Erdoğan, müftülere nikah kıyma yetkisi veren kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, müftülere nikah kıyma yetkisi veren kanunu onayladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7039 sayılı "Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 7040 sayılı kanunu onayladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa'nın 89'uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca iki kanunu onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7039 sayılı "Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 7040 sayılı "TürkiyeCumhuriyeti ile Sırbistan Cumhuriyeti Arasında Cezai Konularda Karşılıklı Adli Yardımlaşma Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun"u onayladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
bir kac yil sonrada 9 yasindaki cocuklari dorduncu es olarak alabilirsiniz kanununu onaylar , gidis o yone . Yeni gelecek hukumet bunlarin yaptigi butun kanunlari ortadan kaldirmali , bunlarida vatana ihanetten hapislerde surundurmeli , gun olur devran doner demisler
olur senin papazının yaptığını neden bir din görevlisine çok görüyorsun...papaz yapınca laiklik tehlikeye girmez bizimki yapınca tehlikeye girer...türk filimlerinde yüz yıldır hocalar neden hep kötü rolde gösterildiği şimdi daha iyi anlaşılıyor....
niye sakıncalı olsun Müslümanların ahkamı şahsiyesini ilgilendiren durumların inandıkları dine göre düzenlemelerinin neresi sakıncalı. ingilterede yunanistanda bile şeriat mahkemeleri var.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler