MSB'den son dakika açıklaması! Teröristlerin tacizleri devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı'nca, PKK/YPG’li teröristlerin 120 saat içerisinde bölgeden çıkışı hiçbir şekilde engellenmezken, PKK/YPG’li teröristlerce yapılan ihlal/taciz sayısının 36 olduğu bildirildi.

MSB'den son dakika açıklaması! Teröristlerin tacizleri devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

TSK, 17 Ekim 2019 tarihinde Türkiye ile ABD arasında varılan mutabakat çerçevesinde, PKK/YPG teröristlerinin 120 saat içerisinde bölgeden çıkmasını yakından takip etmektedir. Bu kapsamda kesinlikle hiçbir engelleme yapılmadığı gibi bölgeden çıkış faaliyetleri sıkı şekilde ABD’li muhataplarla koordine edilmektedir.

Bu kapsamda şimdiye kadar bölgeden 125 araç çıkış yapmıştır.

ABD ile yapılan mutabakata rağmen PKK/YPG’li teröristlerce 17 Ekim 2019, saat 22.00’den itibaren toplam 36 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir.

Konuyla ilgili ABD askerî yetkilileri ile yakından koordineye devam edilmektedir.

MSB: 765 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

9 Ekim 2019 tarihinde başlayan Barış Pınarı Harekâtı'nda 765 terörist etkisiz hale getirilmiş, 111 yerleşim merkezi ile 1500 kilometrekarelik alan kontrol altına alınmış, 40 adet mayın ve 180 adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

Barış Pınarı Harekatı'nda Suriye topraklarında harekattan kaynaklanan sivil zayiat yaşanmamıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından uluslararası hukuk ve anlaşmalarla yasaklanan hiçbir mühimmat veya kimyasal silah kullanılmamaktadır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
bize taciz sayısı lazım değil gebertilen leş ayısı lazım. taciz sayısının sınırı mı var 50 olunca ne olacak 100 olunca ne olacak var mı bir değeri?
@ottoman1298 yaşını çok merak ediyorum konuyu anlamaman normal mi acaba diye. Neden taciz edildiğini söyleniyor olası gerçek saldırı durumunda saldırabilmen için. yoksa taciz edildiğini söylemden saldırırsan anlaşmayı sen bozmuş olursun. Onlarında amacı bu!
Sizin verdiğiniz 120 saatlik arada benim askerim o tacizlerde şehit oldu bir uzman çavuşum daha ne arasi saati bir askerinden degerli değil it sürüleri 120 saat çıkacaksa niye taciz atışı yapıyor hazırlık yapmasınlarda önemli olan bir askerimin tırnağını incitmeden yapmak
Bir gece ansızın geldik iflahınızı kestik. Dünyada tektik alayınıza yettik. Geldik bi gece ansızın, Kanı mı akar kansızın? ~NecipFazıl KISAKÜREK
Boş boş sallama olan bizim askerimize oluyor herkes kendi menfaatinin peşinde
Hayal Dünyasından çık artık ! Ansızın falan gitmedik.. Mehter marşlarıyla bağıra bağıra girdik. Trump' un tweetleri ile de çıktık..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler