Tel Abyad'dan acı haber! 1 asker şehit, 1 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, Tel Abyad'da keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerin açtığı tanksavar ve hafif silah ateşi sonucunda bir askerin şehit olduğunu, bir askerin ise yaralandığını duyurdu.

Tel Abyad'dan acı haber! 1 asker şehit, 1 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı'nın sitesinden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Fıratın Doğusunda Tel-Abyad bölgesinde 20 Ekim 2019 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız, keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerce açılan tanksavar ve hafif silah ateşi neticesinde şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılık verilmiştir.

ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Mutabakatına rağmen PKK/YPG'li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir. Mutabakata aykırı tüm bu eylemlere rağmen dün çoğu ambulanstan oluşan 39 araçlık bir konvoyun Resulayn'a emniyetle giriş ve çıkışı sağlanmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi gerçekleşmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 91 yorum
ABD PKK ile işbirliği olmaz neden Barış Pınarı durdu ki Suriye'de ne varsa ezip geçmek gerekiyordu " Durmak yok yola devam " sözüne ne oldu
trump adamını gönderdi ya.
@mzmz600 keşke eskidende bu ülkeyi yönetenlerde bu yürek olsaydıda REİSgıbı dikilselerdi veya girselerdi anlasma yapsalardı ama bırak oralara girmeyi anlsama yapmayı buna cesaret edıp dile bile getiremediler el pence divan karsılarında durup istedıklerını yaptılar ımfden borc ısterken ıstedıklerı faızle para verdıler bıze bunu ıstıyosunuz yıne yok adamını gondermıs bılmem ne REİS sure verdı o sure zarfında ıstedıklerımız olmazsa yıne grcez oralara anlayabıldınmı konuyu yanı daha bıtmedı
@arif_koksal_2019 mal varlığı ve halkbank. sihirli kelimeler oldu
@asiiii3434 Sen böylesine pislik terör örgütünün geri çekile bileceğini tahmin edebiliyor musun
@ilhansayir Fox
@arif_koksal_2019 bu saçma iddialar ne kadar mesnetsiz mal varlıgı chplilerde hırsız olan namussuz olan onlar
allah rahmet eylesin mekani cennet olsun. bizim askerin cani patlican teroristinki can oldu. bu kacinci kandirilma sehidimiz icin oranin altini ustunu getirecek bir babayigit yokmu allah rizasi icin.
@arif_koksal_2019 süre bitince yine girilecek oralara geri çekilir veya çekilmezler kendileri bilir bizce sıkıntı yok
@arif_koksal_2019 kendileri bilir
Bir eve daha ateş düştü allahım aile yakınlarına sabir versin
Mevlâm rahmetiyle muamele eylesin inşallah bitsin artık bu töŕör enneler daha ne kadar ağlayacak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler