Son dakika! Emrah Serbes tutuklandı!

Emrah Serbes dün sosyal medyadan gerçekleştirdiği itirafın ardından tutuklandı. Behzat Ç., kitaplarının yazarı Serbes, 22 Eylül'de gerçekleşen ve bir baba ile kızının hayatını kaybettiği trafik kazasını kendisinin yaptığını açıkladı. Serbes, 'O kazanın sorumlusu benim. Savcılığa geldim ve teslim oluyorum" dedi. Savcılığa teslim olan Serbes, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Serbes cezaevi aracına bindirilirken, 'Benim adım Emrah Serbes, sonunda t yok.' diye bağırdı.

Behzat Ç., kitaplarının yazarı Emrah Serbes bugün sosyal medya adresinden bir itirafta bulundu. 22 Eylül'de gerçekleşen bir baba ve kızının hayatını kaybettiği trafik kazayı kendisinin yaptığını açıkladı, savcılığa teslim oldu. Serbes çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'BENİM ADIM EMRAH SERBES SONUNDA T YOK'

Serbes'in sorgusunda sosyal medyada paylaştığı nottaki ifadelerini tekrar ettiği ve "Yaptığım suçu kabul ediyorum, yaptığımın bir suç olduğunu biliyorum ve verilecek her türlü cezaya razıyım." ifadesini kullandığı öğrenildi. Jandarma ekiplerinin sağlık kontrolü ve ardından cezaevine götürdüğü Serbes, adliye çıkışında bir gazetecinin "Neden kaçtınız" sorusuna yanıt verdi.

Serbes, "Ölenlerin yakınlarından özür dilerim. Hiçbir şey bir genç kızın hayatı etmez, yere batsın Emrah Serbes. Benim soyadım Serbes sonunda 'T' yok, bundan sonra benim sonumda hiçbir şey yok. Ömür boyu bu vicdan azabıyla yaşayacağım. Keşke ben ölseydim o kazada. Herkesten çok özür dilerim." ifadelerini kullandı.

SERBES'İN ARKADAŞI SERBEST BIRAKILDI

Emrah Serbes'in ifadesinin ardından, 2 kişinin öldüğü kazada şoför olduğunu söyleyen ve tutuklanan Serbes'in arkadaşı Kenan Doğru, tutuklu bulunduğu İzmir Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan salıverildi. Özçelik ailesinin Doğru hakkında delil karartma suçundan suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

MAHKEMEDE VERDİĞİ İFADE ORTAYA ÇIKTI

Ünlü senarist Emrah Serbes'in tutuklandığı mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı. İfadesinde, olay günü tatil için arkadaşı Kenan Doğru ile Bodrum'a doğru yola çıktıklarını anlatan Emrah Serbes, “Yola çıkmadan önce arkadaşım olan Kenan Doğru ile konuştuk. Bana iş bulamadığını söyleyince 2 bin TL karşılığında şoför olarak anlaştık. Kendisi o gün çalışmaya başladı. İlk olarak arabayı Kenan kullanıyordu. Yorulduğunu anlayınca İzmir taraflarında aracı ben kullanmaya başladım. Yağmur çiselemeye başladı ve yerlerin kaygan olduğunu düşünerek hızımı 130-140 km'ye düşürdüm. Güvenlik sıkıntı olursa emniyet şeridine rahat geçebilmek için orta şeride geçtim. Olay yerine geldiğimizde rampayı çıkar çıkmaz orta şeritte bir aracın olduğunu gördüm. Direksiyonu sol tarafa kırdım ama kullandığım aracın sağ ön tekerleği ile öndeki araca çarptım. Frene bastım ama zemin kaygan olduğu için işe yaramadı. Takla atarak yolun en sağ tarafındaki tele takılarak durabildik. Aracın sunroofundan dışarı çıktık ve çarptığımız araca doğru gittik. Aracın içindeki bayanın hala yaşadığını fark ettim ve geçen araçlara 112'yi aramalarını söyledim. Camdan fırlayarak ölen çocuğu görünce kendimi kaybettim. Suçu üstlenmememin en temel nedeni budur. Arkadaşım Kenan bunu anlayınca suçu üstleneceğini söyledi ve öyle yaptı. Araç kullanırken kesinlikle alkol ya da uyuşturucu kullanmadık” dedi.

"PSİKİYATRİ KLİNİĞİNDE 4-5 GÜN YATTIM"

Olaydan sonra İstanbul'a gittiğini anlatan Emrah Serbes, “Özel bir psikiyatri kliniğinde 4-5 gün kadar yattım ve tedavi oldum. Kendimi cezaevi koşullarına ruhsal ve bedensel olarak hazırladım. Daha sonra İzmir Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek teslim olmaya karar verdim. Cezam neyse çekmeye razıyım” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

22 Eylül'de İzmir- Aydın otobanında 4 NT 5005 plakalı otomobil, İzmir-Aydın Otoyolu Torbalı Kavşağı yakınlarında, Ayhan Özçelik (59) idaresindeki 35 TV 9335 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada, sürücü Özçelik ile kızı 16 yaşındaki Zeynep Özçelik olay yerinde hayatını kaybetti, anne Nilgün Özçelik ağır yaralandı.

Kazanın ardından arabaya kullandığını söyleyen Kenan Doğru tutuklandı. Fakat ünlü yazar Emrah Serbes, kazayı kendisinin yaptığını itiraf etti, itirafı sosyal medya adresinden duyurdu.

Serbes şunları yazdı:

22.09. 2017 tarihinde İzmir- Aydın otobanında meydana gelen kazanın sorumlusu benim. Bu kazada aynı aileden bir baba- kız hayatını kaybetti, anne ise yoğun bakımda. Ölen genç kız, bir çocuk, 16 yaşında. Hiçbir şeyin bir genç kızın hayatından daha değerli değildir. Bir rampanın ardından birden önümüze çıkan araca çarpmamak için elimden gelen bütün çabayı sarf ettim, kaygan zemin nedeniyle yavaşlayamadığımdan direksiyonu bariyerlere vurdum.

Ama çarpışmanın önüne geçemedim. Bariyerleri aşarak üç-dört takla attık ve sonunda demir tellere takılarak durduk. Açılan hava yastıkları ve aracın güvenlik sistemi nedeniyle kazayı hafif sıyrıklarla atlattık. Kaza esnasında yanımda oturan arkadaşım Kenan Doğu ile birlikte aracın sun roof’undan çıktık ve diğer aracın yanına gittik.

“OLAY ANINDA KAZAYI ÜSTLENEMEDİM”

Araçtakilerin nabızlarına baktım anne hâlâ hayattaydı. 112’yi aradık ama ambulans olay yerine çok geç geldi. Araçtan fırlayıp yolun kenarında yatan genç kızı görünce kendimi kaybettim ve bu şok nedeniyle olay anında kazayı üstlenemedim.

“ARKADAŞIM SUÇSUZ CEZAEVİNDE YATMAKTADIR”

Kazayı oturan arkadaşım Kenan Doğru üstlendi. Şu an suçsuz olduğu halde cezaevinde yatmaktadır. Kenan’ı Beşiktaş tribününden tanırım, senelerce birbirimizi kolladık. Bu hadise nedeniyle hiç kimseye bir şey söylemeden sonuna kadar cezaevinde benim için yatabilecek bir insandır.

“SAVCILIĞA GELDİM, TESLİM OLUYORUM”

Ama oradan günler geçtikçe bu vicdanı sorumluluğu kaldıramayacağımı anladım. Savcılığa geldim ve kendim teslim oluyorum. Hayatını kaybedenleri geri getirmeyecek olsa da cezam neyse çekmeye hazırım. Hayatını kaybedenlerin yakınlarından özür dilerim.

"KEŞKE BU KAZADA BEN ÖLSEYDİM"

Keşke bu kazada ben ölseydim. Hayatı boyunca haktan, hukuktan, adaletten bahsetmiş biri olarak bundan sonra doğan her gün benim için bir azap olacak.

Suçun cezasından kaçabilirsin ama vicdanının azabından kaçamazsın.”

İşte açıklamanın tam metni:

SAVCI İKİ GÜN ÖNCE KARAR ALMIŞ

Milliyet'in haberine göre; kazayla ilgili soruşturmayı yürüten İzmir, Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı iki gün önce kaza sırasında aracı kullanan kişinin tutuklanan Kenan Doğru olmadığı şüphesiyle soruşturma başlatmış. Bu kapsamda şoför hava yastığı üzerindeki kan örnekleri alınarak Kenan Doğru ve Emrah Serbes’ten alınacak örneklerle Adli Tıp Kurumu'nda karşılaştırılması talimatını vermiş.

Ayhan Özçelik ve Nigün Özçelik

TUTUKLAMA İSTEMİYLE SEVK EDİLDİ

Serbes önce Cumhuriyet savcısına ifade verdi. Serbes ardından, tutuklanması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakim karşısına çıkan Serbes tutuklandı.

Emrah Serbes'in itirafında bahsettiği, 'suçu üstlenen' arkadaşı Kenan Doğu

**KENAN DOĞRU’NUN İFADESİ: ‘ARACI GEÇ FARKETTİM’

**

Milliyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, Kenan Doğru’nun kazadan sonra verdiği ifade ise şöyle:

_**"Aracı ben kullanıyordum. Emrah da yanımda oturuyordu. Hızım 130 kilometre civarındaydı. Öndeki aracı geç fark ettim. Şerit değiştirmeye çalıştım. Yolun ıslak olması sebebiyle frene basmama rağmen araç kontrolden çıktı öndeki araca çarptı. Emrah ile sunrooftan dışarı çıktık. Olmasını istemezdim. Hemen ambulans çağırdık."

**_

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
Aile Mobese kayıtları incelensin diyince geri vites. Alkol muayenesi yok polis raporu yok. Oh ne ala
yiğit ve harbi adammış.
@ademtoyan biz görmeyeli yiğitliğin tanımı değişmiş..
@ademtoyan alkollü araç kullan kaza esnasına ordan kaç 1 hafta sonra el yiğitliğe bak
vicdanına tüküreyim senin.şimdi pişmanlık edebiyatı yapıp sözüm ona erdemlilik göstermeye çalışıyor.savcı soruşturma açmasa aile işin üzerine gitmese sen rol yapmaya devam edecektin.hadi kaza anında şoka girdin ama şok halinde işin içinden nasıl yırtarım hesabını yapacak kadar da kafan çalışıyormuş.şimdi iş senin kaza öncesi nerede olduğunun kaçta yola çıktığının tespit edilmesi.yuzde 99 alkol aldın bir yerde bu haberi okuyan bilgisi olan biri bu adamı içerken görmüşse o gece gidip ifade versin
doğru söyle akapecimisin allah icin
@muhalif56 neden yazdıkları zoruna gidince hemen akepeci mi oldu. bir sarhosun 16 yasında gencecik kızın hayatına mal olan bir kazaya karısması ve sontrasında nsıl yırtrım diyerek 4 gun kacması cehepe li olmakla mı acıklanıyor. korkmayın dogrulardan arkadas. adam sucu işliyor bir ailenin basını yakıyor yetmiyor yanındaki insanın hayatını yakmaya calısıyor. mynet bakalım bu yorumu yayaınlayacak mı. o kadar cesur mu
bu nasıl iş adam hem serbes hem tutuklu ?
gezizekalıların kahramanı... katil dahi diyemiyorlar....
dizide filmde millete akil vereceginize kendi aklinizi basiniza alin.
şimdi adaleti yanıltmaktan dolayı o arkadaşına tekrar bir dava açılır umarım.
ALKOL ÇIKMIŞTIR VUCUTTAN.
@yildirim_meras_1989 kaza sırasında alınan kan örnekleri var ve vucudunda alkol yok. Bi trajediye ağzından köpükler sacarak saldırmak nedir.
@oldjack şoför kendisi olmadığını söylediği için kan örneğide alınamaz adamı savunmak için sallama barzo.Alkolsüz ise arkadaşı kendini durduk yere feda etmezdi emin ol ünlülerde prosedür senin gibi fakirlerin düşünebileceği şekilde işlemiyor.
@yildirim_meras_1989 savun bakalim gezici kardes 6 gun sonra niye vicdan muhasebesi epey gec surmus
Vicdan öylebişeydir ki!yukarıda yazılan yorumlarada aldırış etmeyin,adam gerçekten vicdan sahibiymiş,daha kaza olalı beş gün olmuş kaza da görgü tanığı yok bişey yok mobese kameralarından şöförün nerede değiştiğini mi görecekler sanki,sanki heryerde mobesemi var adam izmir otobanına girdikten sonra sağa çekip şöför değiştirmiş olamazmı!kan izleri de çok bişeyi etkilemzdi kaza anında şöför tarafına savrulmuş olamazmı?örneği var benim arkadaş ön koltukta kaza yaptı bağajdan fırladı)savcılık soruşturma açmak zorunda zaten!bilip bilmeden yorum yapmayın adam istemese kimse söförün o olduğunu kantla
@danisman6708 senden ne savcı ne avukat olur dostum..sen okey dördüncü bul da kareyi kur...boşver böyle ciddi işleri..
Gezizekalılar. Ölenlere rahmet
@ramazansulun1 ---yazdığını oku öyle gönder be hemşerim, ne demek ''Gezizekalılar.'' geRizekalılar, bie de, ölenlere rahmeti, beğenmedim diyen o insan müsvedesine be demeli.
Sık sık alkol alan biri olmama rağmen alkollü araç kullananlara cinayete teşebbüs cezası verilmeli
sunrooftan çık, yaralıları kontrol et, ambulans çağır sonra hoop şoka gir. arkadaşın olayı üstlensin. bir hafta sonra alkol vs varsa kandan çıksın, savc hava yastıgından kan testi istesin. birden şoktan çık ve vicdan azabıyla teslim ol. he yavrum he
@unnamedboy En azindan vicdani varmis. Okadar vicdansiz sapik ruhlu insanlar varki...
@pinar_1987_fscti her yerde kendini ifşa etme pınar hanım. yalnız vicdan 4 gun sonra calısmaya baslamış. esas skıntı orada. ve dahi vicdan değil bu. avukatın tutanakları incelemesi ve mobese kameralarını izlemek istemesi sonucu ortaya çıktı. haberi bi güzel oku, sindir,hazmet sonra yorum yaz.
Buna oyun,rol diyenlere şiddetle saydırıyorum.Bildiğin vicdan azabı...
içerdekiyle parada anlaşamamış olsa gerek...
Bu sefer iyi senaryo yazamamış. Baktı işler terse gidecek, kıvırdı.
Yorumları okuyorum da Rahmetlilerin Ailesi erdemli bir hareketle itiraf için teşekkür ediyor ama hiç alakası olmayanlar uyuşturucu alkol hatta küfre varan yorumlar yapıyorlar Ayıptır günahtır arkadaşlar sizin yaptığınız karalama iftira ya girer adam vicdan yapmış yedirememis evet kolay bir durum değil iki can gitmiş ama bu şekilde yorumlamak iftira atmak herseyi biliyor havası küfürler bunlarda hoş değil ...
Nedense aklıma rüzgar çetin geldi o zaman akpliler birşey demiyordu.
Adam vijdanına söz geçirememiş çok açık eğer alkol yoksa hız sınırı aşılmamışsa ve hatalı sollama yok ise bu bir kazadır. ve 2-5 yıl arası alır 1 yıl geçmeden çıkar
Burada abuk subuk türlü yorumlarla karşılaşmayı bekliyordum fakat şunu şöyleyeyim eleştirenlerin topunu bir araya getir şu adamın tırnağı etmez insanlıkta
@umitsahin28 bumu insan 2 kişiyi öldür ondan sonra kaç soruşturma derinleşince yakalanacağını anlayınca vicdan kasarak ben yaptım teslim oluyorum de bu kadarmı safmısınız bu açıklamalar sahneler oyunlar senaryolar pişman olduğundan falan değil anlamıyomusunuz tek derdi iyi halden cezanın biraz daha azaltılması bu adam bu kazayı senin ailene yapsa annen baban Allah korusun ölse böylemi konuşacaktık çıkıp bu adamı alkışlayacakmıydın iki yüzlü sahtekarlar
Araç kullananlar çok dikkatli ve temkinli olmalıdırlar, son yıllarda o kadar çok trafik kazası oluyor ki. Çocuklar-gençler-ortayaşlılar ve ihtiyarlar yok yere ölürken, kazayı yapanlar yıllarca cezaevinde yatıp kendisini ve ailesini zor durumda bırakıyor. Gideceğin yere, ağır ağır gidip yarım saat veya 1 saat sonra varsan ne olur ? Başkasının canını tehlikeye atmaya-ceza evinde yatmaya-maddi ve manevi bir yığın zarara yol açmanın kime ne faydası var ? Lütfen, yaşınız kaç olursa olsun. Sürücü olarak, temkini ve tedbiri elden bırakmayın derim. Bana göre en fazla 80-100 km. hızla gidin...
@kerimozbekler2015 maalesef bu dilekler havada kalır , bimer şikayet yazın otobanlarda hız limitleri denetlensin ve cezalandırılsın diye ne kadar şikayet olursa o kadar etkili olur .Buraya yorum yazmışsınız demek ki duyarlı bir insansınız , bimere de yazın üşenmeyin
Sonunda T yok..Ama ADALET,sonunda T si var..
Helal olsun .insanmis
Yol ıslak diye hızını 130-140 km'ye düşürmüş. İyi ki yol ıslakmış yoksa 200'le filan gidiyordu demek ki.
@mihr35 bimere şikayet yazın otobanda hız limitleri denetlenmiyor ve cezalandırılmıyor bu konuda trafik denetlemesinde boşluk var
bu itiraf bir kaç sorgulama sonra gelecekmiş gibi sanki. ölenlere Allah rahmet eylesin. keşke yağmurlu havada daha yavaş gitseydin. yollarda hız limitleri güncellenerek, uymayanlara çok ağır cezalar getirilmeli.
bu filmin aynısını izledik Polis kardesimizi şehit etmişti rüzgar denen kişi babası varya çok ünlü yönetmen saliverdiler katili bak haber bile yapmiyorsunuz artık unutturdunuz nolcak buda 3 5 ay yatar cikar
yav alkollu araç mı kullanılır bi öğrenemediniz ya
şuan hayretler içindeyim.. ulan hayat sen ne acayip bişeysin..
arabayı gördüm o arabayla zaten yaptığı 200-250 aarsıdır ee kontrolü sağlayamzzsın tabi 120-130 la git bakayım altındaki son model süper lüks araba 2 metrede dudursun ama 250 ye giderken
alkolluydu arkadaşı üstlendi şimdi ayık kendi üstleniyor günah almayayım ama genelde böyle olur
@netsohbet Saçlardan alınan numuneyle, Alkol, uyuşturucu, zehir bunlar gibi gibi bi rçok maddenin kalıntısı tespit edilebiliyor. Alkol yestinden kaçmanın yolu olmadığını kendisi herkesten çok daha iyi bilioyrdur emin olun.
@netsohbet 4 günde mi ayıkıyor bu. nasıl bir içmek arkadas. damar da kan yerine alkol dolaşsa bu kadar olur.
eğer ki alkol alıp o direksiyonun başına geçtiysen.... yazıklar olsun
ülkemiz karayollarında çoğu insan bu şekilde araba kullanıyor, o yüzden herkesin başına gelebilir, çoğunluğu kaza sonrası yalan söyler, alkolsuz olduğunu iddia eder, sonrada polis olayı ortaya çıkarınca itiraf eder, kan parası diye devam eder ve olan ölene olur.
boyle bir sey yok.hala kuyrugu dik tutma gayretinde. vicdan kasıyor. aslında ben cok durus bir adamım (durus sonunda t yok) bak geldim teslim oldum. 4 gün şok a girdim. 4 gün boyunca nasıl yırtarım onu hesapladım tam bulmuştum kahretsin aile mobese incelemesi istedi. yoksa millete yedirmişti. sonra üç beş gazete tv ismini gizleyerek haber yapsn sende rahatla unut gitsin. adam 16 yasındaki kızın hayatını karartmıs yetmemiş yanındaki şoförüm dediği kişinin de hayatını karartmak için gayet planlı ilerlemiş ama her plan her zaman tutmaz işte.
içerde suçu üstlenende hapis yatacak,adaleti engellemekten.
Gider ayak reklam yaptı
yaradan Allah'ıma sığınıyorum . o kullarını fanı Dünya sahibi yapmiycak, ama ölüm baki kalacak. mahşer günü yaradan Allah'ım sanada banada herşeyi soracak . konu ise delilden şüpheli bulununca itiraf ve teslim olma samimiyet yok. ben olsam intihar ederdim. iki insan ölecek ve benim için biri hapis yatacak param için.
adam t ye takılmış :) ilginç..
bu adami hayatimda ilk kez duyuyorum
senin yazdıklarından daha öte, sana yazılanlar var
şortlu kadına tekme atanla rüzgar çetin yaklaşık aynı gün kadar yattı buda parayla aile ikna edilir diğerleri gün gibi aynı yatar ADALETMİ BU
adamın teslim olmak gibi bir niyeti yokmuş. gariban arkadaşına para karşılığı hapis yatıracakmış ama bakmış ki deliller toplanmış sonuç çıkmak üzere gidip teslim olayım da bari iyi niyetliyim deyip az yatarım demiş. vicdan falan değil olay. zaten polis bunu alacaktı..
Diğer Haberler