SPOR

Yeni stadın yüzde 30'u tamam

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, "Samsun 19 Mayıs” olarak isimlendirilen yeni stadın inşaatının yüzde 30'luk bölümünün tamamlandığını söyledi.

Yeni stadın yüzde 30'u tamam

Samsun'un Tekkeköy ilçesine yapılan stadyumun temelleri tamamlanıp yüzde 30'luk kısmı bitti. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm Türkiye'de olduğu gibi Samsun'a yapılan 33 bin 19 kişilik stadyumun inşaatının çalışmaları hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, "Türkiye'de yapılan 25 tane stadyumun bir tanesi de Samsun'da yapılıyor” dedi.

Samsun'a yapılan stadyumun teknik özellikleri hakkında bilgi veren Özyurt, "Bu yapılan statlar hem teknik hem de fiziksel anlamda dünyanın en gelişmiş metotlarıyla yapılan statlardır. Samsun'a yapılan stadyumumuz 33 bin 19 kişilik olup, VIP tribünü 160 kişilik VIP 347 kişiliktir. Yeni stadyumumuzda 54 adet loca, 144 adet engelli oturma kodluğu, her kotta seyirciler için revir, bay ve bayan mescit alanları planlanmıştır. Stadımızda 3 adet restoran bulunmaktadır. Basın tribünü 425 kişilik, masalı basın tribünü 192 kişiliktir. En az 300 seyirci kapasiteli VIP ve protokol tribünü planlanmıştır. 4 adet bay, bayan ve engelli soyunma odası, 4 adet teknik direktör odası, 2 adet hakem odası ve UEFA kriterlerine uygun olarak yeterli sayıda bay, bayan ve engelli tuvaletler planlanmıştır. 1 adet sporcu revir odası, 1 adet doping kontrol odası bulunmaktadır. Ayrıca stadyumumuzda stadyum yönetimi, UEFA kulüp ağırlama alanı, kurumsal misafir alanı, restoran ve food-court, polis merkezi, sağlık merkezi ve mağazaların yanı sıra çoklu bilet satış gişeleri, basın ve konferans odaları mevcuttur. Yeni stadyumumuzun çevresinde de açık ve kapalı otopark alanları planlanmış olup, VIP, protokol ve otobüs park alanları de yer almaktadır” dedi.


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler