YPG'nin IŞİD'lileri serbest bıraktığı hapishanenin görüntüler ortaya çıktı

Tel Abyad merkezinde YPG'li teröristlerin, içerisindeki IŞİD'lileri serbest bıraktığı hapishanenin görüntüleri ortaya çıktı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, YPG’li teröristlerin içerideki IŞİD'lileri serbest bıraktığı hapishanenin görüntüleri ortaya çıktı. Fırat'ın doğusunda yürütülen "Barış Pınarı Harekatı" kapsamında Tel Abyad'da Türkiye’nin kontrolünü sağlamaya hazır olduğu hapishanenin boş olduğu tespit edildi.

Tel Abyad merkezdeki hapishane teröristlerce tamamen boşaltılırken yüksek duvarlarla çevrili binanın açık kapıları dikkat çekti. YPG’li teröristlerin terk ettiği hapishanede terör örgütü elebaşının posterleri ile çeşitli dosyalar da görüntülere yansıdı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, konuya ilişkin açıklamasında, “DEAŞ hapishanesine gittiğimiz zaman bunun YPG’li teröristler tarafından boşaltıldığını, oradaki DEAŞ’lıların kaçırıldığını gördük” ifadelerini kullanmıştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 63 yorum
Türkiye oraya girmeseydi saliverilmiyeceklerdi,gerçi Türkiye'nin isidle işi yok daha çok Kürtlerin statü kurmaylarıyla ilgileniyorlar, Türkiye'nin gözünde bütün dünyanın halkları hak sahibi olabilir ama kurtlerin kendilerine ait hiçbir yaşam hakkı olamaz,Uygur Türkleri haklarını alsın kırım Türkleri topraklarını alsın Bulgar turklerinin bütün hakları verilsin Filistin Arapları bağımsız olsun Karabağ Azeri Türklerine verilsin vesaire ama Kürtler ayda bile söz hakkı olmasın işte kardeş Türkiye'nin kardeşi hakkındaki düşünceleri bu..
yarım akıllı bu ülkede kürtten bakan oldu başbakan oldu hatta cumhurbaşkanı da oldu bu ülkede komşusuyla aynı maaşla çalışıyor kürtler neyin kafasını yaşıyorsunuz siz bayrağınızın yanına bi bayrak koymadan hiç birşey yaptırmazlar size.. ha şimdi devlet kursanız neyle geçineceksiniz size hangi ülkeler müsade edecek ne yapabileceksiniz neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamış değilim bütün haklatınız benimle aynı kardeş gördük hatamı ettik anlamadım.. [lafım senin gibi düşünenlere] Allah bilir kürt bile değilsindir..
mevzu bahis olan pkk/ypg
soylermisiniz kirim turkune kendi dilinde eğitim isteyen Türkiye kendi ülkesindeki milyonlarca kürde niye anadilde eğitim hakkı vermez bumu kardesliginiz?
@soner_1970_gyfug bilesin ki Kürtler dost değil candır, kardeştir. Senin büyük bir iştahla yazdığın gibi değil, Türklerin meselesi Kürtlerle değil, kendini, namusunu, ülkesini, milletini cüzzi miktarlara amerikalılara, ruslara ve diğerlerine satmış olan kürtlerdir. Biz onlara pkk,ypg vs diyoruz. Kürtlerin bir devleti var ve orada yabancı değiller, azınlıkta değiller, ev sahibidirler. O da Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Onlara vatandaşlık bile vermeyen esed, onları piyon gibi kullanan ve gelecekteki israil devletine zemin hazırlayan buna hizmet edenlerdir bizim düşmanımız.
haklisin
bu topraklar senin unutmaki 30 yıldır türkiyeye saldıran bir örgüt suriyeye yapılanmaya çalışıyo sonrası bize ne olur hiç düşündünmü hemde suriye kürt ırak kürt biz binlercesine kapılarımızı actık isterseniz amerikayı fethetsinler bizene hedef biz oludugumuzdan müdehale edildi peki ne gelecek başınıza hiç düşündünüzmü belkide seni yargılayıp asacaklar onlarcasını asttılar o sehbada olsan kimden hakkını arayacan
@soner_1970_gyfug bu yüzden mi operasyon yapan askerlerin içlerinde kürt askerler ve türkiye büyük millet meclisi içinde kürt vekiller var? siz karşınızdakini salak yerine mi koyuyorsunuz? birileri kolpadan yaygarınıza cidden inanacak mı sanıyorsunuz?
Siz nasıl bir oyuna , nasıl bir tezgaha yatırıldığınızı bilseniz , belki de hiç konuşmazsınız.
@ebubekirari herşey olursun ama Kürt olamazsın Barzani Referandumunda gördük meselenin ne olduğu nu
@soner_1970_gyfug komşu ülkelerin hiçbirinde kuramazsınız.
zaten Harekâtın en başından beri , ABD nin "kaçan birtek Deaş lıdan bile Türkiye'yi Sorumlu tutarız" demesinden belliydi.. Kendileri Çalıp kendileri oynayacak, Faturayı da akıllarınca Türkiye'ye keseceklerdi.. Ulan sizde oyun bitmez. ama bilinki ; Dünya'nın En Oyun Bozan Milletiyiz!
Amerikayı kıble yaptınız kendinize şimdi de lolo.
sen inaniyo musun ypg işid'cileri serbest biraksin..bir düşün isid ' i kimler kurdu ...?
ÖSO nun yarısı eski el nusracı ve daiş militanı.eğer ypg bıraksa bence tamamı tekrar öso ya katılır silahlanır kürt köylerini eskiden yaptıkları gibi yağmalar katliamlar yaparlardı.en iyisi asmak ama ...
demekki ÖSO ya katılmayacağından eminlerki bıraktılar. Daeş'in Rakka'dan nasıl PKK ile Elele çıktıklarını Gördük. Onlar sahiplerinin yanına gider yine.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler