ABD'den S-400 açıklaması: Türkiye S-400'den kurtulmazsa yaptırımlar devreye girer

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien, Türkiye'nin S-400'lerden vazgeçmemesi halinde Amerikan Kongresi'nin yaptırım kararı almaya hazır olduğunu söyledi. O'Brien, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyaretinde ABD Başkanı Trump tarafından da bu konunun dile getirileceğini söyledi.

ABD'den S-400 açıklaması: Türkiye S-400'den kurtulmazsa yaptırımlar devreye girer

Amerikan CBC kanalında bir programa konuk olan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien, "Türkiye S-400'den kurtulmazsa yaptırımlar olabilir" dedi. CAATSA yaptırımlarının, Kongre'nin her iki kanadında da büyük bir çoğunlukla kabul edileceğini söyledi.

"ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİNDE GÜNDEME GELECEK"

"Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açıkça söylemiştik" diyen O'Brien, NATO'da S-400'lere ya da önemli miktarda Rus silahı alımına yer olmadığını belirtti. Konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki hafta gerçekleştireceği Washington ziyaretinde ABD Başkanı Donald Trump tarafından da dile getirileceğini belirtti.

Türkiye ve Rusya, Rus hava savunma sistemi S-400'lerin Türkiye'ye temini konusunda Eylül 2017'de anlaşma imzalamış, ilk S-400 sevkiyatı temmuzda tamamlamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
milyar dolar para ödenmiş sen ne konuşuyon değişik
Özgür bir ülke olduğumuzu o gün gösterelim. Afrika ya da ortadoğu ülkesi olmadığımızı anlatmanın fırsatı o ziyaret
Yunanistan'ın s300'leri önemsiz miydi?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler