MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Tuba Ünsal Trump'a oy verenlere kızdı! 'Utanç verici'

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan ünlü isimler arasında yer alan Tuba Ünsal, Donal Trump ve Joe Biden arasında süren seçim yarışına paylaşımıyla dahil oldu. Güzel manken sosyal medya hesabından Amerikalılara seslendi.

Tuba Ünsal Trump'a oy verenlere kızdı! 'Utanç verici'

Koronavirüs pandemisi nedeniyle çocuklarıyla beraber İstanbul’dan uzaklaşan Tuba Ünsal, gündemi takip etmeye devam ediyor. Çocuklarıyla doğayla iç içe arınma tatiline çıkan ünlü manken Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan seçim sürecine dair fikirlerini belirtmeyi ihmal etmedi. Donald Trump’a oy veren Amerikalılara sert sözler sarf eden Tuba Ünsal’ın paylaşımı sosyal medyanın gündemine oturdu. Tuba Ünsal’ın Trump hakkındaki sivri eleştirileri dikkatleri çekti.

‘TRUMP EN BÜYÜK FELAKET’

Trump’ın koronavirüs salgınını ciddiye almamasını eleştiren Ünsal, “Trump gibi kadın düşmanı, egomanyak, çocuk tacizi davalarında adı geçen, dünyanın başına gelmiş en büyük belalardan Covid’i bile kabul etmeyip milyonlarca insanın ölümüne neden olmuş bir liderin ikinci seçim döngüsünde halkından bu kadar büyük oy alması utanç verici. Diğer tarafta da Biden gibi savaş yanlısı bir politikacıya oy vermek yerine Kanye West’i destekleyenleri de daha masum daha şakacı bulmaktayım. Bütün 'bunlar bizi hiç ilgilendirmez' derseniz de haklısınız ama Trump konusunu bizim için global bir utanç haline getiren iklim ve çevre ile ilgili attığı adımlardır. Bugün küresel yaşadığımız bu Covid felaketinden çok daha çözümsüzü başımıza gelmek üzere. İklim krizi, bu hızla tüketmeye devam edersek yakın bir gelecekte hayatımızı korkunç etkilemeye başlayacaktır. Yeşil alanları yakıp yıkmaya, yeni çevre düzenlemelerini yok saymaya, gezegenin doğal kaynaklarını hızla tüketmeye devam edersek gezegen ısınmaya devam edecek, deniz seviyesi yükselecek, ısınmaya bağlı birçok hastalık yaşam şeklimizi ciddi şekilde etkileyecektir ve tüm bu etkiler 50 yıl içinde görülmeye başlanıyor” ifadelerini kullandı.

‘İNSANLIK KRİZİ KAPIDA’

İlerleyen zaman içerisinde global bir insanlık krizinin kapıda olduğunun altını çizen Ünsal, “Trump’ın Alaska'daki devasa Tongass ormanlarıyla ilgi, kesime açma kararı ise tüm dünyayı etkileyen bir felakete yataklık yapmaktır. Tongass ormanlarının yok edilme kararı dünyada domino taşı gibi bizi de etkilemektedir. Bugün Amerika’da yok ettiğin orman tüm dünyanın oksijen kaynaklarından çalmakta ve global bir insanlık krizini hiçe saymaktır. Trump'a oy veren Amerikalı kardeşler where is your mind? (Aklınız nerede?) ” notunu ekledi.

İşte Tuba Ünsal'ın paylaşımı;

tuba ünsal


Vitrin


En Çok Aranan Haberler