Dünya Haberleri

ABD vatandaşlarından dünya çapında uyarı: Daha dikkatli olun

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan dünya çapında uyarı geldi. Yurtdışındaki tüm ABD vatandaşlarının "daha dikkatli olmalarını" tavsiye etti.

Haber 19-10-23 19:37

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti…

Haber 10-08-23 16:55

Dünyanın 20 katı büyüklüğünde... Edirneli öğretmen, Güneş'te yaşanan dev patlamayı görüntülemeyi başardı!

Güneş yüzeyinde ilk gez görülen devasa büyüklükteki lekelerin ardından bilim adamlarının 6 ay ile 1 yıl süre tanıdığı, gerçekleştiğinde iletişimi kesebilecek büyüklükteki patlamanın ilki geçtiğimiz gün yaşandı. Dünyanın 20 katı büyüklüğündeki o patlama görüntülendi. Bir süre önce ayrılan AR 3372 güneş lekesi patlayarak M4 sınıfı bir güneş patlaması ile daha önce görülmemiş bir enkaz bulutu üretti.

Haber 31-07-23 13:29

Büyük güneş fırtınası geliyor! Tarih verildi: İnternetin sonu mu geliyor?

2025 yılında büyük bir güneş fırtınasının Dünya'yı vurması bekleniyor. Uzmanlardan korkutan açıklama geldi: "Devasa bir güneş fırtınası Dünya'ya doğru geliyor ve bu bir 'internet kıyametine' neden olabilir.

Haber 12-07-23 11:04

Dünya'nın dönüş ekseni 80 santim kaydı! Uzman isimden korkutan uyarı: İklim değişikliği...

Yeni yapılan bir araştırmaya göre dünyanın ekseni 20 yıl içerisinde yaklaşık olarak 20 santimete doğuya kaydı. Bu olayın sebebi olarak yer altından çok büyük miktarlarda çekilen sular gösteriliyor. Uzman isimler konuyla ilgili iklim değişikliği uyarısı verdi... İşte haberin detayları!

Haber 18-06-23 13:40

Belçika bu olayı konuşuyor! Aşırı sağ parti lideri polis tarafından tokatlandı

Belçika'da ülke gündemine bomba gibi düşen bir olay yaşandı. Aşırı sağcı Vlaams Belang partisinin lideri Tom Van Grieken'e Brüksel'de bir gösteri esnasında polis memuru tarafından tokat atıldı.

Haber 14-06-23 12:32

Dünyayı bekleyen felaket senaryosu! Bilim adamları yaklaşan tehlikeyi duyurdu: Buzulların yok olması, seller ve orman yangınları...

Dünyayı bekleyen iklim krizi artık eskiye nazaran çok daha hızlı gerçekleşiyor... Buzullar hakkında araştırma yapan bilim adamlarının son araştırmaları felaket senaryolarının yaklaştığının bir göstergesi durumunda. Yapılan araştırmaların sonucunda Kuzey Kutbu'ndaki buzulların beklenenden on yıl daha erken erimesi riskinin bulunduğu ifade edildi.

Haber 06-06-23 19:03

Bilim insanlarından 'antroposen' dönemi uyarısı: Dünya sistemi tehlikede, bulgularımız oldukça endişe verici

Uluslararası bilim insanlarının son araştırması dünya için tehlikeli gerçekleri gözler önüne serdi. Ürküten rapora göre, 'dünyanın sağlığı' neredeyse tüm ekolojik göstergelerde tehlikeli sınırı aştı. Araştırmayı yapan Earth Commission Eş Başkanı Rockström, tüm gezegenin antroposen döneminde olduğunu belirterek "Bulgularımız oldukça endişe verici. Dünya sistemi tehlikede" ifadelerini kullandı.

Haber 31-05-23 21:22

Bu çalışmaya göre Dünya 1000 yıl güvende! Korkmamıza gerek yok mu?

Bilinen uzay cisimlerinin yörüngeleri üzerine yapılan dikkat çekici bir çalışmada ilginç bir tahmine varıldı. Yapılan çalışma, Dünya'nın en az 1000 yıl boyunca çarpma olaylarına karşı güvende olduğunu ortaya koydu.

Haber 22-05-23 11:54

Herkesin merak ettiği soruyu ChatGPT yanıtladı: Evrende yalnız mıyız?

"Evrende yalnız mıyız?" sorusunun cevabı merak ediliyor. Son günlerin ilgi uyandıran yapay zeka sohbet robotu ChatGPT ise evrende yalnız olup olmadığımıza ilişkin değerlendirmesini yazdı. İşte ChatGPT'nin yazdıkları...

Haber 24-04-23 12:05

2018'de emekliye ayrılmıştı... NASA'nın uydusu Dünya'ya düşebilir!

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansına (NASA) ait hizmet dışı kalan Reuven Ramaty Yüksek Enerji Güneş Spektroskopik Görüntüleyici (Rhessi) uydusunun Dünya'ya düşebileceği bildirildi. Yapılan açıklamalarda belirtilenlere göre uydu, atmosfere ABD'nin doğu yakası zaman dilimine göre akşam saatlerinde girecek. 2002'de yörüngeye fırlatılan uydu, 2018'de emekliye ayrılmıştı.

Haber 19-04-23 15:58

Bugün Dünya’yı etkileyecek! Güneş fırtınası geliyor: İnternet ve elektrik kesintisi yaşanabilir...

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Güneş’in yüzeyinde Dünya’da 20 kat daha büyük bir koronal delik tespit edildiğini söylemişti. Koronal deliğin yarattığı saatte 2.9 milyon kilometreye varan güneş fırtınasının bugün Dünya’ya doğru ulaşması bekleniyor. Uzmanlar güneş fırtınasının internet veya elektrik kesintilerine neden olabileceğini belirtti.

Trend 31-03-23 08:12

23 yıl içinde Dünya ile çarpışma ihtimali olduğu söyleniyor... NASA’da çalışmaları bulunan bilim insanından açıklama geldi!

NASA'da çalışmaları bulunan ve bir süre önce Türkiye'ye yerleşen Dr. Fabrizio Pinto, 23 yıl içinde Dünya ile çarpışma ihtimali olan astreoide ilişkin uyarılar üzerine değerlendirmelerde bulundu. Dr. Pinto, "Yakın zamanda geliştirilen teknoloji ile özel bir uzay aracını gök cisminin üzerine salarak bir çarpışma sağlanabilir. Bu çarpışma sayesinde gök cisminin yörüngesini değiştirerek dünyayı kurtarmak şu anda hayata geçebilecek seviyede bir uygulama. Endişe etmeyi gerektiren bir durum yok" dedi.

Haber 13-03-23 15:50

19 yaşında ama her zaman 4 yaşında gibi görünecek! Dünyada bunu yaşayan tek kişi...Yabancılar tarafından taciz ediliyor!

Doğuştan gelen hastalıklar görünümde değişikliklere sebep olabiliyor. Bu değişiklik oldukça fazla soruna yol açabiliyor. 19 yaşındaki Dannia Shabbir, Dünyada sadece onda bulunan hastalığı nedeniyle 4 yaşında gibi görünüyor. Dannia ve ailesi bu hastalığın yarattığı sorunları paylaşarak farkındalık yaratıyor.

Haber 07-03-23 14:09

Ameliyattan uyandığında Rus aksanıyla konuşmaya başladı! Doktorlar şaştı kaldı... Dünyada sadece 100 kişide görüldü

Ameliyat sırasında ve sonrasında oldukça şaşırtıcı anlar yaşanabiliyor. Amerika'da yaşayan Abby Fender, geçirdiği fıtık ameliyatından uyandığında kendi dilinin dışında Rus aksanıyla konuşmaya başladı. Dünyada sadece 100 kişide görülen bu durum karşısında kalan doktorlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Haber 05-03-23 13:46

Bilimsel olarak dünyanın en güzel kadını seçildi! Herkes bu kadının yüzünü merak ediyor

Güzellik anlayışı kişiden kişiye göre değişse de altı oran gibi bazı ölçümlere göre ideal güzellik belirlenebiliyor. Bilimsel olarak dünyanın en güzel yüze sahip kişisini seçmek için büyük bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmanın sonucunda dünyanın en güzel kişisi belirlendi.

Kadin 24-02-23 16:20

Dünyanın en büyük dudaklarına sahip kadını rekora koşuyor! Ameliyat parasını ödemek için...

Estetik müdahalelerde en sık yapılan işlemlerin arasında dudak ve göğüs büyütme yer alıyor. Birçok kadın daha dolgun dudaklara sahip olmak için estetik yaptırıyor. Dünyanın en büyük dudaklarına sahip olan Andrea Ivanova, yeni yaptıracağı estetiklerin listesini paylaştı. Ivanova ameliyat parasını kazanmak için şaşırtıcı bir kampanya paylaştı.

Kadin 24-02-23 09:53

Dünyanın en büyük depremi ne zaman ve nerede oldu? Dünyanın en büyük depreminin şiddeti, büyüklüğü kaçtı?

Dünyanın en büyük depremi, geçtiğimiz gün birçok ilde meydana gelen depremin ardından merak konusu oldu. Deprem, yer kabuğunda beklenmedik anda ortaya çıkan enerji sonucundaki sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsmasıdır. Peki dünyanın en büyük depremi ne zaman ve nerede oldu? Dünyanın en büyük depreminin şiddeti, büyüklüğü kaçtı? İşte detaylar...

Haber 08-02-23 08:35

Çarpışmanın eşiğinden dönüldü! Dünya yörüngesinde endişe yaratan olay...

Alçak Dünya yörüngesinde yaşanan endişe verici olayda, iki hurdaya çıkartılmış uzay nesnesinin (bir roket gövdesi ve casus uydu) birbiriyle çarpışması kıl payı atlatıldı. Uzay çöpleri az kalsın birbirlerine çarpacaktı ancak inanılmaz derecede küçük bir farkla birbirlerini ıskaladılar. Eğer çarpışsaydılar binlerce parça tehlikeli uzay enkazı oluşturmaya sebep olabilirlerdi.

Haber 04-02-23 11:30

Sayıların artması endişe yarattı: Sessiz pandemi giderek yayılıyor! Vakaların çoğu İstanbul'da

HIV enfeksiyonu tüm dünyayı etkisi altına alan oldukça riskli hastalıklar arasında yer alıyor. Kan ve korunmasız cinsel ilişki yoluyla bulaşan HIV enfeksiyonunda erken teşhis büyük önem taşıyor. Uzmanlar Türkiye’deki HIV rakamların endişe vermeye başladığını belirterek bu sessiz pandemi hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 27-01-23 10:21

Dünya’nın çekirdeği hakkında çarpıcı iddia! Bu durum, günleri kısaltıyor olabilir

Çinli bilim insanları, Dünya’nın çekirdeği hakkında hem çarpıcı hem de şaşırtıcı bir iddia ortaya attı. Depremlerden gelen sismik dalgaları inceleyen Çinli bilim insanları, Dünya'nın çekirdeğinin yavaşlayarak durma noktasına geldiğini ve ardından yüzeyin tersi yönde dönmeye başladığını öne sürdü. İç çekirdekteki bu yavaşlamanın günleri kısaltabileceği de ileri sürülüyor.

Haber 25-01-23 09:37

Hazırlıksız olacağız uyarısı! Kovid-19 pandemisini örnek gösterdi: Başsız tavuklar gibi olurduk

İskoçya'daki St. Andrews Üniversitesi'nde kısa süre önce açılan SETI Sonrası Tespit Merkezi'ndeki bilim insanlarının önündeki ilginç görev göz korkutuyor. Bilim insanlarının önündeki bu görev, Dünya dışı zeki bir uygarlıkla temas kuracak olursak ne yapacağımızı bulmaktan oluşuyor. Onlar, uzaylılar yarın bizle temasa geçerlerse, ne yazık ki hazırlıksız olacağımız konusunda uyarıyor. Hatta koronavirüs pandemisini örnek göstererek "Temas kursak başsız tavuklar gibi olurduk" diyorlar.

Haber 20-01-23 17:58

Dünya, bu çalışmayı konuşuyor... Bir gizem çözülmüş olabilir

Dünya'nın uydusu Ay hakkında şaşırtan yeni açıklamalar yapılırken, Çinli bilim insanları tarafından yapılan bir çalışma gündem oldu. Çalışmaya göre, bilim insanları, uzun süredir devam eden bir Ay bilmecesini çözmüş olabilir.

Haber 16-01-23 16:09

2 bin 500 kiloluk NASA uydusu ERBS için endişeli bekleyiş! Bazı parçalarının Dünya'ya düşebileceği belirtiliyor

NASA'nın radyasyon uydusu ERBS'nin Dünya atmosferine girmesi bekleniyor. 1984'te uzaya fırlatılan ve 2005'te görevini tamamlayan uydunun büyük kısmının atmosferde yanacağı düşünülse de yine de endişeli bir bekleyiş yaşanıyor. Yıllar boyu atmosferdeki değişimleri gözlemleyip ölçümler yapan 2 bin 500 kiloluk uydunun bazı parçalarının Dünya'ya düşebileceği kaydediliyor.

Haber 09-01-23 13:39

IMF Başkanı'ndan uyarı geldi! '2023 dünya ekonomisi için zor bir yıl olacak'

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, dünya ekonomisinin büyük kısmı için 2023'ün zor bir yıl olacağı uyarısında bulundu. Georgieva, neden olarak da ABD, Avrupa Birliği (AB) ve Çin gibi 3 büyük ekonomideki yavaşlamayı gösterdi.

Finans 01-01-23 21:05

Hindistan'da dünyaya gelen bebek doktorları hayrete düşürdü! Vücudunun yarısı kılla kaplı

Hastalıkların sonradan çeşitli etkenlerle ortaya çıktığı bilinse de doğuştan gelen birçok sağlık sorunu da bulunabiliyor. Hindistan'da yeni doğan bir bebek doktorları bile şaşırttı. Vücudunun yarısı kıllarla kaplı olan bu bebek dünyada gündem oldu.

Haber 30-12-22 09:05

Günler ne zaman uzayacak? 2022 geceler ne zaman kısalacak? Kış gündönümü tarihi!

Kuzey Yarım Kürede günlerin uzamasıyla 'Günler ne zaman uzayacak?' sorusunun araştırmaları hız kazandı. Gündönümünün ardından Kuzey yarımkürede günler uzamaya, güney yarımkürede ise kısalmaya başlar. Peki günler ne zaman uzayacak? 2022 geceler ne zaman kısalacak? İşte kış gündönümü tarihi!

Haber 13-12-22 16:03

Günler ne zaman uzamaya başlıyor? 2022 kış gündönümü ne zaman?

Aralık ayının gelmesiyle 'günlerin ne zaman uzamaya başlayacağı' konusu araştırılmaya başlandı. Gündönümünden sonra uzey yarımkürede günler uzamaya, güney yarımkürede ise kısalmaya başlıyor. Peki günler ne zaman uzamaya başlıyor? 2022 kış gündönümü ne zaman? İşte detaylar...

Haber 08-12-22 19:23

Dünyanın en güzel kızıydı! Yaşayan oyuncak çocuğun son haline yorum yağdı

Henüz 6 yaşındayken dünyanın en güzel kızı seçilen çocuk fenomen Anastasia Knyazeva şimdilerde 12 yaşında. Rus kökenli Anastasia Knyazeva'nın son hali büyük beğeni topladı.

Magazin 07-12-22 12:28

Orion eve dönüyor! Yakaladığı şaşırtıcı görüntü nefesleri kesti: Bu biziz

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) Orion uzay aracı eve dönüyor. Orion Artemis 1 görevi kapsamında 16 Kasım'da Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) roketiyle uzaya fırlatılmıştı. Şaşırtıcı görüntüler yakalayan araç şimdi Dünya'ya dönüş yolculuğuna başladı. Orion, yakaladığı 'Hilal Dünya' görüntüsüyle ise nefesleri kesti. NASA o görüntüyü "Bu biziz" diyerek paylaştı.

Haber 07-12-22 10:32

16,5 tonluk gök taşının içinde bulunanlar dünyayı şok etti! Daha önce hiç görülmemişlerdi

Somali'de 16,5 tonluk büyük bir gök taşının içinden ağızları açık bırakan bir keşif çıktı. 2020 yılında bulunan El Ali isimli gök taşının içinde Dünya'da daha önce hiç görülmemiş iki mineral keşfedildi. İçlerinde asteroitlerin nasıl oluştuğuna dair önemli ipuçları bulunabilir. Araştırmacılar, daha fazla araştırma yapmayı planlıyor. Ancak El Ali gök taşıyla ilgili araştırmacıların yaşadığı ufak bir sorun var.

Haber 01-12-22 14:16

Doğduğu anda tarihe geçmişti! Dünya onu konuştu... 'Bazı ayrıcalıklarım oldu'

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nun açıklamasına göre dünya nüfusu bugün 8 milyar kişiye ulaştı. Dünya nüfus kayıtlarına 1999 yılında "6 milyarıncı insan" olarak geçen Bosna Hersekli Adnan Mevic de açıklamalarda bulundu. Mevic, "6 milyarıncı insan olduğuma yönelik bana belge verilmedi." dedi. Mevic, 6 milyarıncı insan olmasıyla ilgili bazı ayrıcalıklarının da olduğunu söyledi.

Haber 15-11-22 23:41

SON DAKİKA | Dünya nüfusu 8 milyar kişiye ulaştı! Birleşmiş Milletler duyurdu

Son dakika haberi: Birleşmiş Milletler, dünya nüfusunun bugün itibarıyla 8 milyar kişiye ulaştığını açıkladı.

Haber 15-11-22 08:13

Çin roketi kontrolsüz bir şekilde düşüşe geçti! Çin roketi Türkiye'ye düşebilir! Ne zaman, nereye düşecek?

Çin roketinin düşüş haberleri vatandaşlarda tedirginlik yarattı. Çin'in Cadılar Bayramı'nda uzaya fırlattığı 23 tonluk roketi kontrolden çıktı. 31 Ekim'de fırlatılan Çin roketinin Dünya'ya düşmesi bekleniyor. Roketin düşme ihtimali olan koordinatları arasında Türkiye'de bulunuyor. İşte kontrolden çıkan Çin roketi ile ilgili detaylar...

Haber 04-11-22 09:18

Güneş tutulması nasıl izlenir? Güneş tutulması 3d güneş gözlüğü ile mi izlenir? Tutulma öncesi kritik uyarılar

Güneş tutulması bugün (25 Ekim) meydana gelecek. Nadir görülen doğa olaylarından olan Güneş tutulmasını izlemek isteyen vatandaşlar, tutulmanın nasıl izlenebileceğini araştırmaya başladı. Güneş Tutulması Türkiye'den de izlenebilecek. Peki Güneş tutulması nasıl izlenir? Güneş tutulması 3d güneş gözlüğü ile mi izlenir? İşte ayrıntılar...

Haber 25-10-22 10:34

Güneş tutulması ne zaman? 2022 Güneş tutulması Türkiye'den izlenecek mi?

Nadir gerçekleşen doğa olaylarından biri olan Güneş tutulması için geri sayım başladı. Bununla birlikte Güneş tutulması hakkında araştırmalar hız kazandı. Fotoğrafçılar için eşsiz karelerin meydana geldiği Güneş tutulmasının tarihi ve saati araştırılmaya başlandı. Peki Güneş tutulması ne zaman? 2022 Güneş tutulması Türkiye'den izlenecek mi? İşte merak edilenler...

Haber 23-10-22 14:41

30 yaşında gelmeden dünyayı dolaştı! “Dünyadaki her ülkeye gittim. İşte ziyaret etmeniz gereken yerler...”

Danimarkalı Henrik Jeppesen çocukluğundan beri en büyük tutkusunun seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek olduğunu dile getirerek 30 yaşında gelmeden en büyük hayalini gerçekleştirdi. Dünya dolaşarak her ülkeyi gördüğünü ifade eden Jeppesen, diğer insanların mutlaka görmesi gerektiğini düşündüğü favori ülkelerini paylaştı.

Trend 17-10-22 17:15

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden 4 bilim insani Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesinde yer aldı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden 4 bilim insani "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesinde yer aldı

Yurthaber 17-10-22 13:48

Güneş tutulması ne zaman, saat kaçta? Türkiye'den görülecek mi? Güneş tutulması etkileri neler?

Güneş tutulması için geri sayım başladı. Yılda iki defa gerçekleşen bu doğa olayının etkileri, zamanı ve saati araştırılmaya başlandı. Uzmanlar güneş tutulmasının etkileri anlattı. Peki Güneş tutulması ne zaman, saat kaçta? Türkiye'den görülecek mi? Güneş tutulması etkileri neler? İşte merak edilenler...

Haber 16-10-22 12:59

Güneş tutulması nedir, nasıl oluşur? Türkiye'de görülecek mi? İşte Güneş tutulması Türkiye başlangıç tarihi ve saati!

Güneş tutulması, nadir görülen doğa olaylarından biridir. Bu anı deneyimlemek isteyenler Güneş tutulmasının Türkiye'den ne zaman görüleceğini araştırmaya başladı. Tutulmanın en iyi Rusya'dan görüleceği söyleniyor. Ancak ülkemizden de gözlemlenebilecek. Peki Güneş tutulması nedir, nasıl oluşur? Türkiye'de görülecek mi? İşte Güneş tutulması Türkiye başlangıç tarihi ve saati!

Haber 11-10-22 15:17

Güneş tutulması ne zaman? 2022 Güneş tutulması saat kaçta başlayacak, hangi ülkelerde görülecek? Türkiye’de görülecek mi?

Güneş tutulması, önemli doğa olaylarından biridir. İzleyicilere eşsiz anlar yaşatan Güneş tutulmasının ne zaman ve saat kaçta meydana geleceği, Türkiye'den görülüp görülmeyeceği araştırılıyor. Peki Güneş tutulması ne zaman? 2022 Güneş tutulması saat kaçta başlayacak, hangi ülkelerde görülecek? Türkiye’de görülecek mi? İşte ayrıntılar...

Haber 11-10-22 14:41

Dünya’nın bir sonraki süperkıtası: Amasya!

Pasifik Okyanusu'nun her yıl yaklaşık 2,54 cm küçüldüğünü söyleyen araştırmacılar, bir süper bilgisayarla Dünya'nın geleceğini simüle etti. Sonuçlar oldukça şaşırtıcı oldu. Zira, oluşturulan simülasyonlar gelecek yıllarda Amasya (Amasia) isimli yeni bir süperkıtanın oluşacağını gösterdi.

Haber 10-10-22 18:09

Minecraft nedir, nasıl oynanır? Minecraft oyununun mantığı ve amacı nedir?

Bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar biraz rahatlayıp eğlenmek isteyenlere farklı dünyalar sunarlar. Minecraft da bu anlamda en çok tercih edilen oyunlardan biridir. İsveçli bir oyun geliştiricisi tarafından üretilen oyun 2009 yılından bu yana gelişimini sürdürmektedir.

Haber 10-10-22 15:27

NASA'nın Dünya'yı kurtarma provası bu gece! Dinozorlarla aynı kaderi mi paylaşacağız, yoksa hayatta mı kalacağız?

Dünya'ya çarpacak bir asteroid, dinozorlar gibi yok olmamıza mı neden olacak, yoksa teknolojinin yardımıyla dinozorlarla aynı kaderi paylaşmayıp yaşamımızı sürdürmeye devam mı edeceğiz?... Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bu sorunun yanıtını bu gece gerçekleştireceği bir Dünya'yı kurtarma provasıyla yanıtlamaya hazırlanıyor. DART isimli görev kapsamında, bir uzay aracı ilk kez bilerek bir asteroide çarptırılacak. İşte insanlık tarihi asıl şimdi değişecek!

Haber 26-09-22 15:26

İnsanlık tarihinde bir ilk! NASA, Dünya'yı savunmak için harekete geçti; 'asteroit' çarpışması için geri sayım başladı

Uçsuz bucaksız kainatta gezegenimizi tehdit eden, bilinen ve bilinmeyen birçok tehlike bulunuyor. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) insanlığın sonunu getirebilecek olası felaketlere karşı önlemlerini almayı sürdürüyor. Son hazırlıklar ise Dünya'nın varlığını sürdürebilmesi açısından büyük önem taşıyor. Ortaya atılan bir kuramı ilk kez test eden NASA'da yarın için heyecan dolu bekleyiş başladı.

Haber 25-09-22 12:30

Herkesin konuştuğu keşif! Dünyanın en eski kalbi bulundu

Dünyanın en eski kalbi bulundu. Araştırmacılar, 380 milyon yıllık kalbi, bir balık fosilinin içinde korunmuş halde buldu. Hayatlarının en büyük keşfine imza atan araştırmacılardan biri, keşfi yaptıkları an buna inanamadıklarını dile getirdi.

Haber 16-09-22 15:26

Tüm dünyanın gözü onda! Karagül cilt problemlerini kökten çözüyor

Herkes pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyor. Ancak sağlıksız beslenme, stres, uykusuzluk, genetik faktörler gibi etkenler nedeniyle çeşitli cilt problemleri yaşanabiliyor. Şanlıurfa'da yetişen karagül aklınıza gelecek her türlü cilt problemine karşı koruma sağlıyor.

Haber 07-09-22 10:18

Bilim insanları uyardı: Bir sonraki süper volkan patlamasına hazır değiliz

Araştırmacılara göre, gelecek yüzyılda, büyük ölçekli volkanik patlamaların meydana gelme olasılığı, asteroit ve kuyruklu yıldız çarpmalarının olasılığından yüzlerce kat daha fazla olabilir. Halihazırda hükümetler ve NASA gibi önemli ajanslar, asteroitlere karşı gezegeni savunmak için yılda yüz milyonlarca dolar harcıyor. Araştırmacılar ise gerçekleşme ihtimali daha yüksek olacak süper volkan patlaması için çok az şey yaptığımız görüşünde.

Haber 07-09-22 10:06

11. Uluslararası Aba Güreşi Dünya Şampiyonası sona erdi

11. Uluslararası Aba Güreşi Dünya Şampiyonası sona erdi

Yurthaber 05-09-22 09:15