MAGAZİN

Yılmaz Vural'ın Gurbetçi Şaban filmindeki sahnesi gündem oldu! Deneyimli hoca Konuşanlar'da anlattı...

Deneyimli teknik adam Yılmaz Vural, Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programında Kemal Sunal'la birlikte oynadığı Gurbetçi Şaban filmini anlattı. Yılmaz Vural'ın Gurbetçi Şaban'da oynadığı anların sahnesi, sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Yılmaz Vural'ın Gurbetçi Şaban filmindeki sahnesi gündem oldu! Deneyimli hoca Konuşanlar'da anlattı...

Yılmaz Vural, Türk sinemasının efsane isimlerinden Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı Gurbetçi Şaban filminde oynadığını Konuşanlar programında açıkladı. Türk futbolunun renkli simalarından olan Yılmaz Vural'ın Gurbetçi Şaban filmindeki sahnesi, yıllar sonra yeniden gündem oldu.

Teknik direktör ve eski futbolcu olan Yılmaz Vural, Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programında usta oyuncu Kemal Sunal ile birlikte bir filmde rol aldığını açıkladı. Vural, 1985 yapımı Gurbetçi Şaban filminin oyuncu kadrosunda yer aldığını Konuşanlar programında dile getirdi.

YILMAZ VURAL'IN GURBETÇİ ŞABAN FİLMİNDEKİ SAHNESİ YENİDEN GÜNDEM OLDU

Deneyimli teknik adam Yılmaz Vural, Kemal Sunal'ın Gurbetçi Şaban filminde birlikte oynadığı sahneyi anlattı. Merhum oyuncu Kemal Sunal'la eski dost olduklarını anlatan Vural, ''Kemal abi kendisi bana teklif etti. 'Ya Yılmaz gel, sen de bu filmde oyna' dedi. Ben de ağabey nasıl olacak falan derken, o da, 'Ya bir şey olmaz, sen duracaksın, ben gelip adres falan sorarım, senin için de güzel bir anı olmuş olur'' dediğini anlattı.

Vural'ın anlattığı bu anının ardından Yılmaz Vural'ın Gurbetçi Şaban filminde oynadığı sahne yeniden gündem oldu.

111111

GURBETÇİ ŞABAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Saf bir köylü olan Şaban Yıldız iş bulmak için Almanya'nın yolunu tutar. Ancak Şaban'ın Almanya yolculuğu hayal ettiği gibi gitmez. Şaban, çalışma izni olmayan Türkleri zor şartlar altında çalıştıran acımasız bir patronun eline düşer.

Yılmaz Vural, Gurbetçi Şaban filminde, Almanya'ya giden ve yolu bilmeyen Şaban'a adres tarif ediyor. Filmde Şaban'ın adres sorusuna yanıt veren Vural oturma izni yoksa Alman polisini görünce toz olması gerektiğini söylüyor.

İşte Yılmaz Vural'ın Gurbetçi Şaban filminde Kemal Sunal'la birlikte girdiği o diyalog;


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler