HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika! Beyaz Saray'dan Erdoğan'ın açıklamalarına destek: AB üyeliği arzusunu...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB üyeliğiyle ilgili ses getiren açıklamasına bir destek daha geldi. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in ardından Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye'nin AB üyeliği arzusunu destekliyoruz." ifadelerine yer verildi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşeceği saat de belli oldu.

Son dakika! Beyaz Saray'dan Erdoğan'ın açıklamalarına destek: AB üyeliği arzusunu...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO ziyareti için Litvanya'ya hareket etmeden önce kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan havalimanında düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye’yi AB kapısında 50 yılı aşkın zamandır bekleten bu ülkelere buradan sesleniyorum ama yanı zamanda Vilnius’ta da sesleneceğim. Önce gelin Türkiye’nin AB’de önünü açın, ondan sonra biz de Finlandiya ile ilgili nasıl onun önünü açtıysak, İsveç’in de önünü açalım” ifadelerini kullandı.

PEŞ PEŞE DESTEKLER

Bu açıklamanın ardından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye olma isteğini destekliyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB ile ilgili açıklamalarına bir destek de ABD'den geldi. Beyaz Saray, "Türkiye'nin AB üyelik arzusunu destekliyoruz." açıklamasını yaptı.

KRİTİK SAAT BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya'daki NATO Zirvesi kapsamında yarın ABD Başkanı Joe Biden ile görüşecek. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan-Biden görüşmesi saat 18.00'de yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün de Biden ile telefonda görüşmüş, görüşmede "Ukrayna'nın NATO'daki konumu, İsveç'in NATO üyeliği, F-16'ların teslimi ve Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik süreci" ele alınmıştı.


Express


En Çok Aranan Haberler