SPOR

CANLI

Arda Turan'ın 'evet' kampanyasına İspanya'da tepki

Twitter'dan yayımladığı ve rerefandumda 'evet' diyeceği video ile gündeme oturan Barcelonalı futbolcu Arda Turan İspanyol basınının da gündemindeydi.

Arda Turan'ın 'evet' kampanyasına İspanya'da tepki

İspanya'nın ünlü spor gazetelerinden Marca ve Sport'un bugünkü ana gündemlerinden birisi, Anayasa değişikliği referandumunda 'evet' oyu vereceğini açıklayan Arda Turan oldu.

Sport gazetesi Arda Turan için "Arda Turan, daha fazla güç vermek için Erdoğan'ı destekliyor" başlığını atarken, Marca da "Arda'nın politik mesajı Türkiye'yi köpürttü" başlığıyla haberi gördü.

AS Gazetesi ise 'Arda siyasette pozisyon aldı' başlığı ile haber duyurdu.

Arda'ya destek veren Rıdvan Dilmen de haberlerin konusu olurken, Levent Üzümcü ve Barış Atay'ın 'hayır' mesajından da bahsedildi.

İspanya'da futbolcuların siyasi tarafını belli etmesi pek hoş karşılanmadığı için Barcelona kulübünün Arda'nın siyasi duruşunu açıklamasından son derece rahatsız olduğu iddia ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 181 yorum
Geçmiş olsun Arda,Barça kıçına tekmeyi basacak yakında.
@ersinishere ULAN ARDA TAM BİR SÜTOĞLANSIN SEVİLECEK Bİ YANINDA YOKKİ...
@osmangul_7070 ülkesini sevmesinin neresinden rahatsız oldun
@ersinishere aynen kovsunlar saray yalakasını
@ersinishere senin gibi hainler mutlu olur
@sonmezerd bunlar bu kadar işte gözüm. KEndisi gibi düşünmeyen insanın bir değeri yok bunların literatüründe. Onca hayır beyan eden insan gündem olmuyor Bu çocuk evet dedi diye tukaka..Yazık yazık. Birde demokrasiden dem vururular. Bu mudur demokrsi.
@sonmezerd Ülkesini seven adam milli maçlardan sonra pirim vermediler diye milli takımı karıştırmazdı
@adamgibi01adam Gördük sizin hainleri.Hoca efendi diye ağladığınız adamlar memleketi ne hale getirdi.Kandırılmışsınız meğer,herkes kandırmış.Dün kucağından inmediğiniz adamlar şimdi düşmanınız oldu.Beraber yürüdünüz bu yollarda unutmadık o günleri.Yarın yine pişman olacaksınız,kandırılmışız diyeceksiniz ama iş işten geceçek.Parsel parsel satıyor sizin oy verdiğiniz adamlar memleketi.dolar euro almış başını gidiyor,benzin 6 liraya dayandı sesiniz çıkmıyor.Vergiler,işsizlik desen öyle,esnaf kepenk kapatıyor ama sesiniz çıkmıyor.Başka bir hükümet olsaydı ağlardınız hergün.Ama size müstehak.
@osmangul_7070 fenerlisiniz değilmi hadi asıl zorunuza gideni açıklayın
@sersoy_1982_dkaof Hayır BEŞİKTAŞ'lıyım.Futbolculuğuyla ilgili bir sorunum yok adamlığında problem.
@adamgibi01adam ulan siz kimsiniz de onu bunu hain ilan ediyorsunuz lan..ülkeye ne verdiniz de vatansever oluyorsunuz..
TÜM TÜRKİYE Yİ KENDİNDEN SOGUTTUN
Tüm türkiye derken?????? Sadece sizin fikrinizi savunanlarınmı türkiyeyi temsil ettiğini düşünüyorsun.
@namles45 Sen hangi iq ile temsil ediyorsun yiğidim? Seni tanımak isterim. Konuşmayı bile beceremeyen "Türkiye'yi" yazmayı beceremeyen yiğidim.
@namles45 hayırdır kardaşşşşş tüm türkiye derken ???
@drzgs yoo ben seviyorum. En azındn ırkçı değilim kendi görüşümden olmayan bir insanıda sevebiliyorum.
@caroma_2014 adamsın kardeşim. Sen hayırcı ben evetçi olsak düşmanmıyız. yooooooo.. sen hayır diyorsun ben evet desem ne olur. önemli olan fikirlere saygıdır.
@bayceran Kesinlikle katılıyorum Bir ailede baba iktidara oy veriyorsa oğul muhalefete verebiliyor. Baba çıkıpta sen benim düşmanımsın deyip oğlunumu vuruyor? Bunlar fitnedir aklı yeten zekası yeten her insan görebilir.
@drzgs TÜM TÜRKİYE DERKEN SENİN GİBİ DÜŞÜNENLER DEN SÖZ EDİYORSAN SİZLER TÜRKİYE DEYİLSİNİZ
@namles45 Oha böyle laf görmedim. Tebrik ederim kardeşim cümleni
@lev_vel bu da yanlışlıkla Türkiye'yi doğru yazmış...
@kadir_topuz_1994 hayır kardeş hayır. Arda dediğiniz adam şu anda Türkiye adına dünyanın en önemli iki kulubünden birinde forma giyiyor.Böyle yüzlerce sporcumuz yok maalesef avrupada Bu klasmanda boy gösteren başka bir sporcu varsa söyleyin onada saygı duyalım. Yani uzun lafın kısası Ülkemizi dışarda en iyi şekilde temsil etmeye çalışan insanları Bu ülke için hayatı boyunca eleştiri yapmakdan öteye gidememiş olanların ( yapanları hariç tutuyorum zaten )karalamaları sadece komik.Başka bişey değil
siyaset yapaçaksan futbolu bırak. barca tekmeyi basacak
Takım
O
Av
P
Geri Dön