Diyarbakır'da oturma eylemi yaparken babasının ölüm haberiyle yıkıldı

Diyarbakır annelerinin HDP il binası önündeki oturma eylemine, kaçırılan kuzeni S. Çetinkaya için katılan Aysel Bozkurt, hastanede tedavi gören babasının ölüm haberini alınca baygınlık geçirdi.

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül'de partinin il binası önüne gelerek başlattığı oturma eylemi sürüyor.

Bozkurt, kuzeni S. Çetinkaya'ya kavuşma ümidiyle oturma eylemini sürdürürken acı bir haber aldı.

Hastanede tedavi gören babasının hayatını kaybettiğini öğrenmesi üzerine baygınlık geçiren Bozkurt'a 112 Acil Servis ekiplerince müdahalede bulunuldu.

"Babam gitti" diye feryat eden Bozkurt, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

20190911_2_38143437_47466871_Web

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Ağacın bile peşine düşüp yalandan hassasiyet gösteren entel takımı bu anaların feryanı göz ardı edip görmezden geliyorlar iki yüzlülüğün daniskası Neden çünkü karşısında duracakları şey terörist pkk anan ses çıkartmayın siz sadece devlete baş kaldırın terörist seviciler
Madem ordaki annelere o kadar üzüldün şunu sorayım sana Cumartesi anneleri de yıllardır evlatlarının katillerini arıyor eylem yapıyor kimse seslerini duydumu üzerine cop ve gaz yedi bırakın bu provake işlerini gerçekçi olun 20 tane çocuğu HDP umuduna bırakan hükümet utansın
Ağacın bile demesen iyiydi, ağaç da önemli çünkü
devleti hdp yunetiyor bu kadarda vijdansız olma hdp sadece siyasi bir partı abdulah öcalana söyleyin bu insanlar içinda bir mektup yazsın umarım faydalı olur
İBB " vapurlarımızın koltuk rengi ne olsun? " diye soruyor. Meclisteki koltuklar ne renkse o renk olsun, bizim onlardan neyimiz eksik alla alla...
@iyidir08 kardeş ağaçta önemli tabiki ancak insan evla gelir. insanlık herşeyden önce gelir. ağaç kesmesini / ağaçlar katlediliyor diyerek duyar kasan, kriz fırsatçılığı yapanlar , hayatı zorlaştıran isyan çıkartan/isyan isteyen bir kesim söz konusu. bu anaların, ailelerin acıları tarif edilemez, düşünsene; senin bir evladın var. ve evladını teröristler işkence, baskı ve tehditle kaçırıyor, Büyük devletimize karşı piyon olarak kullanmak istiyor. Neden hiç bir ünlünün sesi çıkmıyor. Ünlüler Neden kınama mesajları yayınlanmıyor.
Boş işler birileri tarafından provakasyon amacıyla yaptırılan bir eylem.HDP bu ülke anayasalarına göre kurulu bir parti Terörle açık bağlantısı madem tespit edildi neden kapatmıyorlar? Kapatmazlar çünkü her seçim sürecinde HDP üzerinden oy devşirme amaçları var.Eğer terör bağlantılı parti aranıyorsa AKP ve MHP var AKP FETÖ-PKK-EL NUSRA-EL KAİDE-İHVAN bağlantılı MHP de 23 Haziran seç,iminde gördük PKK ya yakınlaşıyor bunu HDP ÖCALAN ın mektubuna neden uymuyor demelerinden ve Kırmızı bültenle aranan Osman ÖCALAN ın devletin televizyonuna çıkarılmasına tepki vermemesinden net anlayabiliriz.
Akşam yandaş bir kanaldan bu eylem ile görüntü ve röportajları izledim. Sanırsınız AKP il başkanları konuşuyor.Ülkede tüm eylemlere cop ve biber gazı ama bu serbest.Sivrihisarda da 50 öğrenci ailesi evlatları tarikat okuluna yönlendirildiği için isyanda.Hadi bakalım gidip AKP binası önünde hak arasınlar.3-4 ay onlardan kimse haber alamayabilir. PKK terör örgütüdür.Kimse bunu tartışamaz.HDP nin mahkeme kararı ile kesin göbek bağı varsa kapatın.Yanlış varsa yanlışlarla kapatmak ülkemizi dünya kamuoyuna rezil ediyor.Bu yollarla kayyum olayı haklı çıkartılamaz..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler