HABER

Düzenbazlık İmparatorluğu: Gülen'in Amerika Hikayesi

FETÖ’nün uluslararası yasa dışı faaliyetlerini soruşturan Amsterdam&Partners hukuk firması yetkilisi Robert Amsterdam, Gülen’in ABD’deki charter okullarındaki usulsüzlüklerine ilişkin “The Empire of Deceit: The Story of Gulen in America (Düzenbazlık İmparatorluğu: Gülen’in Amerika Hikayesi)” adlı kitap ile ilgili bilgi verdi. Amsterdam, FETÖ’nün ABD’deki charter okullarından yılda yarım milyar dolar gelir elde ettiğini söyledi.

Düzenbazlık İmparatorluğu: Gülen'in Amerika Hikayesi

ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’in okul sistemin ve vergi mükelleflerini nasıl suistimal ettiği bir kitapla anlatılacak.

FETÖ’nün uluslararası yasa dışı faaliyetlerini soruşturan Amsterdam&Partners hukuk firması yetkilisi Robert Amsterdam, Gülen’in ABD’deki charter okullarındaki usulsüzlüklerine ilişkin “The Empire of Deceit: The Story of Gulen in America (Düzenbazlık İmparatorluğu: Gülen’in Amerika Hikayesi)” adlı kitap ile ilgili bilgi verdi. Vatan gazetesine konuşan ve kitabın Gülen ile ilgili hazırlanan bir dizi kitaptan ilki olacağını söyleyen Amsterdam, “FETÖ’nün Amerika’daki charter (sözleşmeli) okul sitemini ve vergi mükelleflerini nasıl suistimal ettiğini sarsıcı bir şekilde ifşa eden kitabı temmuz ayında yayımlamayı planlıyoruz” ifadesini kullandı. Amsterdam, sözlerini şöyle sürdürdü: “FETÖ’nün okullarının bulunduğu 26 eyaletteki kamu kayıtlarını araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlar, gerçekten sarsıcı. FETÖ’cülerin Amerika’daki vergi mükelleflerini istismar etme düzeyleri, sistematik suç faaliyetlerinde bulunmaları... Yabancı bir örgütün ABD’ye bu şekilde nüfuz edebilmesi inanılır gibi değil. Araştırmalarımızı Avrupa ve Afrika’da da yürütüyoruz ve benzer yasa dışı mafya tarzı taktiklerinin küresel ölçekte kullanıldığına şahit olduk. Gülen örgütünün sadece ABD ya da Türkiye’de değil, bütün insanlık için büyük bir güvenlik tehdidi teşkil ettiği sonucuna vardık.”

YARIM MİLYAR DOLAR GELİR

FETÖ’nün ABD’deki charter okullarından yılda yarım milyar dolar gelir elde ettiğini, bunun büyük kısmının siyasi bağışlara gittiğini ve yüzde 20’sinin örgüte kaldığını düşündüklerini belirten Amsterdam, FETÖ’nün bazı Kongre üyelerini Türkiye’ye götürerek onlara tatil imkanları sunduğuna da dikkati çekti.

ABD'ye çarpıcı FETÖ uyarısı
Geri Dön