HABER

Son Dakika: ABD'den Çin'e Tayvan uyarısı! 'Askeri karşılık veririz'

Son dakika haberi: ABD Başkanı Joe Biden, Japonya ziyaretinde dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Biden, Çin'in Tayvan'a saldırması durumunda buna askeri karşılık vereceklerini söyledi. Biden'ın bu sözlerine Çin'den yanıt gecikmedi. Çin Dışişleri Sözcüsü Vang, "ABD, Çin halkının (Tayvan'la ilgili) egemenliğini ve toprak bütünlüğünü koruma kararlılığını hafife almamalıdır" ifadelerini kullandı.

Son Dakika: ABD'den Çin'e Tayvan uyarısı! 'Askeri karşılık veririz'

Son dakika haberine göre ABD'den Çin'e dikkat çeken bir uyarı geldi. ABD Başkanı Joe Biden, Çin'in Tayvan'a saldırması durumunda buna askeri karşılık vereceklerini söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, resmi ziyareti kapsamında geldiği Tokyo'da Japonya Başbakanı Kişida Fumio ile görüştü. Görüşmenin basına açık bölümünde Biden'dan Çin ve Tayvan konusunda kritik açıklamalar geldi.

"ASKERİ YANIT VERİRİZ"

İlk Asya ziyareti için Japonya'da olan ABD Başkanı Joe Biden, Çin'in Tayvan'ı işgal etmesi halinde askeri yanıt vereceklerini açıkladı.

ÇİN'DEN BİDEN'A YANIT

Biden'ın açıklamaları sonrası Çin'den konuya ilişkin açıklama geldi. Çin Dışişleri Sözcüsü Vang, "ABD, Çin halkının (Tayvan'la ilgili) egemenliğini ve toprak bütünlüğünü koruma kararlılığını hafife almamalıdır" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler