HABER

Doğu Perinçek: Erdoğan yönetimi 2019'da bitecek

Doğu Perinçek: Erdoğan yönetimi 2019'da bitecek

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, canlı yayından gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. KRT TV ekranlarında yayınlanan Sorguluyorum adlı programda Ferit Atay'ın sorularını yanıtlayan Perinçek, Tayyip Erdoğan'ın gideceği belli oldu. Tayyip Erdoğan yönetimi 2019 da bitecek. Hızla aşağı gidiyorlar. Oyları %43 e kadar indi" diye konuştu. Perinçek ayrıca ABD'nin Suriye politikasının da iflas ettiğini belirterek, IKBY'nin yönetiminin PKK'ya teslim edileceğini iddia etti."

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek KRT TV'de Sorguluyorumprogramında, Ferit Atay'ın sorularını yanıtladı.

ABD'nin Suriye politikasının iflas ettiğini belirten Perinçek, ABD’nin IKBY'nin yönetimini Barzani yerine PKK’ya teslim edeceğini söyledi.

Irak'taki gelişmeler üzerine bölge ülkeleri birbirine yakınlaştığına dikkat çeken Perinçek, “​Bizim değil bölgede Amerika'nın etrafı sarıldı. Bölge ülkeleri birbirinin dostluğuna mecbur. Türkiye ile bölge ülkelerinin dostluğu pekişirse güvenlik sağlanır. Barzani, Suriye, İran, Rusya FETÖ ABD ile işbirliği, İsrail projeleri iflas etti. Batı Asya projeleri kazanıyor” dedi.

“​Rusya'ya, İran'a ve ​Irak'a güvenmezsek Türkiye'yi koruyamayız” diyen Perinçek, “​Vatan partisi ne yapıyor. Bölge ülkelerini ziyaret ediyor. Sürece müdahale ediyor. Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve ekonomik özgürlüğü bölge ülkeleri ile işbirliğine bağlı” ifadelerini kullandı.

AKP'NİN POLİTİKALARI İFLAS ETTİ

​Doğu Perinçek, AKP ile FETÖ işbirliğinin bozulduğunu belirterek, “AKP büyük darbe yedi. Bugün Meclis'te o sıralarda hala oturuyorlar ama bir süre sonra onlara da operasyon yapılacak” iddiasında bulundu.

'ERDOĞAN YÖNETİMİ 2019'DA BİTECEK'

Perinçek, “Tayip Erdoğan'ın gideceği belli oldu. Tayyip Erdoğan yönetimi 2019'da bitecek. Hızla aşağı gidiyorlar. Oyları %43 e kadar indi” ifadelerini de kullandı.

Geri Dön