SPOR

Usain Bolt son yarışını tamamlayamadı

İngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden şampiyonanın 9. gününde, erkekler 4x100 metre bayrak yarışı finali yapıldı. 16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye, erkekler 4x100 metre bayrak yarışında 7. oldu. Usain Bolt, Omar Mcleod, Julian Forte ve Yohan Blake'den oluşan Jamaika ise yarışı tamamlayamadı. Son 100 metreyi koşan olimpiyat ve dünya şampiyonu rekortmen atlet Usain Bolt, sakatlanarak yarışı yarıda bıraktı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden şampiyonanın 9. gününde, erkekler 4x100 metre bayrak yarışı finali yapıldı.

TÜRKİYE 7. OLDU

Ramil Guliyev, Yiğitcan Hekimoğlu, Jak Ali Harvey ve Emre Zafer Barnes'ın temsil ettiği Türkiye, tarihinde ilk kez katıldığı 4x100 metre bayrak yarışı finalini 38,73'lük derecesiyle 7. sırada tamamladı.

Chijindu Ujah, Adam Gemili, Daniel Talbot ve Nethaneel Mitchell-Blake'in temsil ettiği Büyük Britanya, 37,47'lik süresiyle altın madalya elde etti.

Mike Rodgers, Justin Gatlin, Jaylen Bacon ve Christian Coleman'ın yer aldığı ABD, 37,52'lik derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu.

Shuhei Tada, Shota Iizuka, Yoshihide Kiryu ve Kenji Fujimitsu'dan oluşan Japonya ise 38,04 ile bronz madalya kazandı.

USAİN BOLT SAKATLANDI, JAMAİKA BİTİREMEDİ

Usain Bolt, Omar Mcleod, Julian Forte ve Yohan Blake'den oluşan Jamaika ise yarışı tamamlayamadı. Son 100 metreyi koşan olimpiyat ve dünya şampiyonu rekortmen atlet Usain Bolt, sakatlanarak yarışı yarıda bıraktı.

Bu şampiyonada 100 metrede bronz madalya kazanan Usain Bolt, böylece faal sporculuk hayatına üzücü bir şekilde veda etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
SÜREKLİ KARI KIZ PEŞİNDE KOŞARSAN BÖYLE REZİL KEPAZE OLURSUN ŞRF SİZZ....
nerden biliyon sanane yanindamiydin mastürbasyon çeke çeke bezmişsin galiba millete çamur atma
öyle düşüp kıvranan bir atlet, o kadar çabuk ayağa kalk-a-maz.. bence kaybedeceğini anladı, kasten yattı yere...
Orada yürüsen sonuncu olsan bile sen efsanesin.....
karıyeri böyle bitti ne yaaa?
100 metre rekorundan sonra çekilecekdin kenara ,herkes seni o koşuyla hatırlayacakdı....
@ahaniya ne çok biliyon sen ya, 50 mt koş desen patates sçarsın
1-) 200 metre dünya rekorunu 19,19 saniyeye, 100 metre dünya rekorunu 9,58 saniyeye indirmiştir. Eğer doping yapıyor olsa şimdiye kadar elli kere ortaya çıkarılırdı. Ama artık 30 yaşında olan bu atlet için eski formda günlerine dönmek çok kolay olmaz. Elde ettiği başarılar, rekorlar ile uzun zaman rekorlarına yaklaşılamayacaktır. Aynen Rus sırıkla yüksek atlamacı olan Sergei Bubka gibi. Bubka'nın da 6,14 metre, salonda 6,15 metrelik rekorlarına yaklaşabilen yok. Bu adamlar kazandıkları paraları son kuruşuna kadar hak eden üst düzey sporculardır. Bunların yeteneklerine söz söylemek
3- Umarım Ramil Guliyev dopingsiz çıkar. Çünkü spor bakanlığı ve spor bürokrasisi akp nin niteliksiz bakanları ve bürokratları ile ve yeteneksiz çalıştırıcılar elinde perişan edilmiştir. 80 milyonluk bir ülkede yaşanan kültür gerilemesi sonucu atletizm sporuna bakış açısı " parasız adam, bak yürüyor, ne koşuyorsun oğlum delimisin otobüse binsene" seviyesinde olan bu ilkel dünyanın ilkel ülkesinde, üstün seviye toplumların gözde sporu olan Atletizm sporunda kısa vadede bir atılım beklemek bu siyasi ortam ve bu toplum yapısı içinde iken mümkün görünmemektedir.
2-) kimseye düşmez, nasıl yaşadıkları, özel hayatları da kimseyi ilgilendirmez. Son Londra Dünya atletizm şampiyonasında 200 metreyi kazanan Ramil Guliyev 20,09 saniye ile birinci oldu, Bolt'un dünya rekoru ile 91 salise fark var, bu da yaklaşık 9 metre fark demek. Yani spor tarihinde ilk defa sprint koşularında Türkiye bir birincilik aldı ama bunu alan kişi'de Türkiye'de yetişmiş bir sporcu değildir. Geçmişte Süreyya Ayhan, Elvan Abeylegesse, Aslı Çakır, Gamze gibi ve diğer atletizm branşlarında yaşanan doping olayları yüzünden Türk Atletizmi oldukça gerilere düşmüştü.
yarışlara niye katılıyorsun zirvede bırak kardeşim..
8 ülke katılıyor, Jamaika elenmiş oluyor ve kalıyor geriye 7 ülke. Bizim TV'lerin "Bayrak takımımız 7. oldu" şeklinde zırt pırt alt yazı geçmeleri de oldukça ilginçti.
madem bu halde olduğunu biliyorsun yarışma abi.hiçte bir tane bronz madalyan eksik olsun.
o degilde Bolt sakatlanmasa sonuncu biziz
iyi hazırlanmamış, havaya girmiş milli gurur da kalmamış,başka izahı yok!!
akşam maçı izleyince cep herkülü Naim Süleymanoğlu gözümün önüne geldi büyük şampiyon son yarışında hem silkmede hem koparmada sıfır çekmişti ama bunlar efsanedir Usain Bold sprinter olarak dünyanın bir numarasıdır bu tartışılmaz Naim de kilosunda dünyanın bir numarasıdır belki bir 100 yıl daha yerleri doldurulamayacak sporculardır
bolt gece fazla calışmış anlaşılan :D
Jamaika bitiremediği için 7. olmuşuz yoksa sonuncuyduk :))
birak bu isleri bolt. tabi sporculuk kariyeri bitti en son bi emeklilik ikramiyesini oprahdan alacak ne var bunda anlamayacak.
son yarışında şov yapmak istedi hepsi bu . kaybedeceğini anladı ve kendini yere bıraktı . kariyerini bitirirken sürprizle bitirip bu anınında bu şekilde hatırlanmasını sağladı hepsi bu.
Diğer Haberler