Son dakika! Güvenlik kaynakları: Süre dolunca bölgede kalan teröristler etkisiz hale getirilecek

Güvenlik kaynakları, ABD ile varılan 120 saatlik mutabakatın yarın 22.00'de sona ereceğini ve bu sürenin uzatılmayacağını belirterek, bu süreden sonra bölgede kalan teröristlerin etkisiz hale getirileceğini ifade etti.

Son dakika! Güvenlik kaynakları: Süre dolunca bölgede kalan teröristler etkisiz hale getirilecek

Türkiye ile ABD arasında, Barış Pınarı Harekatı'na 120 saat ara verilerek YPG/PKK'nın güvenli bölgeden çekilmesi amacıyla sağlanan mutabakatta geri sayım sürerken, güvenlik kaynaklarından yeni açıklama geldi.

Güvenlik kaynaklarınca, Türkiye'nin, teröristlerin çekilmesi ya da çekilmemesi durumunda nasıl bir strateji izleyeceğini şu ifadelerle anlatıldı:

Saat 22.00'de iş biter. Hala terörist varsa onlar etkisiz hale getirilir. Harekat devam eder. 120 saatlik anlaşmada süre uzatımı yok.

Ağır silahların toplanması konusunda ABD ile koordinasyon içindeyiz. Daha tam neticelendiği söylenemez.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
olay bitmiştir.bu saatten sonra pkk üzerine tek mermi atabileceklerini sanmıyorum.abd olaya el koydu.gene oyalama mevzusu başladı.2-3 ay içinde gene saldırılar başlar,bizimkide eyyy çekmeye başlar.
Terörist örgüte süre vermek bir tek bize mahsus orada olman vurman yılanı ezmen için saklambaç oynamak için değil
bence yanılıyon
teröristlere neden ateskes yaptınız..ben söyliyeyim..trump rte emretti ve ateskes oldu....vururum asarım keserim diye boşuna partal atmayın...
Senin gibilerin aklıyla hareket edilse şimdi ABD ile de Rusya ile de savaşa girmiş olurduk. Bu işler öyle Maynet'e yorum yazmak kadar kolay değil.
@irfangokmen sen türkiye tarihinde hiç başka ülkeye giren ve savaşan bir hükümet gördünmü? veya abd ile bu kadar temasa geçip karlısında Konuşan.boş yapma toz ol.
Harekat emrini veren kim beyinsiz
@irfangokmen trujmp girmeyin diye de emretmişti size göre ee ne oldu girdik ve yok ettik.. sen de git istiyorsan höwallerinin yanına senide yok etsin bu devlet..
Sivil halk ve gençler terörist diye vurulursda ne olacak bunun vebali kimde.Öldüren müslüman ölen müslüman.Bu işe en çok ta İsrail seviniyor..İsraili sevindiren Amerikan uşakları utansın
@cengiz_caner_1959 yurdum chp'lisinin, devrimci marksist YPG örgütünün solcu militanlarını, burada müslüman gösterme çabası, ya akıl almıyor siz chp'liler artık bu kadar da mı düştünüz
@cengiz_caner_1959 benim dinimle dalga geçen, çocuk asker polis imam öğretmen sivil demeden katleden, sağda solda mayın veya canlı bomba eylemi düzenleyip insan öldürenler mi müslüman? utanmasanız pkkyı insna hakları savunucu ilan edeceksiniz karaktersizler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler