Son seçim anketi sonucunda Akşener bombası! 2019 seçimi öncesi İYİ Parti'nin oy oranı nasıl?

MetroPOLL Araştırma şirketinin kurucusu Özer Sencar, Ekim ve Kasım ayında yapılan son seçim anketi araştırması sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre, İYİ Parti'ye yönelen oyların %33'ünün CHP'den, %26'sının MHP'den %18'inin AK Parti'den ve %23'ünün kararsızlardan ve diğer partilerden geldiği belirtildi.

MetroPOLL Araştırma şirketinin kurucusu Özer Sencar, Twitter hesabından İYİ Parti'ye oy verenlerin eğilimlerini açıkladı. Sencar, Ekim ve Kasım ayı araştırmalarına göre İYİ Parti'ye yönelen oyların %33'ünün CHP'den, %26'sının MHP'den %18'inin AKP'den ve %23'ünün kararsız ve diğer partilerden geldiğini kaydetti.

Sencar'ın paylaşımları şöyle:

"Ekim ve Kasım ayı araştırmalarına göre İYİ Parti'ye oy vereceğini söyleyenlerin %44'ü kendisini Milliyetçi, %26'sı Atatürkçü-Laik, %16'sı Muhafazakar-Dindar ve %9'u Solcu-Sosyal Demokrat olarak tanımlıyor. Bu sonuçlar İYİ partinin daha çok CHP'nin rakibi olduğunu gösteriyor.

Ekim ve Kasım ayı sonuçlarına göre İYİ Partiye yönelen oyların %33'ü CHP'den, %26'sı MHP'den %18'i AK Partiden ve %23'ü kararsız ve diğer partilerden geliyor. Bu sonuçlar İYİ partinin asıl rakibinin AK parti ve MHP değil CHP olduğunu açıkça gösteriyor. Şimdilik sonuçlar böyle..."

Okuyucu Yorumları 159 yorum
hep gaz hep gaz bakalım nereye kadar gidecek bi cacık olmaz kadın hitabeti bilmiyor ona göre değil bu iş
Artik akp ye fetocululara oy yok. IYI parti ye oy var. Akp ye oy verdik ulkeyi ne hale getirdiler.
@orhanadiguzel ha mhp den yuzde 19 CHPDEN YUZDE 30 ÇALIYORMUŞ??? BU FİZİK KANUNUNA BEDE EŞYANIN TABİATINA UYGUN.. METROPOL AKP Lİ...RAKAMLARI ÖZELLİKLE KARISTIRMIŞ OLMASIN :))))
@bilbo_baggins_1984 Sen Ak partiye hiç oy vermemişsin belli Belki A.K.P. ne oy vermişsindir o da CHP dir muhtemelen. Yalanlarla insanları kandıramayacaksınız. Ak partiden gidipde bu kadına kimse oy vermez buda büyük ama basit sinsice bir yalan. Kimseyi kandıramayacaksınız. Haa şöyle olur Akşenerin oyu yüzde kaç olacak o haberde yazmıyor sebebi çoook düşük oy alacağıdır. O şekilde olabilir yani %3 falan oy alırsa belki dedikleri oranlarda Ak partiden %1 in altında giden olur.
@trueagle bence yalan deği benda akp ye oy verdim ama bundan sonra benim ve ailemin oyu İYİ partiye
@trueagle iyi parti % 3 oy alamaz
@gokay_14 ülkemde adım attığın her yerde reisin hayal edilemeyecek eserlerini göreceksin. bu eserlerin hiç birirni silemeyeceğin gibi reisin %60 tek başına oyuna da dokunamazsın. bence uyan.
@@orhanadiguzel AKP FETODAN VATAN HAİNLİGİNDE VATANA İHANETTEN ÖRGÜTLERLE İŞ BİRLİĞİNDE. BÜTÜN KAMU TÜZEL MAL VARLIKLARINA EL KONUP YAPTIĞI BÜTÜN ANTLAŞMALAR. İPTAL EDİLİM MALLARI HESABLARINA EL KO
@gokay_14 Akparti de oy patlaması yaşanacak. Dünya liderimiz dünyayı da yönetiyor. Akşener için üzgünüm. maalesef çok vasıfsız bir kadın.
@edrox siz öyle yalancılarsınızki söylediklerinize kendiniz inanıyorsunuz.
@orhanadiguzel bence siz uyanın
şişirin bakalım ne zamana kadar ABD uşakları
@ishak_eren_1965 YAZIKLAR OLSUN YEDİĞİN EKMEĞE SUYA BOP EŞBAŞKANI KİM İSHAK PKK YI DAVULLA IRAKTAN SURİYEYE SOKAN KİM İSHAK DİNLER ARASI DİYALOĞU YAPAN HAÇLIYI ÖVEN BABANMIYDI NE İSTEDİLERDE VERMEYEN DAYINMIYDI HIRSIZLIK SİZİN DİNDE SERBEST DİMİ GERÇEKLER ER YADA GEÇ ÇIKACAK UTANACAKSIN
@ishak_eren_1965 AK KOYUN İSHAK... İŞİNE GELMEYİNCE ABD UŞAĞI.....SEN VE SENİN GİBİLER DE BOP EŞ BAŞKANLARININ UŞAĞISINIZ..
@ishak_eren_1965 Boş ver kardeşim ötsünler istedikleri kadar yine sandığa gömüldüklerinde görürüz mor yüzlerini.
@ishak_eren_1965 Senin sahibinin boynunda Yahudi Cesaret Mdalyası var ve gururla taşıyor.Tabi MAN kafalar bunu ne anlama geldiğini idrak edemez.
@gsleventkara yüz onur mu var utansın kızarsın
@kahus BOP u gördünüz sonuçta Bizim Ortadoğu Projemiz in başkanı bizim istediğimiz gibi şekillendiriyor ortadoğuyu. Kürdistan suya düştü barzo avcunu yaladı. Daeş bitti. Suriyede bir dünya toprağımız oldu. Pkk bitti tükendi. Bunu anlayamamanız koyun olmanızdan kaynaklanıyor.
@kahus peki sen kimin uşağısın ?
@trueagle oy çalmadan geleceksiniz ama yoksa çalarda iktidar olursanız ALLAH çocuklarınızdan çıkarsın
@trueagle gözünü açıp iyice bakarsan görürsün bittimi tükendimi
@gsleventkara birde söylemeye çalıştığını söyleyebilseydin
Tabi ki İYİ PARTİ...
@ulubadli EVET TABİKİ İYİ PARTİ. KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. İSTEDİKLERİ KADAR BAĞIRSINLAR . GELİYOR, GELİYOR. MİLYONLARI TAKMIŞ PEŞİNE GELİYOOOR. TEMİZ TOPLUM, TERTEMİZ BİR TÜRKİYE İÇİN GELİYOOORRR.
@mazag01 ver gazı ver gazı. aygaz olsun. neresi temiz. kimin getirdiği belli değilmi. bu millet bunu yutmaz
@mazag01 Hahaha. Buna sende inanmıyorsun ama boşver diyorsun belki Erdoğanı böyle deviririz. Gerçekten gülünçsünüz. Bitmiş bir Türkiyeyi bu hale getiren adama ihane tetmez benim vatansever milletim asla başaramayacaksınız. Bizim davamızı çözememişsiniz bizim davamızda dönekliğe yer yok. Asla ama asla kazanamayacaksınız.
@harun.omeroglu kimse getirmedi. Normal doğum. Sizi leyleklermi getirmisti. Hani amerikadaki,ne istediyse verdiğiniz
@trueagle Bizim sevdamız TÜRKİYE. Dönekliğe gelince elinize su dökemeyiz. Kapalı kapılar ardında başka ekranlarda hamasi nutuklar. İsrailden ödül, abd den eşbaşkanlık.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler