Türkiye-AB zirvesinin yeri ve tarihi belli oldu

AB'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile AB zirvesi 26 Mart'ta Varna'da yapılacak.

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Konseyi Dönem Başkanı olan Bulgaristan'ın Başbakanı Boyko Borisov, 26 Mart'ta Bulgaristan'ın Varna kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya gelecek.

ERDOĞAN'A YAZDIĞI MEKTUBU YAYINLADILAR

AB Konseyi Sözcüsü Preben Aaman, Twitter hesabından Tusk ve Juncker'in Erdoğan'a yazdığı mektubu yayınladı.

Buna göre, Juncker, Tusk ve ülkesinin AB Dönem Başkanı olması nedeniye Borisov, 26 Mart'ta Varna'da Erdoğan ile görüşecek.

Mektupta liderler, geçen yıl 25 Mayıs'ta Erdoğan, Tusk ve Juncker arasında Brüksel'de yapılan toplantıyı hatırlatarak, sonrasında da ulaşım, ekonomik iş birliği, terörle mücadele ve dış politika gibi konularda üst düzey görüşmeler yapıldığını anımsattı.

Türkiye'nin AB üyesi ülkeler ile geliştirdiği ilişkilerin memnuniyetle karşılandığına yer verilen mektupta, liderler arasındaki görüşmenin 26 Mart'ta çalışma yemeği şeklinde gerçekleştirilmesi hususunda AB Konseyi Başkanlığının mutabık kaldığı bildirildi.

Mektupta, söz konusu görüşmenin ortak çıkarların belirlenmesi ve Türkiye'deki son gelişmelerin ele alınması açısından iyi bir fırsat olduğuna değinilerek, görüşmenin, aynı zamanda ilişkilerin nasıl daha ileriye taşınabileceğinin belirlenmesine de hizmet edeceğine işaret edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
AB bizler için bu saatten sonra önemli olamaz. biz onları çok önceleri avrupalı diye seviyorduk
AB girmek abdestsiz camiiye girmek demektir
Kırk yıllık kani , olur mu yani ! Bunlarla ortak olmak demek yılanı koynuna sokmak demektir. Atatürk Avrupa için haçlı derken biz dost diyoruz ülkümüzü unutuyoruz ama onlar bizansı romayı iskenderi unutmuyor bizim gibi uykuda değiller dikkatli olalım bize yine saldıracaklar o güne hazır olmalıyız.
avrupalılığın ve avrupa neymiş ne değerdeymiş şimdilerde çok daha iyi anladık ikiyüzlü sözünde durmayı beceremeyen dansözden çok kıvıran türkiyeye en büyük düşman duruşlar sergileyen bir hristo topluluğu bir haçlı organizasyonudur..bu saatten sonra bi öneminin kaldığını düşünmüyorum bu kadar acılar ve sıkıntılar çeken ülkeme karşı nasıl haince durduklarını gördükten sonra.. ab türkler için artık bir hiç topluluğudur..iyi birşey olsaydı ingilizler bırakmazdı..
işin doğrusu senin için şu ; biz onları ve onların kültürünü hiç sevmedik sadece seviyor gibi yaptık biz sadece onların ürettiği otomobilleri ve zenginlikleri sevdik AB ye girersekte enayiler biraz bizle paylaşır diye düşündük ülkelerine vizesiz girer iyi iş şartlarında çalışmayı hayal ettik ama onlar bizden akıllı biz enayi çıktık bu işten
YILLARCA KAPISNDA OYALANDIK YOK BU KRİTERİ YAPIN YOK ŞU YASAYI ÇIKARTIN YOK BU YOK ŞU YAHU BİZ ACİZMİYİZ ONLAR HİRİSTİYAN KULUBÜ BİZ NİYE KENDİ BİRLİĞİMİZİ KURMUYORUZ ORTASYA TÜRK DEVLETLERİ BİZİ BEKLER TÜRK BİRLİĞİ GÖR BAKİM NASIL BİR GÜÇ OLUYORSUN DÜNYA TİTRER TİTRER BE EZER GEÇERİZ SONRADA NE DERLER BİLİYOR MUSUNUZ İŞTE BU SES TÜRKLERİN AYAK SESLERİ
Bakıyom yorumlara da O Zaman daha cok vize kuyruklarında beklersiniz sonra 30000 tl arabayı 90000 tl almaya devam edersiniz beyler.
Türkün türkten başka dostu yoktur.Bunlarla birlik olunmaz hele hele bunlara asla güven olmaz.Kaç yıllık haçlı zihniyeti zaten bizi almaz.Kıbrasta ki çifte standartı hatırlayınız...!!!
hangi ulkede teror olayi olsa kiniyorlar eyfelin lambalarini kapiyolar hataya ellitane roket dustu kac sivilimiz sehit oldu kimsenin umrunda bile olmadi kinamadilar bile
AB Türkiyeye ortadoğuda yapılacak yatırımlarda, ortadoğunun imarı ve yeniden şekillenmesi için açılacak ihalelere birinci derecede Türkiye söz sahibi olacaktır, bunu yabancıların (AB) nin fırsata çevirmesini bizimle yapacaktır. ağzımıza bir parmak bal, AB şarlatanları ise tonlarca bal yiyecektir. Bunun Türkçe meali budur! işleri bitince gene kapı arkasında bi 50 sene daha bekleriz, nasıl olsa beklemeye alışığız.
Diğer Haberler