HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Afganistan'da yolcu uçağı düştü! Moskova'ya gidiyordu... Tophaneh Dağı'na mı çarptı?

Son dakika uçak kazası haberi: Afganistan'da yolcu uçağı düştü! Hindistan'a ait olduğu iddia edilen yolcu uçağıyla iletişimin kesildiği söz konusu uçağın Afganistan'ın kuzeyinde düştüğü öğrenildi. Hindistan ise uçağın Hindistan’a ait olduğuna ilişkin açıklamalarını reddederken Rusya’ya kayıtlı uçağın Fransız yapımı Falcon 10 tipi olduğu ve ilk belirlemelere göre uçakta 4’ü mürettebat 6 kişinin bulunduğu açıklandı.

SON DAKİKA | Afganistan'da yolcu uçağı düştü! Moskova'ya gidiyordu... Tophaneh Dağı'na mı çarptı?

Son dakika: Hindistan'a ait olduğu iddia edilen bir yolcu uçağının Afganistan'ın kuzeyinde düştüğü öğrenildi. Yerel yayın kuruluşu Tolo News, uçağın kuzeydeki Badakhshan vilayetinde düştüğünü bildirdi. İl Enformasyon ve Kültür Dairesi yetkilisi Zabihullah Amiri, Kuran-wa-Munjan ilçesinin Topkhana Dağı bölgesindeki kaza yerine bir ekip gönderildiğini söyledi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

HİNDİSTAN’DAN YALANLAMA

Afganistan tarafından yolcu uçağının Hindistan’a ait olduğuna ilişkin açıklamaya Hindistan’dan yalanlama geldi. Hindistan Havacılık Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, uçağın Hindistan’a ait olmadığını duyurdu.
Açıklamada, “Afganistan’da meydana gelen talihsiz uçak kazası ne Hindistan’a ait bir tarifeli uçak ya da tarifesiz (charter uçağı değildir” ifadeleri kullanıldı.

RUSYA: “UÇAKTA 6 KİŞİ VARDI”

Rus Havacılık İdaresi ise yaptığı açıklamada, uçağın Özbekistan üzerinden Moskova’ya hareket ettiği sırada dün akşam saatlerinde Afganistan üzerinde radardan kaybolduğunu duyurdu. açıklamada, Rusya’ya kayıtlı uçağın Fransız yapımı Falcon 10 tipi olduğu ve ilk belirlemelere göre uçakta 4’ü mürettebat 6 kişinin bulunduğu belirtildi.

TALİBAN'DAN AÇIKLAMA

Afganistan geçici hükümetinin Sözcüsü Zabihullah Mücahid, kazaya dair X sosyal medya platformundaki hesabından açıklama yaptı.

Mücahid, dün akşam Rusya'ya ait uçağın Afganistan ve Tacikistan sınırında radardan kaybolduğunu belirtti.

Afgan Hava Kuvvetlerinin bölgede arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü bilgisini paylaşan Mücahid, detaylı açıklamanın en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Afganistan Ulaştırma ve Sivil Havacılık Bakanlığı ise uçağın rotasında Afgan hava sahasının bulunmadığını ve teknik arıza sonucu düşmüş olabileceğini bildirdi.

4 YOLCUYA CANLI ULAŞILDI

Afganistan'ın kuzeydoğusunda düşen Rus uçağının 6 yolcusundan pilot da dahil 4'üne canlı ulaşıldığı açıklandı.

(AA-İHA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler