Demirtaş: Doğu'da seçim yapılacak bir koşul yok

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Doğu'da seçim yapılacak bir koşul yok. Bölgeden gelen arkadaşlarımız iyi şeyler söylemiyorlar." açıklamasını yaptı.

Demirtaş: Doğu'da seçim yapılacak bir koşul yok

Demirtaş, parlamento muhabirleriyle gerçekleştirdiği sohbet toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yaklaşık 1 saat süren toplantıda Demirtaş, seçim güvenliğine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Bölgede incelemelerde bulunan milletvekillerinin "iyi şeyler söylemediğini" kaydeden Demirtaş, "Bu koşullarda seçim yapılması sandık kurulması imkansız. Doğuda seçim yapılacak tablo yok. Süreç böyle giderse sandık kurulamaz" diye konuştu.

"YÜZDE 90'I DUYULMUYOR"

Demirtaş, "Bölgedeki hava iyi değil" diyerek şöyle devam etti:

"Türkiye'nin batısı bazı şeyleri duyuyor ama duydukları yüzde 10. Yüzde 90'ı ise duyulmuyor. Bölgenin pek çok noktasında ciddi ihlaller var.

Eğer anketler AK Parti'yi düşük gösterirse seçimi erteleme yoluna gidebilirler kaygısını taşıyoruz. Eğer hükümet isterse 1 günde seçim güvenliğine ilişkin önlemler bu bölgelerde alınabilir."

"BİR DAHA OLMAMALI, LANETLİYORUZ"

PKK'nın son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik eylemlerine de değinen Demirtaş, "Savaş ortamında herkes zarar görüyor ama doktorlara, hemşirelere, ambulanslara, sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar asla kabul edilemez. Biz bunu lanetliyoruz. En ahlaksız savaş koşullarında bile bu durum kabul edilemez. Bu bir kez daha gerçekleşmemeli" ifadelerini kullandı.

"MARANGOZ GİTTİ, BİZ GİDEMEDİK"

Demirtaş, çözüm sürecine yönelik değerlendirmesinde ise şu ifadeleri kullandı:

"Marangoz İmralı'ya gitti. Büyük bir masa yapıldı. Çay makineleri, kahve makineleri konulan bir oda yapıldı. Ama bu odaya ne biz gidebildik, ne heyet ne de devlet yetkilileri gidebildi. Eğer gidilebilseydi, toplantının başında Öcalan PKK'nın silah bırakmasına yönelik kongrenin takvimini açıklayacaktı. Ama buna izin verilmedi. Buna neden izin verilmediğini açıklamaları gerekiyor."

LEVENT TÜZEL'İN BAKANLIK TEKLİFİNİ REDDETMESİ

Levent Tüzel ittifak hukukuna aykırı davrandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 168 yorum
selehaddın gurur duyabılırsın ülkenin içine ettiniz ama bu millet bunu size bırakmaz !
NİYE OĞLUM BARAJ ALTINDA KALACAKSIN ONDAN MI TIRSTIN? SEN VE SENİN ZİHNİYETİNDE OLANLAR AKŞAM YATAKLARINIZDA RAHAT UYUYORMUSUNUZ MERAK EDİYORUM DOKTORA,ASKERE POLİSE MERHAMET GÖSTERMEYEN KALLEŞ İNSANLARSINIZ KOMŞUNUZU İSPİYON ETMEYİN DİYORSUN EĞER SEN VE EVİNİN PENCERESİNDEN SEYREDEN OLAYALARDAN NEMALANIYORSA SÖYLEYECEK SÖZÜM YOK O ALDIĞINIZ MAAŞ HARAM ZIKKIM OLSUN
@ayhan_353058 onu biliyoruzda inşallah sende trollerden değilsindir ! yoksa sende beslenenlerdenmisin?
@ayhan_353058 adam gibi konus hanzo kıme oglum dıyorsun fasist ınsan 7 hazıranda baraj gecılmedımı neyden korksun ancak sizin gıbı kopekler secımden korkar ınsanları zorla secıme goturdunuz..maası senmı verıorsun sen verdıgın kırayı tam gosterıormusun sankı sen vergı kacırmıyorsun sıyasetı medyadan ogrenmeyın gozunuzu acın bakın doguda gercekler olayları bı arastırın. bukadar faşist olmayın.
tayyibin istediğide doğuda seçim yapılamasın yönünde.çünkü orda sandığa gidilmezse batıdaki kullanılan oyların yüzdesiyle akp nin tek başına iktidarını sağlamak.avucunu yalarsın sen tayyib.
@bulentburak Sizin yazdıklarınızı görünce bu zamana kadar akp ye oy vermemiştim bu dönem vereceğim aklı selim konuşmuyorsunuz !! haklıyı hakısızı bilin ayağınız tşa takılsa kesin tayyip kydu diyecek kadar seviyesizleştiniz.
@bulentburak teröristlik yapamayacağınız için halktan zorla oy alamayacaksınız değil mi?
@bulentburak Başına saksı mı düştü. Selo seçim olacak ama güvenlik yok diyor. Sen ise onu desteklemek için Selo'nun sözlerine zıt palavra sıkıyon.
@bulentburak Memleket pislik dolmuş siz hala tayyip diyip duruyorsunuz, ne akıl tutulmasıdır. Bende sevmiyorum ama insanlar çoğunluk seviyoruz dediyse saygı duymak lazım, tayibi sevmiyorum diye devlete küfür edenleri, devlete silah atanları sevecek değiliz sen gibi, umarım aklı selim düşünebilecek seviyeye gelirsiniz
@bulentburak doğuda sandığa zaten gidilemiyordu. sadece HDP liler sandığa gidebiliyor.ya HDP ye oy vereceksin yada evinde oturacaksın. oy kullanmayacaksın. oy kullanmayınca da senin yerine HDP liler zaten toptan oy kullanıyor değişen bir şey yok. inşallah bu bölgelerde seçim olmaz. yada tüm köyler taşımalı sistemle şehire getirilir ve burda oy kullanılır. o zaman sandığa gidemezsekte oylarımız HDP ye kullanılmaz belki.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler