HABER

Dikkat! İstanbul, Ankara ve birçok bölge için kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara Valiliği, İstanbul Valiliği ve AFAD'dan art arda sağanak yağış uyarısı geldi. Cumartesi sabahının ilk saatlerine dikkat çekilen uyarıda, "Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Dikkat! İstanbul, Ankara ve birçok bölge için kritik uyarı

Ankara Valiliği, 3 Temmuz Cumartesi günü Başkent'te etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak nedeniyle vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre 3 Temmuz Cumartesi günü yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden; su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verildi.

1111

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirilmelerine göre; Cumartesi günü ilk saatlerden itibaren İstanbul’da ve zamanla Yalova, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgâr, küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

istanbul

METEOROLOJİ'DEN BİRÇOK BÖLGEYE SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Çorum, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BİR AÇIKLAMA DA AFAD'DAN GELDİ

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Cumartesi sabah ilk saatlerden itibaren, İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli ve Bilecik ile Bursa’nın kuzey ve doğusunda kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" ifadelerine yer verildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
allah afadından esirgesin
Hayırlı Yağsın İnşaAllah.
Ola adana yanıyor siz sevinin yagmur geliyormuş işte :)
Geri Dön