HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

AK Parti Çukurova ilçe binasına silahlı saldırı düzenlenmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığına yönelik silahlı saldırı ile ilgili olarak "Şu anda tabi ben bazı parti başkanlarının yaptığı şekilde bir değerlendirmenin içerisine girecek değilim. Ondan bir rant beklentisi içerisinde de değilim. Terörist teröristliğini, eşkıya eşkıyalığını her yerde her zaman yapacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Kısıklı'daki konutundan çıkarak bayram namazı için Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'ne geldi. Burada bayram namazını kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe eşlik etti.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

cumhurbaskani-erdogan-eskiya-eskiyaligini-her-yerde-yapacaktir_4132_dhaphoto2

Erdoğan namaz sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karadeniz gazı ile ilgili olarak "Bu süreç içerisinde ülke genelinde de artık doğal gazımızın girmediği il ilçe bırakılmayacak" diyen Erdoğan, dün AK Parti'nin Adana Çukurova'daki ilçe binasına yönelik silahlı saldırıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

cumhurbaskani-erdogan-eskiya-eskiyaligini-her-yerde-yapacaktir_4132_dhaphoto5

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

"DOĞAL GAZIMIZIN GİRMEDİĞİ İL, İLÇE BIRAKILMAYACAK"

"Dün akşam Karadeniz doğal gazı ile ilgili söylenmesi gereken ne varsa bunları söyledik. Öncelikle bir ay ardından da bir yıl olmak üzere ücretsiz olmak üzere Karadeniz doğal gazımızı milletimizle buluşturacağız. Bu süreç içerisinde ülke genelinde de artık doğal gazımızın girmediği il, ilçe bırakılmayacak. Bir taraftan sismik araştırmalar bir taraftan sondaj çalışmaları devam ediyor ki bu rezervi üretimi arttırmak noktasında.

"HEDEFİMİZ 14 MAYIS"

Yarın Nurdağı’ndayım oradan Gaziantep’e geçeceğim yetiştirebilirsem oradan Hatay’a da geçme durumumuz olacak. Daha sonra da tabi açılışlardan çok mitinglere ağırlık vereceğim. Bu konuda İstanbul ilçeleri ile Ankara ilçeleri ile bu çalışmaları devam ettirirken şehir mitinglerimizi de Artvin Rize’den başlamak suretiyle Trabzon aynı şekilde Giresun, Ordu, Samsun bu şekilde devam ettireceğiz. Bu istikamette çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gidilmedik il bırakmak istemiyoruz. Tabi ben şahsen yalnız çalışmıyorum. Aynı zamanda tüm kabine üyesi arkadaşlarımız da yoğun bir şekilde çalışıyor. Tabi bütün hedefimiz 14 Mayıs’ı başarılı bir şekilde tamamlamak.

TOGG AÇIKLAMASI: ÇOK ÇOK MEMNUNLAR

Lider dostlarımıza bu aracımızı gönderdik. Çok çok memnunlar. Sadece bir ulusal marka değil uluslararası bir marka Togg. İnanıyorum ki ülkemde TOGG'u tercih edenler memnun kalacaklar.

ADANA'DA AK PARTİ'YE SALDIRI: BİR RANT BEKLENTİSİNE İÇERİSİNDE DEĞİLİM

Şu anda tabi ben bazı parti başkanlarının yaptığı şekilde bir değerlendirmenin içerisine girecek değilim. Ondan bir rant beklentisi içerisinde de değilim. Terörist teröristliğini, eşkıya eşkıyalığını her yerde her zaman yapacaktır. Kaldı ki Çukurova bizim ilk değildir. Biz terör bölgelerinde bunu çok yaşadık. Biz bu konuda şehitler de verdik ama bunlardan bihaber olan bazı parti başkanları kendilerine İstanbul’da bir saldırı olunca bunu ranta çevirmek istediler ardından da bu olay gerçekleşti. Biz bütün tedbirlerimizle siyasette bu işlere yabancı değiliz. İçişleri Bakanlığımız da bu eşkıyayı anında yakaladılar. Gereken işlemler de yapılıyor."

ERDOĞAN'DAN RAMAZAN BAYRAMI PAYLAŞIMI

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan Ramazan Bayramı paylaşımı yaptı. Erdoğan, "Milletimizin ve İslâm âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bizleri bir bayrama daha ulaştıran Rabbime hamdediyorum. Depremlerde ve sellerde vefat eden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Ramazan Bayramımız mübarek olsun." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN, ASKERLERİN BAYRAMINI KUTLADI

Öte yandan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu telefonla arayarak Hakkari Mahya Tepe Üs Bölgesi'ndeki Mehmetçiğin bayramını kutladı.

Erdoğan açıklamasında "Tüm komuta kadrosu, er erbaş kadrosunun şahsım, ailem, milletim adına bayramlarını tebrik ediyorum. Rabbim daha nice bayramlara bizi hayırlısıyla kavuştursun. Sizin bu kahramanlıklarınız bu terörist akımına buraları üs edinme imkanı vermedi. Rabbim yar yardımcınız olsun. Tüm şehitlerimize mübarek bayram sabahında Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim onları sevgili habibine komşu ettiği gibi bizleri de o makama eriştirsin" ifadelerini kullandı.

cumhurbaskani-erdogan-mehmetcigin-bayramini-kutladi_9770_dhaphoto2

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SINIR HATTINDA GÖREVLİ BİRLİKLERE HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefon görüşmesi sırasında hitap ettiği sınır hattı ve sınır ötesinde görev yapan Mehmetçiğin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile 8'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda Mehmetçik ile bir araya geldi.

Bayram sabahında komandolarla karavanada kahvaltı yapan Akar, daha sonra beraberindeki TSK komuta kademesi ile toplantı yaptı.

Irak ve Suriye'nin kuzeyi ile sınır hattında görevli birliklerin komutanlarının da katıldığı video telekonferans toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan da telefondan personele hitap etti.

Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Gerek sınır boylarında, ötesinde gerekse içeride verdiğiniz mücadeleleri sürekli hayırla yad ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza, gazilerimize şifalar diliyorum. Nice bayramlar ve inşallah başarılarla dolu bir gelecek temennisiyle dua ediyorum. Sizleri de saygı, sevgiyle selamlıyorum." ifadelerini kullandı.

En Çok Aranan Haberler