ABD İran'daki olaylar için harekete geçti!

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, İran'da devam eden protestolarla ilgili BM Güvenlik Konseyi'ne acil toplanma çağrısı yapacaklarını duyurdu.

Haley, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, İran halkının "hükümetin baskısını protesto etmek için cesurca sokaklara çıktığını" belirterek, gösterilere destek verdi.

Ülkedeki protestoların dış güçler tarafından yönlendirilmediğini ve halkın kendiliğinden sokaklara çıktığını belirten Haley, "İran halkının bu büyük cesaretini alkışlıyoruz." dedi.

Haley, İran hükümetinin "kendi halkını öldürmek gibi bir geçmişe sahip olduğunu" iddia ederek, İran'da devam eden protestolarla ilgili BMGK'ye acil toplanma çağrısı yapacaklarını bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Kesinlikle başaramayacaklar... ABD bir fitne daha ortaya koyuyor.. Başaramayacaklar...Çünkü İran halkı duyarlı...Halk bu ABD tuzağına düşmeyecek...Düşenler de boyunun ölçüsünü alacak...İran köklü bir devlet İran'da bu tutmaz...
her ne olursa olsun en kötü iran en iyi avrupadan daha iyidir.
Abd irani suriye zannetti galiba o gostericileri ve aralarindaki ajanlarinizi tek tek gömer o ulkeyi size birakmaz hadi bakalim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler