HABER

Fatih Portakal'dan siyasilere: Milletin aklıyla dalga geçmeyin

Seçimlere 2 gün kala ortaya çıkan yeni bir açıklama Fatih Portakal'ın tepkisine sebep oldu. Siyasileri gerçek niyetlerini gizlemekle ve vatandaşları kandırmakla suçlayan Fox Ana Haber anchormani Fatih Portakal ' Milletin aklıyla dalga geçmeyin' dedi.

Fatih Portakal Ak Partili vekillerin eyalet sistemi ile ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Son olarak Adnan Tanrıverdi'nin 'eyalet sistemi getirilmelidir' şeklindeki konuşmasına değinerek yapılan açıklamaları eleştiren Fatih Portakal, siyasileri milletin aklı ile dalga geçmekle suçladı. İşte 'Bizleri kandırmayın' diyen ünlü anchormanin o açıklamaları:

'GERÇEK NİYETİNİZİ SÖYLEMELİYDİNİZ'

'Sistematik midir bunlar? Belki toplumun bu kadar refleks vereceği hesap edilemedi. Sinir ucu gibi diyebilirsiniz. Gerçekten öyle. Önce Mehmet Uçum, ardından Şükrü Bey'in söylediği sözler... Yine bir sistematik şekilde... Beyin fırtınası yapıyorum. Yanlış anlamayın. Toplumu alıştırma gibi mi? Yoklama gibi... Daha sonra da Adnan Tanrıverdi. Tanrıverdi, Cumhurbaşkanı'nın sağ kolu denecek bir isim. Baş danışmanı zaten. 'Eyalet sistemi getirilmelidir' dedi. Ardından Cumhurbaşkanı bugün, 'Üniter sistemin savunucusu biziz' sözü... Lütfen beyler! Milletin aklıyla dalga geçmeyiniz. Bizleri kandırmayınız. Düşünceleriniz neyse samimi bir şekilde bizlerle paylaşmalısınız. Artık 48 saat kaldı. Bizlerle paylaşmalıydınız bunu. Bizlere gerçek niyetlerinizi söylemeliydiniz. Çünkü 2 gün sonra sandığa gidecek bu insanlar. Oy verecek. Ve geri dönüşü olmayan bir yol. Net olmanız gerekiyor. Biz sizin kafanızın içindekileri okuyamayız. Fakat söylediğiniz cümlelerden bir şeyler sezinleyebiliriz. Biz de bunları yapıyoruz. Ama niyet okumak değil bizim yaptığımız.'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön