HABER

Aşı karşıtı hekime İstanbul Tabip Odası’ndan suç duyurusu

Aşı karşıtlarının Üsküdar'da yaptığı toplantıda, "Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar! Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak" ifadelerini kullanan Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Bilgehan Bilge hakkında İstanbul Tabip Odası suç duyurusunda bulundu.

Aşı karşıtı hekime İstanbul Tabip Odası’ndan suç duyurusu

Aşı karşıtları Üsküdar'da bir araya gelerek "Plandemi Büyük Buluşması" adı altında miting havasında toplantı düzenledi. Aralarında 'doktorların da' bulunduğu topluluk, konuşmalar yapıp halka aşı olmama çağrısında bulundu. Konuşmacılar arasında yer alan ve sosyal medyada da bilim çevrelerinin tepkisini üzerine toplayan Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Bilgehan Bilge, toplanan kalabalığa "Asla ve kat'a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de 1 sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler" diye seslendi. Bilge, daha da ileri gidip "Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar! Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak” ifadelerinde bulundu.

“KOVİD’E BAĞLI KAYIPLARIMIZ 50 BİNİN ÜZERİNDE”

Bilge’nin bu sözleri üzerine İstanbul Tabip Odası bir açıklama yayınlayarak ilgili hekim hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, açılan soruşturma sonuçlandığında kamuoyu ile de paylaşılacağını belirtti. Yazılı açıklamada “COVID-19 pandemisinde resmi rakamlara göre bile kaybettiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine yaklaştı. (Gerçek sayıların bunun iki, üç katı olduğunu biliyoruz.) Hala daha günlük vaka sayıları 5 binin, günlük ölüm sayıları ellinin üzerinde seyrediyor. COVID-19’a karşı en önemli mücadele yönteminin aşı olduğunun açık olmasına karşın aralarında tıp fakültesi mezunu bazı ‘şarlatanlar’ın da bulunduğu çevreler ise akıl ve bilim karşıtı yalanlarla toplumda aşı tereddütü, karşıtlığı yaymaya çalışıyorlar” ifadeleri yer aldı.

“O HEKİM HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI”

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu imzası ile yayınlanan açıklamalarda şu cümlelere yer verildi: “Aşı karşıtı çevrelerin İstanbul Üsküdar'da ‘Plandemi büyük buluşması’ adıyla düzenlediği ‘miting’de ‘Asla ve kat'a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tillahi de bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar!’ şeklinde konuşma yapan kişinin Dr. B. B. olduğuna dair basında yer alan iddialarla ilgili olarak, İstanbul Tabip Odası tarafından adı geçen hekim hakkında soruşturma açılmış olup sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

İSTANBUL TABİP ODASINA MEYDAN OKUDU

İsmi geçen Dr. Bilgehan Bilge ise sosyal medya hesabından “Nihayet ‘Hodri Meydan’ çıkışıma cevap geldi. İstanbul Tabip Odası hakkımda soruşturma açtı. Bu işi basına açık, halkın gözü önünde yapalım mı? İstanbul Tabip Odası benden ‘savunma!’ isteyecekmiş. Sevgili meslektaşlarım ‘O gün ben sizlerden savunma isteyeceğim.’ Hazırlıklarınızı şimdiden yapın. Bir hekim olarak ‘bu psikolojiyi’ elbette çok iyi anlıyorum. Aşılanan insanlar bize tepki veriyor. Onlara söyleyin onlar ‘suç işlemediler, sadece mağdurlar.’ Ve itirazımız asla onlara yönelik değil. Bu saatten sonra bebek ve çocuklarını korusunlar yeter.” İfadelerini kullanarak yanıt verdi. (DHA)

1

2


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
tıp okumasi yada doktor olmasi zeki olacagi anlamina gelmiyor varsa önyargin vurdurma aşiyi ama gerksiz gereksiz konusmaya ne gerek mesleginden de olacaksin ayrica okadar gerekli oldugu ispatlanmis aşiya karsi cikmak ne demek aşi olmayan ölen insanlarin vebalini taşiyabilecekmisin
Onyıllardır grip aşısı var ama grip bitmedi. Geçen sene çıktığı iddia edilen bir virüsün 1 senede aşısı üretiliyor bu aşının bu virüsü yenebileceğine olan inancınız nereden geliyor peki. Kovidli hastalarda denenmiş olumlu sonuç mu alınmış. Daha faz 4 çalışması bile yapılmamış. İnsanları damgalanmaya gönderir gibi hastanelere gönderiyolar
Ne zaman nerede ispatlanmış? FDA ruhsat vermedi, Almanya da bile biontech aşılanma oranı %15.
@rastik_2020 ah ah aşı hiç bir zaman hastalık bitsin diye üretilmez. sadece bağışıklık sistemini kuvetlendirerek hastalıkları kolay atlatmanı sağlar.hastaneye daha doğrusu yoğun bakıma yatmanı engeller.koronoya inanmıyorsan bilmem fakat abim bu hastılığı yakalandı iyi bir tedaviye atlattı.nefes alamamanın ne kadar kötü olduğun bizzat anlattı. ha sen aşı olmayacaksan o ayrı bir konu
bu korona da aşı da küresel güçlerin oyunu. yarın bu iş bittiğinde ya aşı vurulduk ama çok da iyi yapmadık denilecek adım gibi eminim. aşı vurulmak istemiyorum. aşı vurulmak istemediğim için beni uçağa almayacaklarsa almasınlar bende binmem.
Çok zekice bir yorum. Neden bu ülkede yaşıyorsun o zaman git yurtdışında yaşa.
ağır şartlarda görev yapan doktorlarımız artık psikolojik sorunlar yaşamaktadırlar.bence konunun acilen arıştırılıp gerekenin yapılması ve haklı ise işlem yapılmaması gerekir.eğer art niyetli ise gerekeni yapılmalı yok haklı ise tezini ispatlamalıdır.bu hastalağa daha çok zenginler de yakalanıyor adam dışırı çıkmadı halde nasıl yakalanıyor doktar .
Geri Dön