SPOR

Eren Derdiyok resmen Galatasaray’da

Galatasaray, Kasımpaşa'dan forvet Eren Derdiyok'u transfer etti. Türk asıllı İsviçreli futbolcu 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Eren Derdiyok resmen Galatasaray’da

Galatasaray, Kasımpaşa’nın İsviçreli forveti Eren Derdiyok’u 4 milyon Euro+KDV bedeliyle transfer etti. Sarı-kırmızılı takım futbolcuyla 3 sezonluk sözleşme imzalarken, anlaşmanın detaylarını KAP’a şu şekilde bildirdi;

“Profesyonel futbolcu Eren Derdiyok ve Kulübü Kasımpaşa SK ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne net 4.000.000 EUR + KDV tutarında transfer tazminatı ödenecektir (İşbu sözleşmeden KDV doğmaması halinde, Kasımpaşa Kulubü KDV bedelini Şirketimize derhal iade edecektir).

Futbolcunun kendisiyle de 2016-2017 futbol sezonundan başlamak üzere 3 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır :

2016-2017 sezonu için net 2.150.000 EUR sabit transfer ücreti
2017-2018 sezonu için net 2.150.000 EUR sabit transfer ücreti
2018-2019 sezonu için net 2.150.000 EUR sabit transfer ücreti
Kulüp bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca; takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 EUR prim ödeyecektir.

Bu primler, futbolcunun ilk 11’de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenir.

Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.

Kulübün TFF Süper Lig’de şampiyon olması durumunda o sezon hak ettiği puan primlerinin %20’si oranında ayrıca prime hak kazanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İŞTE EREN DERDİYOK'UN İLK SÖZLERİ:

“Galatasaray’dan teklif geldiğinde yönüm belliydi. Kariyerimde hedefim Galatasaray’da oynamaktı. Küçüklüğümden beri hayal ettiğim kulüptü. Kısmet şimdiyeymiş. En iyi şekilde başarıyla temsil etmek istiyorum. Şampiyonluktan başka bir şey düşünmüyoruz, benim tek hedefim bu. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Forveti çok iyi besleyen bir takıma geldim. Bu da benim işime geliyor.

Beşiktaş da benimle ilgilendi ama Galatasaray’dan haber geldikten sonra benim için yön belli oldu. Diğer kapı kapanmıştı. Tatilde iyi çalıştım. 1 hafta zamanımız var. En iyi şekilde hazırlanıp Beşiktaş karşısında oynamak istiyorum.”


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler