Türkiye'nin konuştuğu makam aracı hakkında flaş karar

İstifa eden Düzce'nin eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in göreve gelmesinin ardından aldığı makam otomobili, borç karşılığı 600 bin liraya satıldı. Keleş'in "Herkes Audi ile gelsin, ben Passat mı çekeyim yanlarına" sözleri gündeme damga vurmuştu

Türkiye'nin konuştuğu makam aracı hakkında flaş karar

Düzce'nin eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde göreve gelmesinin ardından, Haziran 2014'te belediyenin 150 milyon lira borcu varken, 650 liraya Audi A8 marka makam otomobili alması tepkilere neden olmuştu. Mehmet Keleş'in görevinden istifa etmesinden sonra makam aracı yaklaşık 4 aydır Düzce Belediyesi'nin otoparkında muhafaza ediliyordu.

Odatv'nin haberine göre; Mehmet Keleş'in yerine başkan seçilen AK Partili Dursun Ay, otomobili kullanmayarak satışına karar verdi. Makam aracı Düzce Belediyesi'nin temizlik işlerini yürüten taşeron firmaya borç karşılığında 600 bin liraya satıldı.

'HERKES AUDI İLE GELSİN BEN PASSAT MI ÇEKEYİM YANLARINA' DEMİŞTİ

Düzce Belediyesi'nin eski başkanı Mehmet Keleş'in, Haziran 2014'te belediyenin 150 milyon lira borcu varken 650 bin liraya aldığı Audi A8L model makam otomobili, tartışma konusu olmuştu. Mehmet Keleş, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nda da inceleme konusu olan makam aracıyla ilgili eleştirilere, "Herkes Audi ile gelsin, ben Passat mı çekeyim yanlarına" diyerek cevap vermişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 55 yorum
babasında audi vardı ya ! Görgüsüz ahlaksızın
passat olunca pulları mı dökülüyor acaba
Herkese Audi bana Passat zihniyetin bozukluğuna bak.
@straw Devlet bu işe bir an önce el atmalı..KİMSE RAZI DEĞİL Bukadar Makam aracı olmasından Akşam trafiğinde birde Çakarları yakıp yolu yara yara gitmeleri yokmu Ulan Sende ya Evine Ya sinemaya yada Hanımı Kuaförden almaya gidiyorsun işte Öyle bir Araçla OPERASYONA Gidecek deilsin Millet sen sinemaya yetişecen die yol vermeye mecburmu Herkes evine gidiyor..Senin bu konuda ayrıcalığın ne?
@straw Bu zihniyet değil mi ülkeyi son 16 sene yöneten. Fakir fukaranın canı cehenneme, varsa yoksa onların ve yandaşlarının rahat koltukları.
Millet uyuyor aylık araç kirasına 40 bin lira ver 600 bin liraya makam aracı al oh ne ala fakir binsin tofaş'a serceye elinden ekmeğini al sesini çıkartmasın fakirin elinden alınan ekmekle makam aracı al daha çok uyuyun siz. size oy verenlere mustahak oy vermeyenlere yazık........
Zihniyetleri maalesef bu.
altın semer...
sana passat bile fazla be sonradan görme
ulan parasızlıktan ilaç alamayanlar yurt dışında ameliyat olması gerekenler varken audiye binecekmiş utanmaz herif , bu makam arabası merakı nedir milletin parasıyla görgüsüzlük kim seçmiş lan bunu belediye başkanı bu kadar cahil adamdan başkanmı olur
salaklar toplulugu olmayın,varınızı yogunuzu 20 yaşındaki evladınızı,yarınlarınızı,geleceginizi bu sünepelere ,siyasi hırsızlara teslim edilmeyecegini ne zaman anlıyacaksınız.hiçbirinden bu ülkeye hayır yok.
Allah kahretsin sizi ya, bu milletin parasını nasıl böyle pervasızca har vurup harman savuruyorsunuz. hiçmi Allah tan korkmaz, kuldan utanmazsınız ya. yarın bunların helalliğini kimden nasıl ve hangi yüzle isteyeceksiniz. haram zıkkım olsun size be. kan emici embesiller..
Düşünmemenin, sorgulamamanın, okumamanın , hep onlar daha iyi bilir biz bilmeyiz gibi düşüncelerin sonucu. Evet onlar daha zeki sizden daha kurnazlar neredeyse ağlayacak passat'a binecek diye :) Okuyun, sorgulayın, öğrenin !! anlamıyorsanız çevrenizdeki sorgulayan insanlardın fikirlerini dinleyin kulak verin illaki vardır sorgulayan birileri. Aynı işlevi 50 bin tllik araçta görür, 100 bin tllikte, Pegyamber efendimiz fakir olduğu için mi 2. bir hırkası yoktu sanıyorsuz ? İsraf haramdır ama israfın kralı dönüyor kimsenin sesi çıkmıyor. Gerçekten müslümanmısın bir sorgula ? Eşşek olursan....
bunları seçenler şahin bile binemiyor... makarnaya devam
işin içine para giriyorsa =akp
DEVLETİ YÖNETENLER VE KAMUDA MAKAM SAHİBİ BAZILARI KENDİSİNİ DEV AYNASINDA GÖRÜYOR BİR ŞEY OLDUKLARINI ZANNEDİYORLAR ASLINDA BAZILARI ADAM BİLE DEĞİL HANİ ŞU MEŞHUR FIKRA VAR YA KAYMAKAM OLMUŞSUN VEYA VALİ OLMUŞSUN AMA ADAM OLAMAMIŞSIN GİBİ.BAŞKA BİR ATA SÖZÜ SÖYLEYEYİM BARİ ÇİNGENEYE BEYLİK VERMİŞLER ÖNCE BABASINI KESMİŞ GİBİ..
sende A8 alma A4 al şartmı madem illa audi ile gidecen onu al ? ahh ahh gün gelir devran döner birgün bu devletin parasını çar çur edenler görecekler allah var gam yok
ayranı yok içmeye,600 binlik borçla alınan arabayla gidiyor.....
Kendi paranla aldıktan sonra ister Mercedese Bin ister Audiye....! ama vatandaşın parasıyla hava atmak neyin nesi ....? Vallahi belediye başkanı olsam yada başbakan olsam bütün makam araçlarını sattırıp herkesi toplu taşımaya yönlendiririm .... isteyen veya acelesi olan taksiye binsin ama bu kadar makam aracı lüks ve konforlu sadece israf buram buram gösteriş kokuyor..... ambulans , itfaiye , polis aracı ve kara yolları iş makineleri dışındaki bütün araçlar satılıp parası bütçeye aktarılabilir..
alayının zihniyeti aynı yerin dibine batsın adınız
imam osurursa cemaat sıçar
Babanın evinde BENTLY mi vardı passatı beğenmedin..
EŞEĞE ALTIN SEMER DE VURSAN, EŞEK YİNE EŞEKTİR.
BU REZİLLERE OY VERENE NE DEMELİ ?
Reno12 Toros bile çok bunlara
Sadece bu mu? Türkiye makam arabası saltanatında dünyada 1 İNCİ. Özellikle cumartesi pazar günleri AVM lere devletin makam aracıyla karısını çocuğunu getirenlere çok rastlarsınız. Ben Eskişehir deki bir AVM önünde her hafta rastlıyorum. Hatta makam arabasını gelin arabası yapan gördüm internette. Ama olsun müstehak.
Ötv Mtv Trafik sigorta kasko muayene Fiyatlarından Haberin Varmı Başkan ?
araba önemli değil sana murat 131 bile fazla
Az kaldı az yerli çıkınca halk olarak meclisdeki arabaların hepsini yerliye çevirteceğiz. Burun kıvıran cebinden alıp binsin.
Adam doğru diyor. Herkese Audi oluyo da, bu adam alınca neden problem oluyor ki... Asıl diğer herkes neden Audi'den aşağı takılmıyor, keyfe gel. Renault Laguna nelerine yetmiyor..
Adam haklı, babasının malı değilya, yetimin hakkı var ya, kimin umrun da, hizmet için gelmeyen adam bunu yapar, yoksa hizmet için geldiysen toplu iğnenin hesabını yaparsın
şimdi sen tekrar passadaaamı bincen..olurmu böyle birşey...
Tabi Devletin Malı Deniz Yemeyen Keriz misali
yabancıya satılmamışki.temizlik firmasıda onun.ama isim başka.belediyenin tüm ihaleleri iptal edin silbaştan.nakın ne ademler ne ne mehmetler çıkacaktır.işin altından haydi kolay gele.dayı teyze amca yeğen abla kardeş.karı koca şülale konu komşu. neyse kalmadı.yazacak
Lafa bak yeni duydum, bu zihniyet lerden kurtulmak lazım
Valla da haklı adam billa da, o da başkalarından görüp onlara özenmiş demek ki?!... Ben Düzce gibi bir yerin belediye başkanı olsam Audi ne ki Opel Corsa'ya binerdim:))
Bütün makam araçları satılsın. Her kurumda ilgili kişilerin kullanımına yetecek kadar araç kiralanıp kurum önünde bekletilsin. Hatta kirala işleri saat 8 ile 17 arasını kapsayacak şekilde yapılsın. Kiralanan araçlar kesinlikle görev dışında kullanılmayacak şekilde anlaşma yapılsın. C.Başkanı, Başbakan ve Bakanlara 24 saat esasına göre araç temin edilebilir.
babasının parasıyla alıyor ya ondan demiştir...
SALTANAT HAYATIDA BIR GUN BITECEK VE AHIRETTE HERKES ESIT OLACAK O ZAMAN NASIL HESAP VERECEKLER ACABAA AMA BUNLAR AHIRET HAYATINADA INANMAYANLAR
ısraf haram değilmi di yahu yoksa bize mi yanlış öğrettiler
namussuz herıfler kamunun parasını yanı bız vatandasların parasını boyle har vurup harman savuruypor serefsızler. o paralarda herkesn hakkı var ozellıklede yetımlerın..namussuzluk bu. yazık ulkem yazık. bı de borcla almıs..çok kızdım... hanı onlenecektı musruıflık. akp soz vermıstı..
rahmetli ecevitin meşhur makam aracı neydi.? kartal
OLAN TAŞERONA OLMUŞ,ZORLA KASMIŞLARDIR 2.EL KULLANILMIŞ 650 BİNLİK ARAÇ 600 BİN ETMEZ.
Diğer Haberler