SPOR

Coutinho'nun çömelme taktiği sosyal medyayı salladı

İngiltere Premier Ligi'nde oynanan Liverpool-Tottenham maçına Brezilyalı Coutinho'nun yaptığı hareket damgasını vurdu.

Coutinho'nun çömelme taktiği sosyal medyayı salladı

Liverpool'un 2-0 kazandığı maçta Mane belki golleriyle öne çıktı ama asıl konuşulan isim Coutinho oldu.

Philippe Coutinho, Tottenham'ın kazandığı frikik atışında Liverpool'lu oyuncuların kurduğu barajın arkasında yere çömeldi.

Başarılı frikikçi Eriksson'un vuruşunun yukarıdan değil de daha alt seviyeden gelebileceğini düşünen futbolcu bu nedenle yere çömelerek topun barajın arasından geçmesi durumunda önünde engel olmayı amaçladı.

Coutniho'nun bu hareketi Twitter'da ses getirdi. Brezilyalı futbolcunun bu hareketi aslında bir ilk değil.

Vatandaşı Real Madrid oyuncusu Marcelo'da Brezilya'nın Arjantin'le oynadığı bir maçta bu taktiği uygulamıştı.

2018 Dünya Kupası elemeleri maçında Belo Horizonte'de barajın arkasına çömelen Marcelo'nun amacı da Messi'nin olası bir kandırmacasına karşı önlem almaktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Ne mantık ya,elinize çarptığı zaman da bariz,tereddütsüz bir penaltı yiyeceksiniz.Belki geçse bile gol olmayacak;Midyat'a giderken pirinçten olacaksınız...
@tayfunaka Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan olmak...
@tayfunaka @tayfunaka "midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" deyimin doğrusu dostum,ayrıca futbol yorumunda deyimin gibi yanlış
@tygon48 deyimin doğrusu sekmen44'ün dediği gibi.cehalet böyle bir şey demek ki.bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz.
@sekmen44 Eyvallah:)
@tygon48 ufuk meselesi. ufkun nereye kadarsa pirince oraya gidersin :D Ama amaç pirinçse dimyat en mantıklısıdır dostun :)))
çalışılmış gibi işte.. baraj zıplayacak aşağıyada o bakıyo ne var bunda :)
Barajın altından kaçaçak ise dar alanı kapatıyor cömelerek.Orada sırtını dönüp yan uzanması gerekir.Gol sıkıntısı olan takım takım arkadaşını yan yana durup topu kafalarının arasına sıkıştırıp kaleye doğru koşsa ve golü yapsa gol nizami değil..Topu saklanması faul ama topu sektire giderler ise gol geçerli.Futbolun çok kurnazlığı ama bu futbol değil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler