HABER

Erdoğan'ın yakınındaki isim sessizliği bozdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çalışma ekibinde en uzun süre kalan isimlerden biri Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan. Ankara gazetecileri kendisini Mücahit Arslan olarak tanıyor. Erdoğan’ın danışmanı olduğu dönemde hiç konuşmaması nedeniyle ‘Sessiz danışman’ olarak ünlenmişti. “Siyasete girdikten sonra değişir” diye düşünüldü ama değişmedi. Hâlâ az konuşuyor, siyasi polemiklere fazla girmiyor. Fakat Arslan sessizliğini bozdu.

Erdoğan'ın yakınındaki isim sessizliği bozdu

Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'in haberine göre, Mücahit Arslan, önceki gün Ankara’da bir taksi durağını ziyaret etti. Taksiciler kendisine haliyle belediye başkanlarının istifa sürecinin anlamını sordu. Uzun uzun yanıtlar verdi.

YOZLAŞMA ESİR ALMASIN

Geçmişte partilerin en büyük zaafının ‘yozlaşma’ ve ‘hantallaşma’ olduğunu söyleyen Arslan, Erdoğan’ın bu durumun AK Parti’yi esir almasını istemediğini söyledi. Arslan’ın taksicilerle sohbetinde öne çıkan mesajlar şöyleydi: “Geçmişte hiçbir lider, hiçbir parti söz konusu olguyla mücadele cesaretini gösteremedi. Tayyip Bey, diğer liderlerin yapmadığı bir işe girişti. Başka biri olsa büyük ihtimalle beklemeyi, iş içinden çıkılmaz bir hal alınca çekip gitmeyi ya da kenara çekilmeyi tercih eder.

CESUR VE RİSKLİ HAMLELERDİ

Tayyip Bey ise tekrar genel başkan olduktan sonra, ilk önce parti içinde bilahare de Bakanlar Kurulu’nda çok stratejik değişikler yaptı. Bunlar cesur ve riskli hamlelerdi. Görev değişiklikleri, küskünlüğe neden olabilirdi. Zira bu insanların hepsiyle ciddi bir hukuku var; bazıları kendileriyle 10 yıllık, 20 yıllık, hatta 40 yıllık hukuklarının olduğu insanlar.

Mesela sizler bu taksi durağında birlikte çalışıyorsunuz. Allah bilir, çoğu kez ‘Aman küsmesin, kırılmasın’ düşüncesiyle arkadaşlarınızın eksikliklerine sesinizi çıkarmıyorsunuzdur. Ama Tayyip Bey, uzun yıllar hukukunun olduğu, bakanlık veya belediye başkanlığı yapan arkadaşlarında görev değişikliğine gitmekten çekinmedi. Ne için? Elbette partimizin hayrı için. AK Parti, bu süreç sayesinde, 2019 seçimlerine yenilenmiş ve eski dinamizmini yakalamış halde girecek. Partimizi seçime götürecek kadroların, önünde 8 ay - 1 yıl gibi bir çalışma zamanı olacak.”

BAZILARI YIPRANMIŞTI

Görevden alınan arkadaşlarımızı ya da istifalarını sunmak durumunda bırakılan başkanlarımızı adeta bir suçlu gibi görmek doğru bir yaklaşım değil. Bu nedenledir ki Cumhurbaşkanımız da bu değişikliği genelde ‘bayrak değişimi’ olarak görüyor. Bayrağı bir başkasına devretmek durumunda kalanlar arasında elbette haklarında çok eleştiri olanlar da vardı. Kimilerinin eksileri artılarından fazlaydı. Bazıları yıllardır kamuoyu önünde olmanın da etkisiyle yıpranmışlardı. Bu kararlar isabetli mi, değil mi, zamanla görülecek. Ama şu var, bu değişiklikler partimizin selameti için yapıldı; ülkemizin geleceği açısından daha isabetli olur diye yapıldı.

KABİNE, MKYK MYK DEĞİŞEBİLİR

Partinin üst yönetimi ve kabinenin ardından belediye başkanlarına el atıldı; bazı başkanlarımızın istifası istendi. Kongrelerin başlamasıyla beraber bazı il ve ilçe başkanlıklarında kısmi değişikler yapıldı. Yakın zamanda bunlar tamamlanacak. Daha sonra kongremiz olacak. Akabinde partinin üst düzey karar alma mekanizmalarında bir kan değişimine gidilmesi muhtemeldir; MYK ve MKYK’da değişiklikler olabilir. Bu değişikliğin öncesinde veya sonrasında, tekrar bir kabine değişikliği de olabilir. Tayyip Bey şekilde AK Parti’nin silkinmesini, eski dinamizmini tekrar yakalamasını sağlamayı hedefliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
artık ak partinin ak olmadığını kendileride anlamıştır
ZARRABIN İRANDAKİ ORTAĞI ZENCANİ TÜRKİYE DE 20 MİLYAR DOLAR RÜŞVET DAĞITTIĞINI AÇIKLAMIŞ.SAYIN RECEP SİZE SORUYORUM BU RÜŞVETİ TÜRKİYE DE KİMLER ALDI.SİZİN DVLETİN BAŞINDAKİ ADAM OLARAK BUNU ARAŞTIRMAK GÖREVİNİZ DEĞİL Mİ.
@mabraba ula rezıl aşşağılık o ruşveti dağıtırken yanlarındamıydın be adi it iftiracı şerefsiz haddini bileceksin sonra havlıyacaksın
@mabraba 20 milyar dolar yediren adam 200 milyar dolarlık kar planı yapan adamdır .yani anladık saldırıyorsunuz .düşman ülkenin vatandaşı gibisiniz Allah size akıl fikir versin .
@hacalii okuduğunu anlamayan cahil. adam dağıtmış ben gördüm demiyor ki. dağıttığını açıklamış bu doğru mu araştırılması lazım diyor. tabi sen cahil akape li olduğun için yazıyı da bi tarafınla okuyorsun. okuduğunu da anlamıyorsun. normal yani senin akape ye oy vermen.
@hacalii Ulan kendini bilmez, yada okuduğunu anlam cahil. Dağıttı demiyor Zencaninin mahkeme ifadelerinden bahsediyor.Bir insan cahil olabilir ama snin kadar kör cahil olmaz.Sen hakaret ederk kendini bilmeyecek kadar cahil olduğunu kanıtlıyorsun.
Hürriyet ve basın öküz altında buzağı arıyor ama nafile
@muhterem59 O buzagi yillarca aradilar bulamadilar! Tek gercek:disiplinli yorulmak..
Geri Dön