SPOR

CANLI

Doping baskını Fabregas'ı şoke etti!

2014 Dünya Şampiyonası'nın Avrupa elemeleri için yarın Belarus ile karşılaşacak İspanya milli takımı doping şoku yaşadı.

Doping baskını Fabregas'ı şoke etti!

Anti doping ajansı yetkilileri sabaha karşı İspanya Milli Takımı'nın kamp yaptığı oteli basarak 12 oyuncuyu kontrole götürdüler.

Doping baskını Barcelona'nın orta saha oyuncusu Cesc Fabregas'ın Instagram hesabında bir fotoğrafı paylaşmasıyla ortaya çıktı. Fabregas saat 06:00'da odasından kontrol için merkeze getirildiğini yazdı, "uykulu" fotoğrafını paylaştı ve "İnanılmaz" dedi.

İspanya Sporcu Sağlığını Koruma Ajansı'nın gerçekleştirdiği baskında 12 oyuncunun doping merkezine götürüldüğü belirtiliyor ancak diğer isimler açıklanmış değil.

İspanyol spor gazetesi Marca'ya göre de futbolcuların testleri temiz çıktı.

Yıldız oyuncu Fabregas, sabaha karşı 06:00'da doping sırasında beklerken...

FUENTES DAVASI ÇOK KONUŞULMUŞTU

İspanya, 2006 yılında jandarmanın doktor Eufemiano Fuentes'in evine ve ofisine yaptığı baskınlarla doping skandalının ortasında kalmıştı. Çok sayıda uluslararası madalyaya sahip sporcunun doktor Fuentes ile çalıştığı iddia edilmiş ancak o yıllarda İspanya'da doping suç sayılmadığından hiçbir ceza verilmemiş ve dava rafa kaldırılmıştı. Ancak hükümet geçtiğimiz yıl kamu adına dava açmış ve doktor Fuentes yargılanmaya başlamıştı. Fuentes'in mahkemedeki "“Müşterilerim sadece bisikletçiler değildi, başka sporcular da vardı. Futbolcular, atletler, boksçular hatta tenisçiler..." sözleriyse dünyada gündeme oturmuştu.  

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler