AK Parti'de seçimle gelen anketle gitti

AK Parti merkez yönetimi hem yerel hem de genel seçimlerle ilgili anketler yaptırdı. Kulislere sızan haberlere göre, seçimle gelen belediye başkanlarından bazılarının anket sonucuna göre istifası istendi.

AK Parti'de seçimle gelen anketle gitti

AK Parti’de 2019 seçimlerine ilişkin hazırlıklar sürüyor. Bu çalışmaların başında da anketler geliyor. Seçimle gelen belediye başkanlarını istifaya götüren süreçte de, anketlerin etkili olduğu belirtiliyor.

Milliyet’ten Şebnem Hoşgör’ün kulis haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı belediye başkanlarını değiştirme kararında, bu anket sonuçlarını baz aldı.

Bir önceki yerel seçimlere göre bu etkinin -10 puanlık bir tabloyu ortaya koyabileceği değerlendirmeleri yapılırken, başkanların şahsi oy potansiyeli ile parti oy potansiyeli arasında yüzde 10’luk bir sınır koyulduğu öne sürüldü.

‘KARARSIZ ORANI ETKİLİ’

Sözkonusu anketlerde, AK Parti kurmaylarını asıl düşündüren nokta ise, kararsızların oranının yüzde 30’larda çıkması oldu.

Milliyet’e konuşan ve ‘AK Partili bir kurmay’ olarak tarif edilen yetkili, şu değerlendirmeyi yaptı: “Yüzde 30’luk kararsız oranı, büyük bir seçmen kitlesinin sandığa gitmeme eğiliminde olduğunu ya da mevcut partilere mesafeli durduğunu gösterir. Bu da siyasette yeni oluşumları cesaretlendirici bir tablodur. Bizim partimizin kuruluş sürecinde de, kamuoyu anketlerinde de benzer şekilde kararsızların yüksekliği dikkat çekiyordu.”

'AK Parti'nin anketlerinde oy oranı yüzde 34'e düştü'

Planlarını 2019 seçimlerini kazanmak üzerine kuran AK Parti'nin, hem yerel yönetimler hem de genel oy oranıyla ilgili yapılan anket sonuçlarından büyük oy kaybettiği öne sürüldü. Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre, partinin genel oy oranı kararsızlar dağıtılmadan yüzde 34'lere düşerken, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere belediyelerin oy oranı partinin oy oranının çok altında kaldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Tek çare AKŞENER Ne Mutlu Türk'üm diyene
Mutlu fetöcü olur sizden o kadonda ne buluyorsunuz bilmiyorum bir de utanmadan ne mutlu Türk'üm diyene demiş hadsiz sen kim türklük kim akşener kim
ulan denyooo o kara şenerfetocunun Allah'ı.. satılmış hesap dan yazıp durmak kolay.. bütün gün burada devlete akp ye saldırıp duruyorsun. gel Türkiye ye öyle konuş satılık köpek
@isbino tüm akp fetocu,ikiyüzlüler,akp mi fetodan,feto mu akp den çıktı
@isbino sen Türksen,bizler Türk oğlu Türk üz hadsiz sensin...
Çaldıkları oylarla tamamlar bu yobaz hırsızlar yapmadıkları iş değil...2.5 milyon mühürsüz oyla başkan oldu...
@cem3506 karar veriyorum oy verilecek mal yok diye .ama benim gibi düşünenleri yobaz diye suçlayan yobazlara inat rota geri dönüyor.
@akyol139 Yiyecek ekmek bulamadığınız gün ,papuçlarınızı yersiniz ve sayende Tayyip sultanım diye dua edersiniz,inat için Ülkesine kötülük etmek akıl karı mıdır efendiii?Bu ülkeyi gün be gün uçuruma sürükleyen bir partiyi,insanları açlığa fakirliğe mahkum etmek isteyen bir partiyi,insanları sağmal inek görerek ceplerinde ne var ne yoksa alarak saltanat sürme peşinde olan bu partiyi zorla tekrar tekrar iktidar yapın bakalım,Ahiret'de hesap gününde görüşürüz,onların veremeyecekleri hesaplara,ödeyemeyecekleri kul haklarına ortak olur beraber yürürsünüz artık!!!
Yanlis dediniz daha secimde gitmistiler.Yapilan anketler bugun yapilan anketleri gosteriyordu.Onlar calinan oylarin fazlalaliklariydi. HALK SIZI BASTAN ISTEMEDI.. Nedir kendini istetme israri halk istemiyorsa demokrasilerde boyledir gidersin.. Gunumuz siyasi anlayisi da degisti halk liderden cok HIZMETE oy veriyor.
kaybettiği secim hileyle kazananlar atı alan üsküdarı geçti deyip milletle dalga gecenler ve hala ona inananlara ne yapsa azdır
uyanın artık bir çoğumuz bunlara zamanla oyumuz verdik, değişim farz iannın , bundan sonra oy yok.
vatanı satanda katilde hırsızda akp dir fetöcü münafık akplilerdir. akşenere oyumuz fetöye sevgilerini selamlarını ilettiğini görmedim duymadım. ama akp selamlarını parsel parsel verdiğini hocasını türkiyeye davetini duydum gördüm. hatta dediki siz ne istedinizde biz vermedik onuda gördük ama akpli seçmen koyun değişik vakalar. siz ya Allah bismillah deyip kutu kolanızı açın ister iseniz şişede var için gülüm için. mynet yayınla sansür koyma
akp NIN OYLARININ DÜŞMESİ NORMAL İÇİNDEKILERI TEMIZLEMEZSE DAHADA DÜŞER
tüm bunlara rağmen yüzde 34 büyük başarı.
Şahsen vergilerin çok olmasından dolayı bende oy vermicem artık. Ötv aldı başını gidiyor evlenemiyorum bile bir düğün 70 bin liraya çıkıyor. Bari ihtiyaç olan şeylerde ötv kaldırılsın beyaz eşya, yada ufak miktarlı arabalarda, ihtiyaç olan her şeyde ötv kalsın lüks ve ihtiyaç fazlası her şeyde ötv devam etsin. Ak partiden başka birine oy vermedim ama evlenemiyorum. Vergiler çok fazla, Geçim yok örnek 70 bin lira kredi çeksem evlensem bunu ödemek için 10 yıl çalışacam hadi daha erken ödiyelim eşimde çalışsın desem aile düzenim kalmayacak, huzursuzluk ve boşanma olacak.
Darısı mersin için mhp nin anketine, tek bir vatandaş "kocamaz" kalsın derse bilinki soygunun ortağıdır.
Aynen öyle.... Mevcut hiç bir partiyi onaylamıyorum. akp hiç onaylamıyorum... Türkiye hızla fermanlarla idare edilen ülke durumuna geldi, Bunda İktidar kadar muhalefet de suçludur... Halka yeterli güveni veremeyen muhalefet en çok suçludur.. akp karşısında en güçlü kim çıkarsa ona oy vereceğim... Şuan Meral hanım hepsinde daha güvenilir geliyor
ülkede saklanan ne kadar bölücü,terörist varsa bunların zamanında kanlandı.
mesela istanbuldaki oranların düşmesinin sebebi bağcılar ilçesinde lokman çağırıcı zeytinburnunda murat aydın köklü değişim şart oğlu şart
Diğer Haberler