HABER

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü: 'Sarıgül Amerika’ya peşimden geldi'

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, eski başkan Mustafa Sarıgül’ün kendisini tehdit ettiğine ilişkin soruşturma kapsamında ikinci kez ifade verdi.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü: 'Sarıgül Amerika’ya peşimden geldi'

İnönü, daha önce üzerinde baskı olduğu için açıklayamadığı olayları açıklamak için yeniden ifade vermek istediğini belirtti.

İnönü, bu kez ifadesinde 6 Kasım 2014 tarihinde çocuklarını görmek için ABD’ye gittiğini ve o sırada Sarıgül’ün kendisine mesaj atarak, “Sana sürprizim var, ABD’ye geliyorum” dediğini anlattı. Sarıgül’ün kendisiyle görüşme talebini kabul ettiğini anlatan İnönü, “Oteldeki odasında kendisi ile görüştüm. Neden ABD’ye geldiğini sordum. Beklemeden istifa etmemi, buna göre yeni bir dilekçe yazmamı söyledi. Oğlumun nikahı yapılmadan istifa etmeyeceğimi söyledim. Daha önceAnkara’da hazırladığım iki istifa dilekçesini çıkarıp önüme koydu. Hemen istifa ettiğime dair yeni bir dilekçe yazıp vermemi istedi” diye konuştu.

Mustafa Sarıgül’ün bu sırada telefonun çaldığını belirten İnönü, “Sarıgül, Meclis Başkanımız Bayram Özata ile konuşurken biraz yanımdan uzaklaştı. Bunu fırsat bilip iki dilekçeyi yan yana koyup cep telefonumla fotoğraflarını çektim. Bu fotoğraf kayıtlıdır ve fotoğrafı size sunuyorum. Sarıgül’e istifa etmeyeceğimi söyledim. Bir şey söylemedi ama sinirlendiği anlaşılıyordu. Eşimin bile Sarıgül’ün peşimden ABD’ye geldiğinden haberi yoktu. Tedirgin olmasınlar diye ailemden bu ziyareti ve görüşmeyi gizledim. O yüzden önceki ifademde bu konuyu anlatmadım. İlk kez şimdi anlatıyorum” dedi.

‘İkisinden de şikâyetçiyim’

Emir Sarıgül’ün ise kendisine doğrudan bir tehdidinin olmadığını anlatan İnönü, “Ancak tutum ve davranışları ile beni ve çalışanları baskı altına alıp istifa etmem konusunda babasıyla birlikte hareket etti. Üzerimde baskı oluşturdular. Her ikisinde de ayrı ayrı şikâyetçiyim” dedi. (Milliyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
sarıgülün ne adi bir insan olduğunu anladınız şimdi.chp de böyle insanlara yer vermeyin.
chp nin kendisi de çok adi ki
sanki chp de bunlardan onlarca yok akp yi bile mum la aratıyorlar
anti sarıgülcüsün sen herhalde... bunların hepsi aynı değilmi be yahu...? siyaset-para-çirkinlik-irin-cerahat-mukus-vs....
akp.de de böyle insanlara yer vermeyin.....(akp.sanki farklı mı.? )..:)))
sarıgüle oy verenler görün adamın neler peşinde olduğunu, yediği yetmedi hala büyük yeme peşinde köpek
çalıyor ama çalışıyor.........Artık Böyle
Senin ilah diye tapındıkların kadar yiyemez kimse korkma çocuk ayriyeten yiyecek lokma bırakmadı zaten tayyip baban
siz ve sizin gibiler bu ülkeyi mahvetti, ve halada mahvetmeye çalışıyor ama Allah bizlerin yardımcısı olsun , sizingibilere fırsat vermeyiz
@ozgurozcicekci
biz Allahtan başka kimseye tapmayız , siz kendinizle karıştırdınız
Chp nin çare diye getirdiği adama bak:) ekmeleddin kılıçdaroğlu ve sarıgül komedi dans 3 lüsü gibi. Atatürk görse kemikleri sızlar. Birde bu partiyi sırf atatürk kurdu diye oy veren insanlar var ne diyim.
Ne yapalım yani hırsızlara mı oy verelim....
Adamlar hiç değilse komiklikleriyle para kazanıyor yolsuzluklarıyla değil ;)
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler