SPOR

F.Bahçeli kadınlar Dünya'da ses getirdi!

Fenerbahçe'nin kadın ve çocuk taraftarları artık Türkiye sınırlarını aşan bir üne sahipler...

F.Bahçeli kadınlar Dünya'da ses getirdi!

Fenerbahçe'nin geçen sezon aldığı cezadan dolayı ligin ilk 9 haftasında evinde oynadığı maçları sadece kadın ve çocukların izlemesi Dünya basınında da ses getirdi. Kosta Rika'da yayın yapan bir internet sitesi bu olayı satırlarına taşıdı.

Everardo Herrera adlı internet sitesi, Fenerbahçe'nin ligin başından bu yana sadece kadın ve çocuk taraftarlara oynadığını, bunun Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan bir uygulama olduğunu ifade etti. Uygulamayı 'Stadyumlardaki holiganlığı sona erdirmek üzere yapılmış' olarak yorumlayan Kosta Rikalılar, kararın futbolda devrim niteliği taşıdığının da altını çizdi.

Kendi ülkelerinde hala bu konuda tartışmaların yaşandığı belirtilen haberde, F.Bahçe'nin MP Antalyaspor karşısına yaklaşık 50 bin seyirci ile çıktığı ve bu rakamın yıl içerisinde en yüksek sayı olduğu belirtildi.

Sarı-lacivertli takımın gelecek haftadan itibaren cezasını bitireceğini belirten site, "Her şey normale dönecek ve futbol erkeklerle birlikte geleneksel kıyafetlerini giyecek" sözlerini kullandı.

hs21afeb.jpg

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler