SPOR

CANLI

EURO 2024 için aday şehirlerimiz belli oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu, 2024 Avrupa Şampiyonası ev sahipliği adaylığı için şehirleri açıkladı.

EURO 2024 için aday şehirlerimiz belli oldu!

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; "Türkiye'nin ev sahipliğine aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri adaylık dosyasında yer alacak şehir ve stadyumlarla ilgili karar verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 17 Ekim 2017 tarihli toplantısında alınan kararla belirlediği şehir ve stadyumlar şöyle:

İstanbul (Atatürk Olimpiyat Stadyumu ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu), Bursa (Büyükşehir Belediye Stadyumu), Antalya (Antalya Stadyumu), Eskişehir (Eskişehir Yeni Stadyum), Gaziantep (Gaziantep Stadyumu), Konya (Büyükşehir Belediye Stadyumu), Trabzon (Şenol Güneş Spor Kompleksi), Kocaeli (Yeni Stadyum), Ankara (Yeni Stadyum)."

TFF, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık dosyasını 27 Nisan 2018'de UEFA'ya teslim edecek. UEFA Yönetim Kurulu ise EURO 2024'e ev sahipliği yapacak ülkeyi Eylül 2018'de yapacağı toplantıda açıklayacak.

ALMANYA DA STATLARI AÇIKLADI

2024'te yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası'na Türkiye'yle birlikte aday olan Almanya, kazanması halinde Euro 2024'ün oynanacağı şehirleri açıkladı.

Nürnberg, Hannover, Mönchengladbach ve Bremen'in başvuruları ise reddedildi.

UEFA turnuvanın ev sahibini bu ay belirleyecek. UEFA'nın karar vermeden önce 2024 Olimpiyatları'nı kimin düzenleyeceğini öğrenmeyi beklediği belirtiliyordu. 2024 Olimpiyatları'nın Paris'te düzenlenmesine karar verildi. Bu seçimin Euro 2024'ü nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor. UEFA kararını 24 Eylül tarihinde açıklayacak.

Seçilen şehirler ve statları:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
çok saçma şükrü saracoğlu ve vodafone parkın olmaması!
@frd92 tüpçü tüpçü diyorlar ya görün işte en büyük bjk düşmanıdır kendisi.O başkanlığı bıraksa bjk daha rahat şampiyon olur
Anadolu kulüplerimizin yeni güzel statları var orda oynanması daha iyi konya olmasında.
@ahmet_takmakli_1981 Konya sana bişey yapmış galiba
@ahmet_takmakli_1981 mal gibi stat seyircide bir forma için adam döver
@ahmet_takmakli_1981 Bir KONYAlı olarak yapılanları kesinlikle tesvip etmiyorum bir kaç densizin yaptığını bütün KONYAya mal edemezsiniz düne kadar övülen seyirciye şimdi demediğiniz kalmadı bırakın bu ön yargıyı önce kendinize bakın.
konya neden yok akıl alır gibi değil antep var konya yok en son avrupa kupasında konya seyircisi sayesinde gidildi milli takım maçlarının çoğunu konyada oynadı çok başarılı olmadı mı yazık...
okumanız yokmu !!?
Takım
O
Av
P
Geri Dön