Ayhan Oğan'dan tepki toplayan sözler: Yeni bir devlet kuruyoruz!

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, CNNTürk’te katıldığı programda CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın OHAL ile ilgili sözlerine karşılık olarak “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” ifadesini kullandı. Oğan'ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

AK Parti MKYK üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan'ın CNNTürk’te Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında söylediği sözler Facebook ve Twitter'da büyük tepki topladı.

Aynı programa katılan Aytuğ Atıcı’nın OHAL kalkana kadar sakallarını kesmeyeceğini beyan etmesi üzerine Oğan söz aldı. Atıcı’nın FETÖ mağduriyetlerini dile getirmesinin ardından Oğan “Bunlar aslı astarı olmayan laflar” dedi.

"MEVCUT DEVLETİ YIKTINIZ MI?"

Oğan’ın kendisine itiraz etmesi ve verilerin doğru olmadığını iddia etmesi üzerine Atıcı, verilerin Adalet Bakanlığı’nın sitesinden alındığını söyledi. Oğan ardından “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” dedi. Atıcı'nın "Ne demek yeni devlet? Mevcut devleti yıktınız mı?" sorusu üzerine Oğan, "Yapılan YAŞ toplantısı yeni bir Türk Silahlı Kuvvetleri'nin inşasıdır. Biz vesayet düzenini yıktık. 15 Temmuz'daki devlet içerisindeki odaklanmış bütün vesayet mekanizmaları darmadağın oldu. Bürokratik oligarşinin hakim olduğu devlet sistemi bitmiştir. Şimdi halkın doğrudan belirlediği bir sistem geliyor. Bunun kurucu lideri de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, temel bir kimliği vardır 15 Temmuz'un. O kimlikte milli ve yerli kimliktir. Yeni kurulan oluşumun misyonu ve vizyonu da budur." ifadesini kullandı.

"BOŞ HAYALLERİN PEŞİNDEN KOŞMAYIN"

CHP'li Atıcı, programın ardından Twitter hesabından "Yeni bir devlet kuruyoruz" gibi boş hayallerin peşinden koşmayın. Türkiye Cumhuriyeti 1923'te kurulmuştur. Kurucusu da Atatürk'tür" dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI

AK Partili Oğan'ın sözleri Twitter'da büyük yankı uyandırdı. Ayhan Oğan'ın ismi Trend Topic (TT) oldu. İşte gelen tepkilerden bazıları:

AYHAN OĞAN KİMDİR?

10. Eylül 1966 Kayseri doğumlu Ayhan Ogan; ilköğretimini Hacı Ali Karamercan İlköğretim Okulu, Orta öğretimini Kadı Burhanettin Orta Okulu, Liseyi Kayseri Endüstri Meslek Lisesi’nde olmak üzere Kayseri’de bitirdi.

Üniversiteyi 1983 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde okumak üzere İstanbul’a gitti. 2. Sınıftan sonra dönemin şartları gereği öğrenimine ara vererek iş hayatına atıldı. Çeşitli şirketlerde kurucu ve yöneticilik yaptı. 2010 yılı itibariyle aktif ticaret hayatından çekilerek bütün vaktini sivil toplum çalışmalarına ayırdı.Öğrenim yıllarından itibaren birçok vakıf ve dernekte kurucu ve yöneticilik yaptı. 2008 yılında “Ortak Akıl Hareketi”ni kurdu. 2006-2012 yıllarında Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Genel Sekreterliğini üç dönem yürüttü.

2010 yılında Türkiye’nin değişik yerlerinden 498 sivil toplum kuruluşlarının desteği ile “Sivil Dayanışma Platformu”nu kurdu. Halen Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı kurulunda icra kurulu üyesi ve SDP’nin başkanlığını yürütmektedir. 2012 yılından AK Parti hükümeti tarafından kurulan Akil İnsanlar heyetinde Doğu Anadolu Grubunun sekreterliğini yürüttü. 2011 yılında Türkiye’de farklı kesimlerden 279 aydın, gazeteci ve kanaat önderlerinin iştirakiyle “Yeni Anayasa Platformu”nu kurdu. Anayasa, demokratikleşme ve uluslar arası ilişkiler çerçevesinde yurt içinde bütün illerde, yurtdışında ise başta Tunus, Yemen, Mısır, Irak olmak üzere saha çalışmalarına devam etmektedir.

1986 yılında ara verdiği üniversite eğitimine çıkarılan af tasarısıyla beraber halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etmektedir. İyi düzeyde Rusça bilen Ogan, evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 109 yorum
adam doğru dedi niye sorunuza gidiyor. Ataturk ten sonra başkomutan Recep Tayyip Erdogan dir.
Sen ilk önce dilimizi ve yazmayı öğren, bu söylem ile alenen TC yıkıldı diyor...
Pardon ne devleti kuruyorsunuz ? ne devleti ! OHAL ile meşrulaştırmaya çalıştığınız hukuksuzlukla mı kuracağınızı iddia ettiğiniz yeni devletin yolunu inşa edeceksiniz ?
Sen kimsin ulan ! Hangi devleti yok edip de, yerine yeni devlet kuruyorsun ! Burası Patagonya Cumhuriyeti mi ? Aklını başına al.. ağzından çıkan lafa dikkat et !
@yaaa_yalcin güldürme ne yapmış ki
@yaaa_yalcin HAHAHAHAHAHHAA çoook sesli güldüm. kim kime ne başkomutanlığı yapmış , nerede yapmış Allah Allah bilmediğimiz birşeyler mi var?
@yaaa_yalcin senin evinin komutanı olabilir o zübük anladın sen onu
siz bu adamlara prim vermeye devam edin malum kesim
Kafayi yedi iyice bunlar....yeniden Selcukluyu kuralim istersen
suna osmanlı desek...
ANLASİLAN HERKEZ DERİN BİR UYKUNUN DERİN RUYALARİNA DALMİSİZ İYİ UYKULAR... (umarimki ruyadir)
İki lafı bir araya getirde düzğün bir cümle kur bu nedirya iyi hoş devleti kurmuşsunuzda bu devletin adı ne ola en çok onu merak ediyorum..
Bilinen birşeydi sadece yeni yeni dile getiriyorlar şaşırmadım bir vatandaş olarak. Ama bizim şanlı bir devletimiz var zaten ismide Türkiye Cumhuriyeti bunuda devirmeye hiç kimsenin gücü yetmez. 2019 a kadar her türlü şirinliği yapabilirsiniz oy toplamak için maçlara katılın, yollar yapın, 2019 a kadar 5 10 tane açılış yetiştirmeye çalışın ama unutmayın bu millet düşündüğünüz kadar salak değil. Ben çocuklarımın kaderini yarın hak arayacak suriyelilere veya sahil köşelerinde villalarda oturan araplara teslim etmem. Atamız bu günleri gördü ve bizleri uyardı geçte olsa uyandık siz rahat olun.
türkiye cumhuriyeti adı altında bir devletimiz var ikinci bir devlete gerek yok
bu sözleri biz söylesek halkı kin ve düşmanlıga yöneltmekten yasadışı örgüte uye olmaktan ve devleti yıkmaktan içeri alırlar iktidar yanlıları hersiyi yapar yargılanmaz
Siz de yıkılın gün yüzü görmeyin
ALIN SİZE İŞTE AĞIZLARINDAKİ BAKLALARI ÇIKRMA BAŞLADILAR.TC YOK ARTIK DİYORLAR BUYURUN YENİ CEMAATLERE YENİ DÜZENE SEVİN AKP LİLER SEVİNİN GÖRÜN İŞTE SİZLER BUNLARI DESTEKLEDİNİZ KURUCUMUZ ATATÜRKÜ HİÇE SAYIYORLAR BUYURUN.....YENİ TÜRKİYE YENİ TÜRKİYE..YENİ CEMAATLER YENİ CEMAATLER....
adam asker vesayetindeki bir devleti bitirdik bundan sonra demokrasi devletini kurduk diyor dogru diyor .sanki bundan once halkin istedigimi oluyordu.yeni devlet modeli hayirli olsun askerin istedigi degil milletin istedigi bir sistem geliyor. recep tayip erdogan halk seninle ....
nasıl bir devlet kurmuşsanız gelen darbe yapıyor giden darbe yapıyor, artık vesayet sistemi bitti ve yeni dünya düzeni başlıyor varolasın devlet başkanım RTE
@vedatca04 Senin çok istediğin Osmanlınında yıkılmasındaki en büyük pay yeniçerilerdeydi haberin varmı senin.
@vedatca04 Tsk'yı ele geçirdik diyorsunuz. 10 yıl sonra fetö gibi bir cemaat iktidar olup ülkeyi ele geçirmeye çalışırsa o zaman Tsk ne yapacak. Yoksa fetö ile aynı düşüncedeyiz sorun olmazmı diyorsun.
ulan bu memleket 1923 tarihinde TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ olarak kurulmuş ve kurucusu da MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve arkadaşlarıdır. Neyin kafasını yaşıyorsunuz..Fetoyu siz beslediniz sizin ayağınıza dolaştı. gerçi sizde fetosunuzda sizide devlet kadrolarından temizlemek lazım. Bu halk Atatürk 'ün kurduğu değerlere elbet birgün sahip çıkar ve çıkacaktır da...İnsanların sabrını zorlamayın...
Yeni devlet kuruyomuş küçük enişte
bu ülkücü kesimin önemli bir bölümü pkk dan daha tehlikelidir.
Daha iyi günlerimiz. ama bu halk herşeyi hakediyor.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ NERENİZE BATTIKİ YENİ DEVLET KURUYORSUNUZ?? Var olan devleti koruyamadınız... 2002 de pkk itleri vardı şimdi terör ögütlerini say say bitmez.. KİM YARATTI BUNLARI??? AĞZINA GELENİ SAYACAKSINDA OLMUYOR İŞTE..
kurun bakalım kurabiliyomusunuz yaptığınız hersey içinizde patlıycak yakındır o günler
SAPITTIMI BİR İNSAN NE OLDUM DELİSİ OLUR,, BÖYLE DİKİŞ TUTMAZ... TÜRK MİLLETİNİ BUNLAR YARATTI VE RIZIKLARINI BUNLAR VERİR... ALLAHIN BÜTÜN VASIFLARINI ÜZERLERİNE TOPLAMIŞLAR... PEYGAMBER HATA YAPTI AMA BUNLAR HATA YAPMAZ (KENDİ CENAHLARINCA SÖYLENDİ)... SAÇMALIKTA SON NOKTA... ÜLKE GEÇİM SIKINTISINDA İNİM İNİM İNLERKEN CAMDAN KÖŞKLERDE OTURAN BEYFENDİLER DEVLET KURUYOR :))) DEVLETİNİ KADİM TÜRK MİLLETİ KURAR VE KURMUŞTUR YAĞCI AYHAN OĞAN EFENDİ.... HADDİNİ BİL... ŞU ZİLLETE BAKIN YA SABIR. YA SABIR.. YA SABIR... SEÇİMDE İNANIN KURTULACAĞIZ SİZDEN SONSUZA KADAR... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
tayyibin paralı akademisyenleri bunlar tüm kanallardan bir an önce defedilmeli medya tayyip denen bu fetöcünün elinden alınmalı tüm kanalları kendi reklamını propagandasını yapmak için için kullanan aciz adam
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Cumhuriyet Savcılarının atacak oldukları adımlar şuandan itibaren önemlidir. Eğer Cumhurbaşkanı bu şahsa görevinden alıp partiden ihraç etmezse bu şahsın dediklerini doğrulamış olacak. İşte o zaman 2019 yılındaki seçimler için partiye riske atmış olacak. Cumhuriyet Savcıları bu şahıs için gereğini yapmaz ise işte o zaman bir hukuk devleti değil, hukukun içine siyaset karışmış bir devlet oluruz. Şahsımda o zaman Türkiye Cumhuriyet ve çocuklarımızın geleceği için kaygılanırım...
@cosef_23 hala kaygılanmıyorsanız bir sorun var zaten...Türkiye, Osmanlı imparatorluğunun son dönemindeki itibarsızlığının yüz katını yaşıyor şu an...her söylemde her kararda bir adım daha uçuruma yuvarlanıyor...
@cosef_23 Cumhuriyet savcısı diyorsunuz da Kurtlar vadisinde ki diziye savcılar kurgu dedik. Ergonakan davası ve 15 temmuzda gercek oldu.Kanal D de yayınlanan Meryem dizisinde de savcıyı gözümüze soktular. O da gerçekse yeni devlet hayırlı olsun.....v
@gidenn.gitti Kaygılanmıyorum dostum, Kurtuluş Savaşında Türk Milletinin Esir edilemeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Benim kaygım vatana ihanet içindeki şer odaklarıdır. Bunu 15 Temmuz Gecesi yaşadık.15 Temmuz Gecesi Türk Milleti yine adına yakışır bir şekilde cevap vermiştir. Sonuç olarak Türk Milleti Cumhuriyeti ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'^ü her zaman sahip çıkacaktır.
@cosef_23 şaban,hala tayyibi tanımadın mı?
Doğru.Yeni bir devlet. Ancak Tapınakçıların ve içimizdeki şövalyelerinin kabullenmekte zorlanacağı ama mutlaka kabulleneceği sömürgelikten kolinilikten kurtulan tam bağımsız yeni Türkiye cum hu ri ye ti.
feto ile yükselen sonra kandirildik diyen tayfa. ettiklerini bulacak bir gün
artık iyice işin b....nu cıkardınız,insanların nabzını ölcerek yavaş yavaş istediğinizi elde etmeye calışıyonuz ,ama unutmayınki bu ülke masa başında alınmadı ,yüzbinlerce şehit verdik ayıptırya yazıklar olsun hepinize
@oguzkuafor evet yeni bir devlet kuruyoruz kurucusu da RTE zorunuza gitmesin.
Böyle yalamalar ancak lafla devlet kurar...
EGER TÜRK İNSANI HALA BUNLARI DESTEKLİYORSA T.C. YIKILMASININA DA DESTEK VERİYORLAR. ADAMLASR HER ŞEYİ AGIZLARINLA APAÇIK SÖYLÜYORLAR NEYİNİ TARTIŞIYORLAR . CUMHURİYET SAVCISIMI KALDI YO KALSA ANINDA İŞLEM YAPARLAR OGAN GİBİ YEMLER ÖNDE SÜRÜLÜYOR OKADAR .
BENDE BİR AKP LİYİM ANCAK TEK DEVLET VAR ODA TC DEVLETİ ORAYA ÇIKIP ŞOV YAPMAYA GEREK YOK SEN KİMSİN YA
devlet kurmak toprak feth etmeyle olur fatih gibi kanuni gibi yavuz gibi olan toprakları savunmak devlet kurma anlamına gelmez Atatürk ve Tayyip zaten varolan toprakların savunmasını yapmıştır
Yeni bir devlet kurulmuyor elbette . Atatürk ve gerçek arkadaşlarının kurduğu bir devletimiz var . ama o devleti meclisi çalışmaz hale getiren kendilerini seçkin gören bir sürü Atatürk düşmanı bürakrat yüzünden ülke kölelik sistemine dönmüştü . onlar temizleniyor . kimse ömür boyu yargıç vs olamıyor başbakanı dinlemeyen rektör bozuntuları olmuyor . bu da belli odakları rahatsız ediyor . normal vatandaş olamıyorlar . uzar gider . lafı arka tarafınızdan anlamayın yeter... her şey vatan için anlayana
Dünkü çocuk 1960 devrimi hakkında bile ahkam yürüttü. Vah zavallı ülkem, böyle adamları hala alkışlayanlar var!
yapma ayhan bey biraz ne dediğini bil bazen insanlar konuşmadan önce beyin geç algılıyor ayhan bey tevlihev yapmış ( karıştırmış) galiba haydi hayırlısı diyelim
kanlar akmış savaşlar kazanılmış nitelik katılmış hazır devletin üstüne yalan dolan sayesinde alınan oylarla çöreklenip yeni devlet demekle kurulmaz..o kadar uzun boylu değil amacınız kurucu lider atatürk geldiniz geleli ama yemezler..diğer amacınızda aşırı ileri gidip ülkeyi karıştırmak..yoksa aklı basında ınsan su cumleyı kuramaz..
Yeni devletin adı neymiş birde onu söylesin bakalım. Türkiye Cumhuriyeti 1923 de kurulmuştur. Ne Mutlu Türküm Diyene. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk
Size kim izin verecek yeni devlet kurmaya ....biz neciyiz burada OGAN bey
siz ancak gubbettinin yanında bağdaş kurarsınız onu bile beceremeriyorsunuzda :)
Ogan efendi bir Devlet var Turkiye Cumhuriyetti 1923 de ilan edildi kurucu LİDERİ Gazi Mutafa Kemal ATATUR icine sinir sindir sindirrr
Adamlar haklı Şimdi biz yeni bir devlet kuruyorlar, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğanmış.. Yeni devlet yeni bir alfabesi yada yeni Anayasası nasıl olacak? AKP liler bunun açılımını bir yapsalar artık kimsenin istemediği savaştan korkup kaçan milyonlarca Arap'ı ülkeye alıp Türk vatandaşlığına geçirerek ülkeyi Araplaştırmaya mı çalışıyorlar? Yeni devletin dili alfabesi ne olacak? AKP liler şu dillerinin altındaki baklayı artık bir çıkarsa diyoruz..
yalakalık başka bişey değil.
zehrini zerk etmis aklindakiler bu sonra vatan bölünmez diye sokaklarda haykirmistir bu bide
yeni devlet demek darbe demektir
Diğer Haberler