Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mart ayında tüzük kurultayının toplanması için çağrı yaptı. Kurultayın 9-10 Mart'ta yapılacağı öğrenildi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş çağrı

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

Haklı olduğunuz bir davayı kaybetme şansınız yoktur. Herkes huzur içinde yaşasın istiyoruz. Gerginlik anlayışını ortadan kaldıracağız. Ordumuz Afrin'de ama biz içeride kavgalar, iftiralar yaşıyoruz.

Bir ülkeyi sevmek o ülkenin bayrağına sahip çıkmak demektir, o ülkenin insanına sahip çıkmak demektir, herkesi dost olarak görmek demektir, üretmek demektir. Bir ülkeyi sevmek insan haklarına değer vermek demektir.

CHP kurultayı

Kurultayda delegelerin seçtiği 60 kişi var, hepsi değerli. 60 kişiden bir MYK oluşturduk, MYK'daki arkadaşlarımız kendi görevlerini yaptıkları sürece başarıyı sağlayabiliriz. Eğitim politakaları, demokrasi, dış politikalarımız sorunlu... Bu sorunları aşmak zorundayız. Ben şunu garanti edebilirim; biz sorunları saptama ve çözüm üretme konusunda en yetkin MYK'yız. Değişim sihirli bir sözcüktür, hayatın her alanında yeniliklere açık olmak zorundayız. Bir sorunu çözeriz ama başka bir sorun ortaya çıkar.

Muharrem İnce'nin konuşmasını çok beğendim. Parti içiyle ilgili konuştu ama ben tam aksine Türkiye'nin sorunlarından çıkma konusuna değindim. Muharrem Bey bizim değerli bir arkadaşımız tabiki bizim için çalışacak, bizim ortak bir hedefimiz var.

İlker Başbuğ'a yapılan eleştiriler

Olaya şuradan başlamak lazım; İlker Başbuğ terörist diye hapse atmadılar mı? Pek çok komutanı idama mahkum ettiler, sonra dediler ki; orduya kumpas kuruldu. Ne diyor İlker Başbuğ, "Afrin'de ordumuz terör örgütleriyle mücadele ediyor, bunu siyasallaştırmayın" diyor. Eee doğru diyor, giden ordu Türk ordusu, hepimizin çocukları orada mücadele ediyor. Bunu söyledi diye hesabını verecek diyor. Önce sen hesabını ver, Balyoz'un, Ergenekon'un hesabını ver.

Afrin Operasyonu

Afrin Operasyonu gerekli, tıpkı İdlib gibi. Afrin'de de güvenli bölgeye ihtiyaç var. Bunu yaparken naptı? O bölgede Suriye'de temel aktörler vardı, onlara bilgi verildi ve onlarla beraber yola çıkıldı. Ben şu cümleyi kullandım: Evet gireceğiz, güvenliğimizi sağlayacağız. Buna kim karar verecek, ordu karar verecek.

Ben Afrin merkezine girmeyelim dedim. Kimi terörist kabul edecekler orada? Bu sözü kullanırken biz emekli askerlerle konuşuyoruz, o ülkede kendi bölgemizin güvenliğini sağlıyoruz ama bir süre sonra çekileceğiz. Nitekim iktidar kanadı da bunu söyledi.

30 km- 50 km gidildi güvenlik sağlandı. Suriyelilerin evini, yolunu yapacaksınız diyeceksiniz ki ben buraya 50 bin Suriyeli yerleştireceğim. Sizden tek bir şey istiyorum, bir tek terör örgütü üyesini Türkiye'ye sokmayacaksınız. Afrin ayrı, Afrin'in merkezine girmek ayrı. Ben kendi ülkemin güvenliği için mücadele ediyorum, ben 30-40 km'de güvenliğimi sağlıyorsam sorun yok.

Suriyelileri de eğitin kendi ülkeleri için mücadele etsinler. İktidar doğrulara tahammül edemiyor. Ben söyledim diye kafadan karşı çıkıyorlar.
Seni herkes aldattı kardeşim, tek aldatmayan benim. Ne söylediysem doğru çıktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
HABURDA PKK DİYARBAKIRDA BARZANI SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ BAŞINDA PYD PERSILVANYADA FETO IMRALIDA APO ILE ORTAKLIKTAN IHANETI HAYIRSEVER İŞADAMI REZA ILE ORTAKLIKTAN HIRSIZLIĞI BELGELI MAN ADASINA MİLYON DOLAR TRANSFER EDEN TÜRKLÜĞÜ BÖLÜCÜLÜK SAYAN PAPACILARA KARŞI IYI PARTIYI DESTEKLEMEK VATAN BORCUDUR.. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
@mah6bsddn4 NE YÜDİĞÜ BELİRSİZ YENİ KURULAN BİR PARTİ İÇİN DESTEKLEMEK VATAN BORCU DİYE SÖLEMEK ÇOK CAHİLCE MHP VARKEN ASİL PARTİ İYİ PARTİDE NE İMİŞ GEÇ BU İŞLERİ DEVLET SU İŞLERİ...
@katibim_216 ATRIK MHP SENİN BİLDİĞİN MHP DEĞİL .... MİLLİYETÇİLERDEN BAHSETMİYORUM .... PARTİ YÖNETİMİNDEN BAHSEDİYORUM ...
bir kerede bu vatan için bir şey yap ama elle tutulan gözle görülen bir şey olsun sabahtan akşama kadar laf salatası üretmekten başka bir şey vermedin kaldırın kafanızı eyyyyy CHP liler bu adam sadece koltugunu koruyor ülkesini değil NEREDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün partisi her geçen gün partiyi batırdı şimdi iyi partiyi kalkındırıyor ama kendi kaybediyor gene söylüyorum eyyy KEMAL KILIÇDAROĞLU BU ÜLKEYE NE VERDİN BUNCA SENEDİR BİR KEREDE ÇIK ONU SÖYLE.
reis dışında reisin ülkeme verdiği hizmetlerin % 1 ini yapan çıksın tüm oylarım onun olur.
@izmirlierol BANA BİRAZ HİZMETLERDEN BAHSEDERMİSİN ....
inadına CHP çatlayın
Şu ileri demokrasi ve milliyetçi partilerde hiç demokrasinin "D" sini gören var mı?Onlar için Rus Polit büro gibi örgütlenme var.Kominist yönetimi kötüleyip onun gibi örgütlenme halkımıza ihanettir.Bu Millet hem mal sahibi olacak hem yaratıcı düşüncesi olacak.Öyle Kominist,faşist ya da dünyanın en büyük yalan makinesi din diktalığını asla kabul etmez.
Sabah akşam yalan söyleyen bu adam ne CHP ye nede Türkiye'ye yakisiyor.
Hadi kemal git kumda oyna, kaybettikçe çenene vuruyor kabul etmiyormuş, sen kabul etsen ne olur etmesen ne olur, güzelim chp nin de içine ettin ne mal olduğunuz belli değil...
senin kazandığın tek şey kurultayda genel başkanlık bununla idare et ülkenin işleri senin boyunu aşar.......
Kılıçdaroğlu gözün yiyorsa 2019 seçimlerinde chp nin cumhurbaşkan adayı sen ol ve erdoğanın karşına çık. kaçma
kemal kılıçtarogluyla neden canlı yayına çıkamıyor. çıkamazda. çıkarsa ak partiye oy verecem aklasın chp karşısında. reise ilker basbugun açıklamasını soruyorlar. yarın cevap verecem diyor. niye yarın. danışmanları hazırlamadıgı söz söylüyemiyor. kurma saat benim gözümde....
kılıçtara TÜRK ORDUSUNUN karşısındaki pyd ,pkk,fetöyü destekediğinden dolayı vatan hainliğinden dava açılmalı.
Vah ki vahh vah. Arfine girmeyeceğiz nedir ya, şehir içinden roket atıyorlar. Valla bu KK yı kontrol ettirin. Allah korusun hastalığı bulaşıcı falan olur. Yazıktır millete.
peki bu çağrıyı haftasonu hdp mitinginde Atatürkün itleri diyen afrinde katliam yapılıyo işgal yapılıyo diyen hdplilerin yanında oturan genel başkan yardımcısını da söylemişmi bunlar bizi salakmı sanıyor ya
Müzik kurultayından iyi besteler çıkar umarım . Müzikte önemli değişiklikler yapmalılar örnek notalar natoya bağlanmalı . besteler yontma taş devri modernliğinde olmalı ...
Diğer Haberler