Cezasının onanmasının ardından Demirtaş'tan ilk açıklama: Cezayı tanımıyorum

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'li Sırrı Süreyya Önder ile birlikte 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla yargılandıkları davada hükmün kesinleşmesine tepki gösterdi. Demirtaş, "Yapın, 'yapmayın' demiyorum da bu kadar aleni, acemice ve kepazece yapmayın böyle. İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum." ifadelerini kullandı.

 Cezasının onanmasının ardından Demirtaş'tan ilk açıklama: Cezayı tanımıyorum

AİHM'in tahliyesi yönündeki karara uyulmayan Selahattin Demirtaş ile Sırrı Süreyya Önder hakkında ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçu kapsamında verilen hapis cezaları onandı.

Kararın ardından Selahattin Demirtaş sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla duruma tepki gösterdi.

"CEZAYI TANIMIYORUM"

Demirtaş'ın sosyal medyadan yaptığı açıklamalar:

Yapın, "yapmayın" demiyorum da bu kadar aleni, acemice ve kepazece yapmayın böyle. İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum.

Beni ve arkadaşlarımı sadece bedenen içeride tutmayı başarıyorsunuz. Geri kalan her şeyi de kaybediyorsunuz. İki yıldır içerideyiz, HDP olarak biz büyüyoruz, siz küçülüp zavallılaşıyorsunuz.

Faşizme karşı direnmeye devam edecek ve kazanacağız. Suç işleyen tüm yargıçlar bir gün yargıya hesap verecekler. Bizi teslim alamazsınız. Bize diz çöktüremezsiniz.

Bütün halkımız partisinin etrafında kenetlenmeli, moralle, inançla ve kararlılıkla her yerde faşizmi geriletmek için direnmelidir. Herkese yürek dolusu selamlar, Mücadeleye devam...

tweet


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
buğday tanesi kadar gururunuz varsa eğer pkk nin meclisteki sözcüleriyiz dersiniz.. türk devleti askeri polisi savcısı hakimi faşist, çoluk cocuk yaşlı kadın asker polis öldüren pkk nin kuklaları demokrat öyle mi??
Bir ülke düşünün hakimler savcılar bir tek adamın iki dudağının arasından çıkacak söze bakıyor. İster seversiniz ister sevmezsiniz fakat kişiler yada kurumlar üzerinde kanunsuz hüküm süremezsiniz..
Tüm partilere verilen seçim yardımı yasaklansin. CHPKK,ya verilen paraların kime ne faydası var
Yargımızın nasıl bağımsız karar verdiğini, Rahip Brunson' ın tahliyesinde görmedik mi ?
Biri AİHM tanımıyor, biri mahkeme kararı tanımıyor :) ikiside haklı. Hakim de haklı savcıda haklı aihm de haklı. Bu kadar haklının olduğu bir dünyada bu kadar rezil bir hayat yaşıyoruz. Demirbaş senin ki tavşan dağa küsmüş misali :) sen kimseyi tanımıyorsun ama millet seni iyi tanıyor :) kıymetini bil :) çokun içinde rahatsan sesini çıkarma derim :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler