30 Ağustos Zafer Bayramı'nı bilemedi! Sosyal medyanın diline düştü

TRT ekranlarında yayınlanan 3'te 3 Tarih programında "30 Ağustos Zafer Bayramı hangi olayı anmak için kutlanan bir ulusal bayramdır?" sorusuna "Cumhuriyetin ilanı" cevabını veren yarışmacı sosyal medyada gündem oldu.

TRT 1'de Engin Altan Düzyatan'ın sunduğu 3'te 3 Tarih programındaki bir soruya verilen yanıt sosyal medyanın gündemine oturdu.

"KALDIM YANİ"

Dünkü programda bir yarışmacıya, "30 Ağustos Zafer Bayramı hangi olayı anmak için kutlanan bir ulusal bayramdır?" diye soruldu. Yarışmacı ise soru karşısında, "Kaldım yani" diyerek karşılık verdi.

"HER ŞEY KENDİ İÇİNDE AÇIKLANIYOR"

Yarışmanın sunucusu Engin Altan Düzyatan'ın "Soruyu tekrar okursanız, aslında her şey kendi içinde açıklanıyor soruda" demesine yarışmacı, "Tabii ki bu soruyla ilgili bir fikrim var demeyeceğim, elbette olmalı" şeklinde karşılık verirken, yarışmacının yine de yanlış yanıt verdiği görüldü.

'CUMHURİYETİN İLANI' CEVABINI VERDİ

Yarışmacının, doğru şık, "Büyük Taaruz'un sonlanması" yerine, yanlış şık olan "Cumhuriyetin ilanı"nı seçmesi dikkat çekti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 74 yorum
işte tam da bu zihniyeti istiyorlar yılların emeği var bu soruyu bilememesi için ;)
şaşırmıyoruzzzzzzzzzz
@focus60 kesinlikle şaşırmadım,çalıştığım fabrikaya staja gelen son sınıf öğrencisi mühendisleri gördükten sonra artık bu ülkede eğitimin ne kadar zavallı olduğunu anşadım ve ülkemiz hakkındaki geleceğe dönük umudum bitti.
AKAPE gençliği normaldir
Fetöcüler Atatürkçü ve Kemalist insanları kumpas kurarak hapse attı.Amaç belli değil mi?Atatürk düşmanlarının hepsinin Fetö ile ortak emelleri vardır.Ablayın artık.
EĞİTİM ŞART..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler