor olduğumu söylemedim. Kendisi nereden gösterdiyse ben oradan vurdum" demişti.

Merve Hemşire kuaförden şikayetçi olmuştu. Suçlamaları kabul etmeyen S.G. hakkında savcılık soruşturması sürüyor.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
halbuki dudakları da kendisi de çok güzelmiş keşke hiç dokunmasaymış... bayanların güzellik merakı hep başlarına dert açıyor doğal olan aslında kendisine en yakışandır
@gezgin196 Aynen bunu yazcaktım...Dünyalar güzeli olup güzel değilim yada oramı buramı değiştirim çabası.Yazık olmuş...Hiç acımadım...Bir daha söylüyorum dünyalar güzeliymiş...
YAN NE GÜZEL OLMUŞ..MİSS GİBİ YEMELİK DUDAKK....
halbuki gerçek dudağı ne kadar güzelmiş
Geri Dön