HABER

Freni patlayan otobüs dehşet saçtı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde freni patlayan yolcu otobüsünün 6 aracı biçtiği ve 5 kişinin yaralandığı trafik kazası güvenlik kameralarına yansıdı.

İskenderun - Antakya karayolunda meydana gelen trafik kazası saniye saniye bir akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarına yansıdı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde yolcu otobüsünün aşırı hızlı olduğu görülürken bir minibüsün sürüklenerek parçalanması ve yolda daireler çizdiği görüldü.

Yolcu otobüsünün 6 aracı biçmesine rağmen hızla yoluna devam etmesi facianın eşiğinden dönüldüğünü gösterdi.

Öte yandan, 27 V 2778 plakalı şehirlerarası yolcu otobüsünün Reyhanlı Cilvegözü Sınır Kapısı’nda bakımsız olduğundan dolayı cezalı olarak bekletildiği kaydedildi. İddialara göre, yolcu otobüsünün bakıma gitmek için trafiğe çıktığı öne sürüldü. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Havalı fren sistemi olan otobüs ve kamyonlarda fren patladığı anda olduğu yere çakılır kalır.Kombi sistemi tamirci tarafından sökülmeden yerinden oynatılamaz. Daha önce sanayide fren arızası sebebiyle masraf yapmamak için bu sistem değiştirilip tadilat yapılıyor.Dolaysıyla böyle kazalar kaçınılmaz oluyor.Bu olay resmen cinayettir.
Yuh...Şehir içinde 180 km. hızla gitmiş resmen. Kaza geliyorum demiş...
jet hızına ulaşmış o ne yaa, bu otobüslerin yolcu taşıyan araç olmasından mütevellit servis garantili bakımlı olmaları kanunla şart olmalı artık, bu zamanda saçmalık resmen
Geri Dön