HABER

Son dakika haberi: Sığınmacılarla ilgili çıkışları gündem olmuştu... Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında İçişleri Bakanlığından suç duyurusu!

Son dakika haberi: Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sığınmacılarla ilgili söylemleri ve hamleleri nedeniyle sık sık siyasetin gündeminde yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı önüne giderek Süleyman Soylu ile görüşmek istediğini söylemesinin ardından Bakan Soylu ile de aralarında sert bir polemik yaşanan Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Özdağ, suç duyurusuyla ilgili yanıtını sosyal medya hesabından verdi. İşte detaylar...

Son dakika haberi: Sığınmacılarla ilgili çıkışları gündem olmuştu... Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında İçişleri Bakanlığından suç duyurusu!

Son dakika haberi: Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunuldu! Zafer Partisi lideri hakkında suç duyurusunu İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Dairesi ve Göç İdaresi Başkanlığı yaptı.

AA-20220509-27804857-27804854-ZAFER_PARTISI_GENEL_BASKANI_OZDAG

DİLEKÇE SAVCILIĞA ULAŞTI

Alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile Göç İdaresi Başkanlığının suç duyurusu dilekçeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosuna ulaştı.

Özdağ'ın sosyal medya hesabında yaptığı açıklamaların yanı sıra yazılı ve görsel medyaya yansıyan değerlendirmelerine yer verilen dilekçelerde, sığınmacılar üzerinden toplumsal barış ve huzurun hedef alındığı belirtildi.

AA-20220506-27780607-27780603-ZAFER_PARTISI_GENEL_BASKANI_OZDAG_MECLIS_ONUNDE_ACIKLAMA_YAPTI

"HALKI KİN VE TAHRİKE YÖNLENDİRDİĞİ..."

Ümit Özdağ'ın açıklamalarının basın ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı savunulan dilekçelerde, "Söz konusu açıklamaların, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, kamu barışını, kamu düzenini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır." değerlendirmesine yer verildi.

Dilekçelerde, Ümit Özdağ hakkında, savcılık makamınca resen tespit edilecek suçlardan dava açılması talebinde bulunuldu.

ÖZDAĞ'DAN YANIT

Zafer Partisi lideri yaşanan gelişmelerin ardından sosyal medya hesabından, "Türk vatanını ve Türk Milleti'nin hakkını savunmakla suçlayabilir ve dahi mahkum edebilirsiniz. Buna rağmen örtülü istilaya direneceğiz. Ama siz bağımsız yargı önünde vatana ihanetten yargılanacaksınız! Türk Milleti'nin vicdanında ise çoktan mahkum oldunuz." paylaşımında bulundu.

içd


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler