Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Yıllardır rekorunu kimseye kaptırmadan Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran kadın: Ethel Granger

  Ethel Granger, 12 Aralık 1905'de Chesterton’da oldukça normal vücut hatlarına sahip bir kişi olarak doğdu. Daha sonra ismi dünyanın en ince beline sahip olan kadını olarak tarihe geçti. Bel çevresi 33 cm olan Ethel, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

  Dünyanın en ince beline sahip olan kadını Ethel Granger, İngiltere’de yaşıyordu. 1920’li yılların modasına uygun olarak bol kıyafetler giyen, kısa saçlı ve küçük küpeler takan bir kadındı. Kıyafet alışkanlıkları ve görüntüsü eşi Willam ile tanıştıktan sonra bir anda değişti. William eşine korseleri çok sevdiğinden bahsedince Ethel Granger’ın Guinness’e giden yolculuğu başladı.

  rekor

  Dünyanın en ince beline sahip olma hikayesi Ethel’in eşinin korseleri beğenmesi ile başladı. Eşini mutlu etmek için korse giymeye başlayan Ethel, sadece gece yatarken ve uyku sırasında korsesini çıkarttı. Gün içerisinde sürekli korse takmaya başlamasının ardından günden güne belinin inceldiğini fark etti.

  rekor2

  Yıllar içerisinde Ethel Granger’ın bel çevresi 33 cm’a kadar indi. Ethel’in beli iki eliyle rahatça kavrayabileceği kadar küçüldü. 1939 yılında Ethel, “Dünyanın en ince belli kadını” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Bu tarihten günümüze kadar Ethel’in rekorunu geçen hiç kimse olmadı.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler