SPOR

Galatasaray'a bir şok daha!

Galatasaray'ın Basel ile anlaşarak antrenmanlara çıkardığı Endoğan Adili, yapılan idmanda çapraz bağlarını koparmıştı.

Galatasaray'a bir şok daha!

Galatasaray'ın Basel'den özen izinle antrenmana çıkarttığı Endoğan Adili, talihsiz bir şekilde sakatlandı. Çapraz bağlarını kopartan Türk asıllı İsviçreli futbolcu, ameliyat edildi. Endoğan Adili'nin yaklaşık 7 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor. Sezon başı kampını kaçıracak olan Endoğan Adili'nin önümüzdeki yılın devre arasına kadar hazır olması zor gözüküyor.

İşin sıkıntılı süreci de şimdi başlıyor. Galatasaray'ın Basel ile anlaşarak antrenmanlarına çıkardığı Adili'nin sakatlanması iki takım arasında FIFA'ya kadar uzanan bir süreci başlatabilir. Türkiye'de görev yapan FIFA menajerleri konuyla ilgili Eurosport'a açıklamalarda bulundu. İşte Galatasaray'ın karşılaşacabileceği sıkıntılar:

1-Galatasaray yönetimi ile Basel kulübü oyuncuyla ilgili bir anlaşma yapmış, futbolcu da bu sözleşmeyi imzalamışsa evraklar TFF'ye ulaşmasa dahi oyuncu artık sarı kırmızılıların bünyesinde yer alır. Bunun üzerine tek taraflı fesih ise yapılamaz.

2-Galatasaray ile Basel kulüpleri aralarındaki özel iznin şartlarına oyuncu sakatlığı maddesi eklenmemiş ve oyuncunun transferi resmileşmemiş ise İsviçre ekibi ciddi bir tazminat isteyebilir. Ayrıca futbolcunun da tazminat isteme hakkı bulunabilir.

3-Endoğan Adili ile sözleşme yapılır, Basel'in istediği bonservis bedeli ödenir ve oyuncu artık Galatasaray'ın olur.

4-Basel işi yokuşa sürer ve konuyu FIFA'ya taşıyarak oyuncusuna hala sözleşme yapılmaması konusunu hukuksal platformlara taşıyabilir.

Basel kulübüne ait resmi internet sitesi, FIFA ve Transfermarkt kayıtlarına göre futbolcu hala İsviçre kulübünün oyuncusu olarak gözüküyor. Bu sakatlık üzerine iki takımın arasındaki anlaşma da merak konusu oldu. Eğer Galatasaray ile Basel takımları sakatlık maddesi eklememiş veya Endoğan'ın transferi konusunda anlaşma yapmamışsa Galatasaray'ı yüklü bir tazminat bekliyor.

Hem Basel hem de Endoğan Adili ayrı ayrı Galatasaray'ı FIFA'ya şikayet edebilir. Ancak oyuncunun Galatasaray ile imzası kesinleşmiş ve evraklar düzenlenip imzalar atılmışsa sarı kırmızılılar sadece transfer ettiği bir oyuncudan yararlanamamış olacak.

İftarda Dünya Kupası maçı yok

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler