HABER

Finlandiya'dan flaş karar! Rus turistlere sınırlarını kapatıyor

Finlandiya, 30 Eylül itibariyle sınırlarını Rus turistlere kapatacağını duyurdu. Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, "Karar, Rus turistlerin ülkeye girişinin tamamen engellenmesini amaçlıyor" dedi. Finlandiya Sınır Muhafızları daha önce, seferberlikten kaçan Rusların ülkeye girişini engellemek için sınıra çit inşa edilmesini istemişti.

Finlandiya'dan flaş karar! Rus turistlere sınırlarını kapatıyor

Rusya’da seferberlik ilan edilmesinin ardından çok sayıda Rus ülkeyi terk etmeye başladı. Rusya vatandaşlarının gittiği ülkelerden biri olan Finlandiya’nın Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, Rusların ülkeye girişinin artık Finlandiya’nın uluslararası ilişkilerini tehlikeye attığını ve 30 Eylül itibariyle Rusların ülkeye girişinin yasaklanacağını söyledi.

Haavisto aile ziyaretlerinin yanı sıra iş ve eğitim amaçlı girişlere de izin verileceğini söyleyerek, "Karar, Rus turistlerin ülkeye girişinin tamamen engellenmesini amaçlıyor" dedi.

Geçtiğimiz pazartesi günü Finlandiya Sınır Muhafızları, seferberlikten kaçan Rusların ülkeye girişini engellemek için sınıra çit inşa edilmesini istemişti.

İHA


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler