CHP İstanbul'da onu mu aday gösterecek?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mart ayında tüzük kurultayının toplanması için çağrı yaptı. Kurultayın 9-10 Mart'ta yapılacağı öğrenildi. Öte yandan iddiya göre CHP, 2019'da yapılması planlanan yerel seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Yasemin Öney Cankurtaran'ı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de Prof. Kamil Okyay Sındır'ı gündemine aldı.

CHP İstanbul'da onu mu aday gösterecek?

CHP, 36. Olağan Kurultay'ın ardından 09-10 Mart 2018'de bazı gündem maddelerini görüşmek üzere Tüzük Kurultay'ına gidiyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Cumhuriyet Halk Partisi’nin 19. Olağanüstü Kurultayı 09-10 Mart 2018 tarihleri arasında Cuma – Cumartesi günleri saat 10.00’da Tüzük değişikliği ve Kurultay Yönetmeliği değişikliğini görüşmek ve karara bağlamak için, Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde (Yenimahalle) aşağıaki yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır.” ifadesiyle bir çağrı yaptı.

Bu arada Hürriyet Yazarı Yalçın Bayer bugünkü köşesinde, CHP ile ilgili yeni iddiaalar ortaya attı. Bayer, "CHP liderinin tavsiyesiyle Parti Meclisine aday olmayan bu iki isim, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran ve CHP Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır idi. Cankurtaran’ın İstanbul, Sındır’ın da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda değerlendirileceği kulislere yansıdı." ifadelerini kullandı.

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
adayımız canan hanımdır. başkasına oy vermeyiz .niye il başkanı yaptınız o zaman. cananı ezdirmeyiz. zaten SELİN, CANAN, SERA üçlüsü CHPnin yeni yüzüdür. kıymetini bilin.OGUZ SALICI da yan çizmesin, bunları desteklesin gerçek atatürkçülük böyle olur. hadi bakalım.
@saitnurcelebi pkk lılara atatürkçü diyorsun ya bide Allah akıl fikir versin.
İzmir seçilir İstanbul seçilemez
Bunlar kim ya..chp harakiri yapacak erhalde..
büyük şehirleri milletin tanımadıüğı kişilerle kazanamassınız.parti içerisinde tanınmış kişileri aday yapın.özgür özel,m.akif çebi,aykut erdoğdu,selin sayek böke gibi hitap şekli düzgün.fazla yıpranmamış kişiler olsun.yoksa akepe her tarafı alır.
@savaskoc7474 yani chpkk lının seçim kazanıcağını sanıyorsunuz şaşırmış sınız siz
@erdoganpolat34 ---Beyinsiz, CHP nin pkk ile ne ilgisi var, duyduklarına inanan, araştırmayan, analiz etmeyen, beynini kiraya veren akılsız kişi.
KILIÇDAROĞLU'nun Hamisi GURSAL TEKİN aday olmaz mı?
pkk dhkpc li ateisti bol yerde seçilir izmir tunceli erbil byd onduğu suriyede kandilde olabilirde İstanbul sanmam burdada tabi varda o kadar hain yok
TÜRKİYENİN KURTULMASI İÇİN İLK ÖNCE CHP NİN PKK VE HDP SEVDALILARINDAN KURTARILMASI LAZIM..
@rehber1953 chp hdp sevdalısı degıl akp görüşüyor hdp ıle cahıl
@karakemal1944 la karakemal babam mı ailecek HPD ye oy verdik diyen babam mı HDP barajı geçsin istiyoruz diyen bunlar CHP genel başkan yardımcıları değil miydi ? Peki Hapse atılan Terörist HDP lileri savunan CHP değil mi ? Güneydoğuda yapılan operasyonlara karşı çıkan da chp değilmiydi Ak Parti HDP ile görüşmüyor anam ama CHP görüşüyor hatta ittifak bile yapmayı planlıyor YPG ye terörist değil diyen vekil chp li değil mi bana mabal anlatma kendi yalanına kendin inanıyormusun acaba
cehepe özüne dön..atatürk e dön.altı ok a dön...bırak kandili bırak cananı bırak sezgin tanrıkulu gibi pkk lıları.....
Bu partiden bir cacık olmaz,hele HDP tamamen laf salatası,Türk solununda içine ettiler,sağdan inanılmaz darbe yiyorlar, taraftarları korumasız,felç,sebebi bir taraf PKK güdümünde diğer taraf cacık hazırlıyor.
@cemo3641 sag sag alın türkıyenın halını
istanbulda gürsel tekinle alamadıktansonra kimseyle alamazsın ız. izmirdede oynamayın bence.eskişehirde oynamayın bence. ankara için mansur yavaşla girersenizxz taş yerinden oynar. akıllı olun.
istanbul için gürsel tekin izmir için aziz başkan yeter
cb ADAYINI İLHAN KESİ YAPSIN YETER SAĞ KESİM DEN OY ALACAK TEK ADAY
bu kadınla 3 ün 1 ini alırsınız akıllı olun kafayı yediniz iyice ..size bi tüyo gürsel tekin olursa tek geçerim ona göre )))
konak belediye başkanını değiştirsin de gerisi teferruat
İZMİRDE KONAK BELEDİSİ İÇ İYİ CALIŞMIYO SAYIN BAŞKAN BİR TEPECİĞİ GEZSİNDE GÖRSÜN KALDIRIMLAR CEVRİLDİ SOKAKLAR PİSLİK İÇİNDE BEN TPEÇİĞİ İÇ BÖYLE GÖRMEMİŞTİM TAM YEZİLLİK KİM KİME DUMDUMA BU SEÇİMDE ADAY OLMASIN AZİZ KOCAOĞLU ADAY OLMASINI İSTERİM SAYGILARIMLA SOKAKLARDA ENGELLİ SETLER VAR NEDENİNİ BİLİN BİLİR FAZLADA KONUŞMUYOM BİLEN BİLİR TEPEÇİGİ BU BAŞKAN TÜZELTEMEZ TÜZELCEK İYİ BİR BAŞKAN ADAYI KONSUN GEZECEK GÖRECEK NOKSANLARI BİDE MERKEZ OLAN YER İÇLER ACISI AZİZKOCAOĞLUNUNDA ALAKADAR OLMASI LAZIM BİR EL ATSIN TEPEÇİK YENİŞEHİR OLSUN AZİZKOCAOĞLUNA BAŞARILAR DİLERİM İSŞALL
Diğer Haberler