Ankara'da istifa eden bürokratların şubeleri kapatıldı

Melih Gökçek'in ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki yeniden yapılanma sürüyor. Geçtiğimiz hafta istenen istifaların bazılarının onaylanmasının ardından belediyede bazı daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri kapatıldı.

Ankara'da istifa eden bürokratların şubeleri kapatıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Mustafa Tuna’nın gelmesinin ardından belediyedeki yeni yapılanma süreci tüm hızıyla sürüyor. Geçen hafta tüm bürokrat, genel müdür ve şirket yönetim kurulu üyelerinin istifasının istendiği ve önceki gün bazılarının kabul edilerek işleme konulduğu Belediyede dün bazı daire başkanlıkları ile şube müdürlükleri kapatıldı.

MECLİS'TE OY BİRLİĞİYLE KARAR ALINDI

Hürriyet gazetesinden Murat Yılmaz'ın haberine göre; dün akşam saatlerinde toplanan Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan kararla; Projeler Dairesi Başkanlığı, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı, Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kalite ve Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanlığı, Satınalma Dairesi Başkanlığı ve Abone İşleri Dairesi Başkanlığı kapatıldı. Bu başkanlıkların başındaki daire başkanlarının kadroları iptal edilirken çok sayıda şube müdürlüğünün de görevine son verildi. Daire başkanlıklarıyla kapatılan şube müdürlüklerindeki tüm iş ve işlemlerle çalışan personel de belediyedeki farklı birimlere devredildi.

CHP SORDU: NEDEN KAPATILIYOR?

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde daire başkanlıklarının iptal edilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı görüşülürken CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Emin Tırpancı “Bu daire başkanlıkları neden kapatılıyor” diye sordu. Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez ise “Melih Bey döneminde ihdas edilen daire başkanlıklarından üçünün kapatılma kararı alındı. Yeni belediye başkanına bir tasarruf hakkı verelim” yanıtını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Bunları görmeyen halka sesleniyorum hakkım size haram olsun bile bile bunlara oy veriyorsunuz diğer dünyada işiniz çok zor çok..
@mehmet_1985_mrvus hayırdır seninde şubeni mi kapattılar yoksa
@mehmet_1985_mrvus Öbür dünya? inanır gibi yapıp inanmayanlar da Allah korkusu sadece dildedir... Hayırlı günler
Cehape yine ters köşeye atlıyor, bırak kardeşim bu torpilli fetöcüleri savunmak chp ye mi kaldı, fetocu melih gökçek'in belediyeye yerleştirdiği kadroları hükümet tasfiye ediyor ama cehape yine doksandan gölü yeyip belediyedeki fetöcü yiyicileri savunur duruma geçiyor, halbuki biraz aklı başında bir chp yönetimi olsa ve bu işlere karışmasa iktidar partisi kolaylıkla toplum nezdinde puan yitirecek, ne zaman zorda kalsalar retro kemal koşup ellerinden tutup kaldırıyor. Galiba projenin bir ayağı da bu retro kemaldir. Kemalden kurtulmadan cehape kendisine gelemeyecek bu kesin olarak anlaşıldı.
@seleb1966 Sende de birazcık beyin olsa kapatılan "bu torpilli fetöcü" dediğin konuyla ilgili olarak hükümetin bunca zaman hiçbir şey yapmayıp sadece kapatılmasıyla yetinilmesini eleştirirsin, kapatılan bu daire başkanlıkları fetöcüyse hükümet neci,
istifa etmezlerse bedelini ağır öderler,burası kabile devleti değil,gel diyince geleceksin,git diyince gideceksin
Ankaranın nasıl parsellendiği oraya çıkıyor çıkarı için oy verenler suçlu sizlersiniz
ALINAN KARARLAR SON DERECE DÜZGÜN VE MÜKEMMEL,SAYIN BAŞKAN AYNEN DEVAM ET BÜTÜN ARPALIKLARI KAPAT BRAVO TEBRİK EDERİM AYNEN DEVAM
@atimetin Senelerdir başkenti arpalık olarak kullanan hükümet ve hükümet yanlılarına oy verenler tek hücreli amip gibiler
diğer dünyayı düşünenmi var
Yeni testi suyu soğuk tutar,bak bakalım üçbeş yıl sonra buda aynısını döner,çünkü AKP'nin hortumlamadığı yer kalmadı ki.
boş verin it ler dalaşmaya başladı makam ve para tatlıdır yesinler birbirlerini NASIL OLSA ÖNCEKİLERİNDE SONRAKİLERİNDE MİLLETE FAYDASI YOK
Bir belediye başkanına en fazla iki dönem seçilme hakkı tanınmalı Melih Gökçek 24 yıl Belediye başkanlığı yapmış bu süre zarfında belediye ile iş yapan şirketler hep aynı üst bürokratlar hep aynı yandaş kadro hep aynı bunları temizlemek zaman alacaktır Yeni Başkan Mustafa Tuna bunları temizleyin kendi ekibini kurması zaman alacaktır bence kapatılan daire başkanlıkları huzuli kendi yandaşlarına kadro açılması için yapılmış bir çalışmadır.
kapatılan şubelerin ödenekleri iptal edilsin artan paralar su fiyatlarını indirmek için kullanılsın 2 metreküp su 25 lira dünyada böyle fiyat yok anlatabildik mi eyyyyy başkan
gettin melo başgan, yetim kodun, öksüz bıraktın dinozorları ve fişkiyeleri, halbuki biz senin daha bir 23 sene belediyeyi yönetmeni bekliyorduk, olmadı böyle hiç, şimdi Angara mahsun, Angara susgun, soğuğu daha bir soğuk, ayazı daha bir ayaz, işte geliyor yaz, derdini yaz, tivitlere yaz. Melo başganın dramı, melo başgan ilk belediye başganı olduğunda doğan çocuklar şimdi 28 yaşında eşek kadar adam, melo başgan ilk başgan olduğunda çalışmaya başlayan memurlar şimdi emekli oldu, rekoru kırılamaz, İstanbulda tasfiye edilen Artvinli başgan bile bu rekora yaklaşamadı.
Melo başganın içinde yer aldığı ve fikir olarak Abdülhamit dönemi despotizmi üzerine kurulu ve siyasi meşruiyetini ABD mandacılık fikrinden alan ve misyonu esas itibarıyla Ortadoğu bölgesinde kolu kanadı kırılmış ve caydırıcı gücü olmayan bir Türkiye oluşturmak olan hareketin fikir babası olan Abdülhamit 33 sene koltukta kaldı, hatta ecdad olarak bu imparatorluğun süper güç sayıldığı dönemde padişah olan Kanuni 46 yıl padişahlık yaptı. O dönem için bir sözü tüm Dünya ülkelerini titretir durumdaydı. Şimdi ne Kanuni var ne de Osmanlı kaldı elbette.
ohh iyi olmuş hak hukuk nedir bilmeyen o makamlara gelmek için yalayanlar az bile olmuş. Bu memlekette kimsesi olmayan gariban gençler atanamıyor iş bulamıyorken siz fındık kırıyordunuz
yeni başkan onu bunu bırak şu Ankara'nın asfaltlarini yap her yer rezil özellikle Keçiören ve Mamak yani sana oyveren yerler bilmem anladın mı
46 yıl padişah olan ve o dönem için siyasi gücü sınırsız olan Kanuni hangi hastalıktan vefat etti, bu gün için önemsiz olan ve basit tedaviler ile iyileşebilecek olan Kanuni bildiğimiz kadarı ile şark çıbanı gibi rahatsızlığın yaydığı enfeksiyonlar ile hayatını kaybetti. Halbuki muktedir devrinde adeta kendini ölümsüz görüyor olmalı idi. Eğer öyle olmasa iktidarında hak iddiasında bulunacaklar diye yakın uzak çevresinde ne kadar akraba çocuğu var, hatta kundaktaki hanedan mensubu bebekleri bile boğdurmazdı. Devlet için bile olsa bebek ölümüne emir vermek Allah indinde cevaz bulamaz.
İktidar ve koltuk hırsı insanı bir kere ele geçirmeye görsün, değil 23 yıl 46 sene bile yetmez, koltukta iken hatırlamak lazım ölümlü olunduğunu, sıradan insanların hatırlaması önemli değil, kamu yetkilerini kullananların hatırlaması önemli, yoksa Anadolunun bir köyündeki gariban çobana hesap soracak değil yüce yaratıcı, elbette kamu makamlarını işgal edip on milyonlarca insanın kaderine şekillendirenlere hesapları soracak, aksini düşünmek mümkün mü, eğer aksini düşünen varsa Hazreti Ömerin hayatını ve icraatlarını okusun ve inancını iyice bir gözden geçirsin.
Belediyeler çiftlik, belediyeler hacı ağanın çiftliği, Türkiyenin kanayan yarası, partisi farketmeyen çıban başı, yiyiciliğin tekkesi, rüşvetin kalesi, kayırmacılık, hısım akraba eş dost takım taallükat anonim şirketi, passat otoyu beğenmeyip audi a8 severlerin yeri, ulan bu millet passatı bırak golf arabayı bile rüyasında sayıklarken caiz olmayan işler, belediyelerden avanta yedirmeden yapı ruhsatı alabilen babayiğit varmıdır? Gariban sıradan bir kişi yasal prosedürü işlettirerek işini halledebiliyor mu? Kamu hizmeti almak için vergi vermenin yeterli olmadığı bir ülke hangi medeniyete aittir?
başkan hakkın yolunda dogruyoldasın. melih gökçek pazarlamış ankarayı. utanmadanda daha yuzsuz yuzsuz piyasada dolasıyor
Diğer Haberler