Son dakika! ABD Başkanı Trump'tan yeni tweet: Ateşkes çok iyi gidiyor

Son dakika haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanı Mark Esper'in soyadını yanlış yazdığı ve "askerlerimizi eve getiriyoruz" mesajını içeren Twitter mesajını silerek, Suriye ile ilgili yeni paylaşımda bulundu.

Son dakika! ABD Başkanı Trump'tan yeni tweet: Ateşkes çok iyi gidiyor

ABD Başkanı Donald Trump, Esper yerine "Esperanto" yazdığı, "Ateşkes çok iyi gidiyor. Çabuk sona eren bazı ufak çatışmalar var. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor. ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor. Petrolün güvenliğini sağladık. Askerlerimizi eve getiriyoruz." şeklindeki ilk paylaşımını kısa bir süre sonra sildi.

"ABD ASKERLERİ, ÇATIŞMA YA DA ATEŞKES BÖLGELERİNDE BULUNMUYOR"

Suriye ile ilgili yeni paylaşım yapan Trump, bu sefer "Mark Esper" adına atıf yaparak, "Ateşkes çok iyi gidiyor. Çabuk sona eren bazı ufak çatışmalar var. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor. ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor. Petrolün güvenliğini sağladık." ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN DETAY

Trump'ın yeni paylaşımında "askerlerimizi eve getiriyoruz" cümlesini silmesi de dikkat çekti.

Afganistan'a giderken uçakta basın mensuplarına açıklamalar yapan Esper, Suriye'den çekilen bin civarındaki ABD askerinin tamamının Irak'ın batı bölgelerine kaydırılacağını duyurmuştu.

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Esed gitsinde Ülkesine sahip çıksın da görelim Ne Kadar Kahramanmış.. Ülkesini ABD ye ve Rusya ya peşkeş Çekti. Biz Sınırımızı Güvenceye aldık. Hadi gitsinde ABD nin emrinde olan ve Ülkesinin %30 dan fazlasını işgal etmiş durumdaki PKK teröristlerini temizlesin.
kürtlerimi yolluyorsunuz evlerinden ypg yimi anlayamadım aynı şey değil çünkü eğer 2 bin yıldır bölgede yaşayan kürtleri gönderip yerine arap koymak ayrı bişe terör örgütü ypg yi göndermek ayrı bişe
pettole için di değilmi bunca katliam bekçileride pkk adınıza yapacak komutasıda sizde destek verenler görün isterim desteklemelerindeki niyeti türkiye ile bunu yapamazlardı
Adam" petrolü güvence altına aldık askerlerimiz dönüyor" diyor.Bize karşı" savaşıyoruz "diyen terör grupları da adamların petrollerine bekçilik yapıyor.Karaktersizler Türkiye dışında herkes ile işbirliği yapıyorlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler