Fuat Uğur yazdı: Fetullah Gülen din değiştirmeye karar verdi

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, bugün kaleme aldığı yazıda Fethullah Gülen'in dinini değiştirmek için adım attığını belirtti. Uğur, 'Fetullah Gülen din değiştirmeye karar verdi' başlıklı yazısında, "Başlığı görüp sanıyorsunuz ki bu gerçek değil ve altından bir ironi çıkacak. Böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz" ifadesini kullandı.

Türkiye gazetesinin yazarı Fuat Uğur, köşesinde, Fethullah Gülen'in dinini değiştirmek için adım attığını yazdı.

"Fetullah Gülen din değiştirmeye karar verdi" başlıklı bir yazı yazan Uğur, "Başlığı görüp sanıyorsunuz ki bu gerçek değil ve altından bir ironi çıkacak. Böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz" dedi.

Uğur, Gülen'in, FETÖ’cülere bulundukları ülkelerde entegre olmalarını, onların kiliselerine gitmelerini tavsiye ettiğini ifade etti.

Uğur, "Hristiyanlık, Musevilik ve İslamiyetin tek başlık altında toplandığı semavi dinler adına bir üniversite açma fikri Fetullah Gülen’in on yıllardır ısıtıp ısıtıp milletin önüne sunduğu 'Dinlerarası Diyalog' projesinin ikinci aşamasını oluşturmakta" dedi.

Fuat Uğur yazısı şu şekilde:

"Başlığı görüp sanıyorsunuz ki bu gerçek değil ve altından bir ironi çıkacak.

Böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Olay ciddi, Fetullah Gülen tebaasının dinini değiştirmek için ilk adımını attı.

Bunu nereden biliyoruz?

11 Aralık 2017 tarihli konuşmasından.

Gülen adlı iblis, nihai hedefindeki gerçeği, yani yıllardır 'Dinlerarası Diyalog' diye yutturarak sarıp sarmaladığı hakiki niyetini sonunda açıkladı.

Yine şifrelerle doldurduğu, asıl söyleyeceklerine gelmeden lafına binlerce tur attırdığı için sadece anlayanların çözdüğü konuşmayı Ümit Akdemir deşifre etti. Daha şimdiden yeni imamlar bu 'ulvî mesajlar'ı FETÖ tabanına iletmeye ve onları yavaş yavaş bu yeni duruma alıştırmaya başladılar.

Çünkü onlar için de radikal bir değişim bu.

FETÖ elebaşı, konuşmasının 10.40’ıncı dakikasında önce inceden inceye meseleye giriş yapıyor. FETÖ’cülere bulundukları ülkelerde entegre olmalarını, onların kiliselerine gitmelerini tavsiye ettikten sonra şöyle diyor:

'…verirseniz alacağınız nice şeyler vardır. Belki onlardan alacağınız şeyler, vereceğiniz şeyleri verme adına bir yol açma demektir.'

'Vermeden alamazsın' diyor özetle. İster namusunu, ister şerefini, isterse vatanını; ne olursa.

16.06’dan itibaren de FETÖ mensuplarına Almanya’nın bağrını açtığını, Hollanda’nın onu takip ettiğini, Fransa’da yine böyle bir açılım olduğunu belirterek meseleyi Vatikan’ın merkezinin bulunduğu İtalya’ya kadar getiriyor ve dilinin altındaki baklayı çıkarıyor:

'Buralarda sizi tehlikesiz görme var esasen. Böylece hemen bütün Batı’da belki İtalya’da da olacak bu. Gelip diyor ki size falan yerde semavi bu dinler adına bir üniversite açalım diyor.'

Yukarıdaki anahtar cümle bu:

SEMAVİ DİNLER ADINA ÜNİVERSİTE AÇALIM…

Özetleyelim, Hristiyanlık, Musevilik ve İslamiyetin tek başlık altında toplandığı semavi dinler adına bir üniversite açma fikri Fetullah Gülen’in on yıllardır ısıtıp ısıtıp milletin önüne sunduğu 'Dinlerarası Diyalog' projesinin ikinci aşamasını oluşturmakta.

Üçüncü aşamada da bu üç semavi dinin arasında özellikle İslamiyet’in içinin boşaltılarak YENİ BİR DİN OLUŞTURULMASI konusunda 'teolojik bir temel' hazırlanması var.

FETÖ elebaşı, dediğimiz gibi öteden beri İbrahimî bir din oluşturma çabasını gizliyordu. Ona göre evvelden Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyet yoktu. Yalnızca Hazreti İbrahim’in dini vardı. Ancak Hazreti İbrahim’in dininden sonra farklı 'yollar' ortaya çıktı ve diğer dinler türedi.

Fetullah Gülen bu durumu 'Dokuz talakla boşanma' olarak adlandırıyor ve 25.48’inci dakikadan sonra bakın nasıl anlatıyor:

'Dokuz talakla boşsun. Dokuz olmuyor ki üç talakla boş oluyorsun. Bu üç talakla boşanmış şeyler (Peygamberlerimizi kastediyor ŞEY sözcüğüyle) o başkalarının kapısını, öbür alan başkalarının kapısını, öbür alan başkalarının kapısını çalmak suretiyle yine o Talak-ı Selase ile boşanma mevzundaki sonuca bağlayalım. Değişik şekilde Zevc-i Aherler yapıldı. Onca Zevc-i Aher’den sonra bence yeniden bunların bir araya gelip izdivaç yapmaları lazım.'

Yukarıdaki sapıkça konuşmayı bazılarınız anlamış olabilir.

Ama biz bir de TÜRKÇE anlatalım. Diyor ki iblis:

Hazreti İbrahim’in dini tüm insanlığa hizmet ederken diğer peygamberler ve ümmetleri bu dinden Tâlâk-ı Selase ile boşandılar ve 'Zevc-i Âher'lerle (Başka eşlerle-dinlerle) bir araya geldiler. Bu peygamberlerin, yani Hazreti Musa, Hazreti İsa ve Hazreti Muhammed’in boşanma ve diğer eşlerle olma durumunu artık bir sonuca bağlayalım ve bunların yeniden bir araya gelip izdivaç yapmalarını sağlayalım. Yeter bunca ayrı yaşamak, artık geriye dönebilirsiniz. Bu izdivacı gerçekleştirmek, gelecek adına çok önemlidir.

İşte sözünü ettiği üniversite bu DİNLERARASI İZDİVACIN YENİDEN YAPILMASI için zemin hazırlayacak.

Şimdi bu ham hayalini gerçekleştirmek için himmet paralarını din değiştirmeye kanalize edecek üniversite projesine aktarmaya hazırlanıyor.

Burada asıl hedefin İslamiyet olduğunu herkes biliyor aslında.

Çünkü asıl amaç 'tehlikeli' ve 'değiştirilememiş' olan en son dinden; hak dininden Müslümanları koparmak.

Şimdiye dek Müslümanlığı yozlaştıramadılar.

Ama bu yöntemle en azından Müslümanların aklını çelebiliriz düşüncesinde küresel fitnenin FETÖ ayağı.

Semavi dinleri bir İZDİVAÇ ile bir araya getirecekler. Bunu yaparken de İslamiyet’in içini boşaltacaklar.

Evet, FETÖ’cüler, gözünüz aydın, artık yeni bir dininiz oldu.

Biz bu yeni dininize şimdiden bir isim bulduk bile, çok seveceksiniz:

TAVUK DİNİ.

Nasıl, güzel değil mi?

Hani “Tavuk tarda sayılır” demiştik ya, anladınız siz onu.

Tepe tepe kullanın.

Ha bu arada isterseniz, rahmetli Erbakan’ın deyimiyle PATATES DİNİ de koyabilirsiniz.

Yakışır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 73 yorum
müslümanlığa geçmese bari
@gunesin_dogusuu helal kardeşim güzel cevap bağendim ++++++
süpersin kardeş
Bu dolma burunlu zaten kendini peygamber sanıyor :))
:) dinler arası diyoloğu ballandıra ballandıra anlatırken iktidarda kim var dı neden ümmetin kurtarıcısı buna ses çıkarmadı demekki vermeden alamazsın mantığına oda uymuş değil mi? yoksa yeni mi anladılar bunun sapıklık olduğunu hak din tektir. hak olmayanla hak olanı kaynaştıramazsın kaynaştırmaya kalkarsan böyle başına musubetler açılır bu dünyadaki geri dönüşü diğer tarafı gidince görürler . hutbelerde allah katında tek din islamdır sözünü söyletmeyip buna ortak olanlarda bu sapıklığa ortak olanlardır
Bi dönem alevi kardeşlerimizi ortak paydamız islamdan koparmak için Ali'siz alevilik diye bir proje geliştirmeye çalışmışlardı ama tutmamıştı. Şimdi siyasal islamcılar sınırları zorlayıp daha ötesini imkansız gibi birşeyi başardılar. Allah'sız İslam. Göya islam adına konuşup Allah'ın din adına peygamberi ve kutsal kitabıyla ortaya koyduğu herşeyi yerle bir ettiler. Yalan iftira mala çökme çalma çırpma ne ararsan meşru bunların yeni dini ALlahsız islamda. Ne diyim vatana millete hayırlı olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler